Skocz do zawartości

Przedluzenie 2 Letniej Zielonej Karty!


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś odpowiedz na powyższe pytania?

Kzielu, Można wysłać normalnego czeka?

Bo w instrukcji pisze żeby wypełnić czek przez bank i wysłać przez US Currency.

A jaki to jest nienormalny czek ? Czek z amerykanskiego banku, denominowany w dolarach - to chyba oczywiste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Drogi luk....

1. ja wyslalam moje papiery w zeszlym tygodniu i nie dalam tam rachunkow za ostatnie 3 lata, tylko pare przykladowych, z roznych okresow...., ale za to zamiescilam za ostatnie 3 lata w tym za 2011 rozliczenia podatkowe

2. kopa rachunkow jest wystarczajaca, zachowaj orginaly na wszelki wypadek gdyby wezwali cie na rozmowe, wtedy pokazujesz orginaly...

3, ja zmienilam swoj adres jakos na miesiac przed wyslaniem papierow, wypelnilam ar11 online, ale tez na wszelki wypadek wydrukowalam wypelniona forme i dodalam do moich papierow, czy beda z tego powodu problemy? mam nadzieje ze nie ale nie mam doswiadczenia...kzielu mozesz rozwinac watek jakiego typu problemy sie pojawiaja przy zmianie adresu....sponsor? masz na mysli malzonek...?

dolacz czek ktorymi sie na codzien poslugujesz kiedy placisz rachunki itd. zaadresuj jak kzielu wspomial US Department of Homeland Security . zamiast wysylac dwa czeki ($505 + $ 85.)mozesz wyslac jeden na $ 590. wiem ze dziala bo mi juz pobrali pieniadze z mojego konta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to czyli czek musze wlozyc razem z dokumentami.

Myslalem ze nie mozna umieszczac czeka razem ze wszystkimi dokumentami i temu bylem zdezorientowany.

Troche tych dokumentow sie nazbiera. Wysle po 3 z kazdego miesiaca za prad, telewizje itd.

Ja prawdopodobnie bede musial zmienic adres w trakcje rozpatrywania mojej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi luk....

Mozna a nawet trzeba....tylko przypnij go na pierwszej stronie spinaczem zeby byl widoczny dla osoby ktora otworzy twoja przesylke, zeby nie musiala szperac miedzy papierami i szukac...

ja wychodze z zalozenia zw lepiej wyslac wiecej papierkow niz mniej....osobiscie polecam wysylanie papierow za potwierdzeniem odbioru (podpisem odbiorcy) zawsze masz pewnosc ze papiery nie zgubily sie po drodze...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to czyli czek musze wlozyc razem z dokumentami.

Myslalem ze nie mozna umieszczac czeka razem ze wszystkimi dokumentami i temu bylem zdezorientowany.

Troche tych dokumentow sie nazbiera. Wysle po 3 z kazdego miesiaca za prad, telewizje itd.

Ja prawdopodobnie bede musial zmienic adres w trakcje rozpatrywania mojej sprawy.

To jak go chciales wyslac jak nie z dokumentami ? Dokumenty bez czeku trafily by do kosza (tzn. zostaly Tobie odeslane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dwa lata minelo i zabralam sie wlasnie za przygotowywanie dokumentow do przedluzenia zielonej karty. Nie wiem jak to sie stalo ale mi umknelo ze trzeba powiadomic urzad o zmianie adresu.

Hmmm kilka slow o mojej sytuacji. W polowie lutego sprzedalismy dom ktory byl na meza tylko i jestesmy w trakcie kupowania nowego. Mam nadzieje ze w poniedzialek sfinalizujemy sprawe i wprowadzimy sie do nowego domku (trzymajcie kciuki!):-)

Przez ostatnie 2 miesiace mieszkamy w hotelu. Nie planowalismy tak dlugo, ale niestety z roznych przyczyn tak wyszlo.

Dostalam dzisiaj HUD statement ktore bedziemy podpisywac w poniedzialek i zauwazylam ze w rubryce adres jest wpisany adres hotelu, w ktorym mieszkamy. No i troche sie zmartwilam, bo zamierzam ten HUD dolaczyc do papierow (no jakby nie patrzac, wazny dowod zwiazku - wspolne kupno domu i kredyt).

Zaczely mna targac watpliowsci:

- czy sie mnie beda czepiac ze nie powiadomilam ich o tymczaswej zmianie adresu na ten hotelowy? Bo oczywiscie zaraz po closing wypelnie forme AR-11 on-line zmieniajac adres na ten gdzie bedziemy mieszkac.

- czy wpelniajac forme I-751 gdzie trzeba wyszczegolnic adresy gdzie sie mieszkalo mam rowniez uzwglednic te 2 miesiace w hotelu?

- czy jest jakas specjalna forma ktora moj maz jako sponsor musi wypelnic zeby powiadomic urzad ze on tez zmienil adres?

Poradzcie prosze bo mam mentlik w glowie:-/ Z gory dziekuje:-)

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ze sie nie pisze, tylko oczywiscie jak juz umiescilam posta to zobaczylam ze jest on w dziale dotyczacym loterii wizowej, dlatego napisalam to samo w drugim dziale. Myslenie w ciazy boli, zwlaszcza jak Cie bank z rownowagi wyprowadzi:-/

Moj maz jest obywatelem i sprawdzilam na stronie uscis ze on jako moj sponsor tez musi powiadomic urzad o zmianie adresu.

Pytanie tylko czy bede sie nas czepiac ze nie powiadomilismy urzedu ze przez 2 miesiace mieszkalismy w hotelu?

Mialy byc tylko 3 tygodnie, ale wyszlo inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam. Mam pytanie. Moja Zona zlozyla wniosek o przedluzenie dwu letniej Zielonej Karty. Zmienilismy adres. Zona juz powiadomila USCIS o zmianie adresu przez telefon gdyz mamy pending status.

Czy ja tez musze powiadamiasc USCIS o zmianie adresu przez telefon? czy moge wyslac to listem. Czy rowniez moja zmiana adresu jest wazna podczas pending status. Jestem Obywatelem USA.

Musze podawac mojej Zony case number?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...