Skocz do zawartości

Przedluzenie 2 Letniej Zielonej Karty!


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam.Ile czasu od wyslania aplikacji dostaliscie wezwanie na odciski? Ja po tygodniu otrzymalam kartke,ze moja GC zostala przedluzona na rok,wchodze na strone USCIS wpisuje swoj numer,ktory byl na kartce i mi nic nie wyskakuje,puste okienka,stad pytanie czy dopiero jak sie zaswieci acceptance to sie spodziewac zawiadomienia? ile w waszym wypadku trwala odnowa GC?

Od otrzymania listu potwierdzajacego przedluzenie mojej karty uplynal tydzien, gdy dostalam wezwanie na odciski palcow. Wezwanie na odciski bylo datowane 9 listopada 2011 r, wiec otrzymalam je pewnie w ciagu tygodnia, tak okolo 15 listopada a odciski mialam 29 listopada2011 r. GC otrzymalam w czerwcu 2012 roku.

Czekalam 7 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Od otrzymania listu potwierdzajacego przedluzenie mojej karty uplynal tydzien, gdy dostalam wezwanie na odciski palcow. Wezwanie na odciski bylo datowane 9 listopada 2011 r, wiec otrzymalam je pewnie w ciagu tygodnia, tak okolo 15 listopada a odciski mialam 29 listopada2011 r. GC otrzymalam w czerwcu 2012 roku.

Czekalam 7 miesiecy.

Dziekuje za odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w piątek wróciłem z Nowego Yorku, po 10 dniowym pobycie.

Kilka miesięcy temu otrzymałem wizę i musiałem przekroczyc granicę, żeby odebrac/aktywowac Zieloną Kartę.

Na lotnisku otrzymałem pieczątkę wjazdową w paszporcie, tym samym zostałem rezydentem na okres roku. No właśnie, roku czy dwóch lat? Zielona karta, (ktora jest ważna przez dwa lata?) zostanie wysłana do rodziny mojego znajomego, opłate ELIS uiściłem przed wylotem do USA. Ponieważ następnym razem planuje pozostac w USA na dłużej/podjąc pracę, jescze nie wiem czy na stałe. Do kiedy maxymalnie powinienem powrócic do USA? Jaki jest to okres? Max 6 czy max 12 miesiecy od opuszczenia USA?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w calkowicie zlym temacie. Twoja rezydencja nie ma zadnej daty waznosci, karta ktora dostaniesz bedzie miala waznosc 10 lat natomiast po ich uplywie Twoj status (zakladajac ze go nie porzucisz) sie nie zmieni - zupelnie inna sytuacja w porownaniu do 2-letnich kart wydawanych malzonkom obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Widzę, że w temacie o czasie oczekiwania na kartę dawno nikt nie dodawał przedłużania 2-letniej. Czy te około 6-7 miesięcy większość z Was liczy od odcisków czy otrzymania papierów przez urząd?

Odciski miałam pod koniec stycznia, a chcę się jak najszybciej przeprowadzić i nie wiem ile jeszcze mogę czekać w NJ. W systemie nic się jeszcze nie ruszyło :/

Od Kariny wiem, żeby nie składać pozwu o rozwód wczęśniej niż 6mcy od czasu jak urząd otrzymał nasze dokumenty o przedłużenie karty, żeby potem nie wyszło to przy obywatelstwie, że już jakiś czas nie mieszkamy razem. Ale czy imigracja jest powiadamiania o złożeniu pozwu? Chodzi mi o sytuację, w której nadal będę czekać na kartę, ale upłynie już 6mcy i w zasadzie mogłabym iść do sądu.

Wiem, że kombinuję niecierpliwie, ale chcę się przeprowadzić do Kalifornii i nie bardzo wiem czy po prostu czekać (i trzymać kciuki) aż karta przyjdzie pocztą w NJ i olać rozwód czy iść do sądu w połowie czerwca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...