Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważne wątpliwości co do jednego z pytań mniejwięcej czy "przesiedziało się" wizę albo czy zostało się w USA dłużej niż jest to legalne. Moja dziewczyna była w USA dłużej niż 6 miesięcy (ok 17 miesięcy), ale jako dziecko. Wizy nie przesiedziała bo wygasła jej dużo później po powrocie do Polski. Co powinna zaznaczyć w formulażu? Tak, i podać wyjaśnienie w okienku, czy nie, bo wiem że jak ktoś jest nieletni to jakoś to inaczej traktują? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A na jakiej wizie byla ? Termin waznosci wizy nie ma nic wspolnego z jej przesiedzeniem - przesiedza sie date na I-94 ktora z reguly jest 6 miesiecy lub mniej od wjazdu. Bedac 17 miesiecy na turystycznej na 99% ja przesiedziala, natomiast jezeli byla nieletnia to dziala to na jej korzysc. Nie ujawnienie tego moze sie skonczyc dozywotnim banem na wjazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na turystycznej. Powiem tak, wizę miała przez cały pobyt i jeszcze długo po, spędziła w USA 17 miesięcy w przedziale między 14-16 rokiem życia. Pytanie: "Have you ever been unlawfully present, overstayed the amount of time granted by an immigration official or otherwise violated the terms of a U.S. visa?" Trzeba zaznaczyć YES i podać powód czy bycie nieletnim w jakiś sposób zwalnia z odpowiedzialości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy sie zupelnie - to ze miala wize jest nieistotne. Przy wjezdzie do US dostaje sie I-94 z terminem do ktorego trzeba wyjechac - praktycznie nigdy nie jest on dluzszy niz 6 miesiecy od wjazdu i nie ma nic wspolnego z data na wizie (promesie) wklejonej w paszporcie.

Bycie nieletnim zwalnia z odpowiedzialnosci ale nie zmienia faktu ze sie bylo "unlawfully present/overstayed" - jezeli sie do tego nie przyzna a maja to w dokumentacji (zwykle maja) to bedzie to material misrepresentation z dozywotnim banem bez mozliwosci waivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chciałabym prosić o potwierdzenie, przejrzałam chyba wszystkie podobne wątki i wiem, że kobiety - nie mają pytania ani o poprzednią pracę, ani o kraje, w których były. Natomiast w sekcji TRAVEL - ja osobiście nie mam też pytania odnośnie mojego planu podróży. Tylko mam wpisać adres miejsca zatrzymania - nawet nie mam opcji, żeby dodać inne adresy. I teraz nie wiem czy moja przeglądarka coś miesza, czy ja coś źle wypełniłam. Wszystko już wypełniłam, tylko mnie to męczy, a umieszczone na forum wzory podań dotyczą mężczyzn. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź (zwłaszcza dziewczyny ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedzi. Nie będę panikowała, bo pewnie to zależy jakie opcje się zaznacza... Przynajmniej mam taką nadzieję. Dzisiaj jeszcze raz sprawdziałam formularz, i nie ma takiej opcji "dopisania" więcej szczegółów :/ Dzisiaj też wysyłam i umawiam się na rozmowę, ale mam pietra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...