Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ds160 mianowicie z tego co czytałem trzeba tam podać miesięczne wynagrodzenie, ja z uczelni otrzymuje stypendium motywacyjne. I zastanawiam się czy wpisywać to jako wynagrodzenie czy nie? Jako dowód tych świadczeń mam listowną decyzje z uczelni, i tu jeszcze jedno pytanie czy ten dokument może być po polsku czy trzeba przedstawić angielskie tłumaczenie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawy się trochę poplątały ;) Do stanów miałem lecieć z moim kumplem. Dzisiaj mieliśmy wspólnie wysyłać zgłoszenia o wizę. A tu po południu niemiła niespodzianka do mojego kumpla dzwoni pani z uczelni że został skreślony z listy studentów (kolega po 3,5 miesiącach stwierdził że nie podoba mu się kierunek i przestał chodzić na zajęcia), ale nadal posiada legitymację studencką(na wybranie dokumentów i oddanie legitymacji umówił się na koniec lutego.) Jak myślicie opłaca się w jego przypadku wpisanie że jest studentem. Czy ambasada jakoś weryfikuje takie informacje? Bez statusu studenta jego szanse są raczej marne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypełniłam formularze rodziców, starających sie o wizę. Dzwoniliśmy już do Ambasady, umówieni są rodzice na rozmowę ... ALE MAM WĄTPLIWOŚCI , czy NIE MA BŁĘDÓW - do których mogłaby się Ambasada USA przyczepić:

gdyż..:

na stronie potwierdzenia złożenia formularza - moja mama ma nr paszportu napisane tak "EA1234567", czyli bez odstępu ;

tato mój zaś ma: "EA 1234567" 8-/

Że też nie zauważyłam, że w aplikacji mojej mamy nie zrobiłam odstępów. . . Akurat jest to widoczne na stronie potwierdzeniowej.

Czy przeszkadza to w czymś? Czy zrobią problem rodzicom w Ambasadzie, że ich numery paszportów są wpisane innymi charakterami...??? ze jeden bez odstępu a drugi z odstępem?

tak samo jest z kodami miast. U mamy wpisywałam np: 00123, u taty: 00-123. Hmm ? Czy to bardzo duże BABOLE? Które skłąniają do poróżnienia ich danych? przecież mają takie same, tylko wpisane "bez ostępu", "bez myślnika" . Hmmmm ...

Pomóżcie, bo to tak jest, jak się wpisuje i wypełnia kilka razy aplikacje; patrzy się i patrzy, a takie małe literówki i odstępy umykają zaspanym oczom :-(

Myślę, iż mogłam mojej mamy formularz szybko wypełnić od nowa i zapisać nowe Application ID i podać te poprawione w czasie rozmowy.

Teraz się boję, że przez taką małą gafę będą jakieś problemy......że porównają nr paszportu i powiedzą, że "przecież nr na paszporcie się różni od nr paszportu na formularzu" ... 8-/ ;-( Już się boję, że moi rodzice będą mieli problemy tam w Warszawie przez jakieś pierdoły.....wiadomo,diabeł tkwi w szczegółach..POMÓŻCIE,nie wiem co myśleć. Dzwonić jeszcze raz do Ambasady?Pytać się? Poprawiać?Wysyłać i drukować ponownie?Nie wiem czy zdążymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz numer do Ambasady?

bo ten 0-7 to jest infolinie i tyle .

Chyba znasz adres e-mail do Ambasady ale tutaj mozesz dostac odpowiedz i za 10 dni roboczych

chcesz to wszystko rob od nowa tzn wypelnij wnioski i wyslij i te dasz rodzicom nawet jesli masz juz podane inne na infolinii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...