Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to w ramach zachęty .. mam rozmowę w ten piątek o godzinie 9.15.... aż się sama zdziwiłam jak szybko (:

Wolno raczej - moje dwie ostatnie rozmowy w ambasadzie w Warszawie były na za dwa dni od telefonu - w tym jedna z nich była do wizy L-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 15 lat temu byłem na miesięcznej wizie studeckiej i przekroczyłem ją grubo ponad rok. Z tego co pamiętam mój tato instruował mnie przed powrotem do kraju, żebym jakiś druczek zniszczył czy nie oddawał - czy chodzi o ten I-94?

I teraz - czy jeśli nie oddałem tego druczku mogą stwierdzić kiedy wróciłem?

Mam zamiar teraz ubiegać się o wizę i podać ile przekroczyłem, ale spodziewam się kolejnego pytania: co Pan robił w czasie tego przeszło roku? Gdy odpowiem zgodnie z prawdą, że dorabiałem, to chyba 100% odmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 15 lat temu byłem na miesięcznej wizie studeckiej i przekroczyłem ją grubo ponad rok. Z tego co pamiętam mój tato instruował mnie przed powrotem do kraju, żebym jakiś druczek zniszczył czy nie oddawał - czy chodzi o ten I-94?

i teraz - czy jeśli nie oddałem tego druczku mogą stwierdzić kiedy wróciłem?

Prawdopodobnie nie, niemniej jednak do przedluzenia pobytu powinienes sie przyznac. Bylo to dawno i poszlo w zapomnienie.

Mam zamiar teraz ubiegać się o wizę i podać ile przekroczyłem, ale spodziewam się kolejnego pytania: co Pan robił w czasie tego przeszło roku? Gdy odpowiem zgodnie z prawdą, że dorabiałem, to chyba 100% odmowa?

Dlatego nie mow ze pracowales, chyba ze zostawiles po sobie jakies slady typu: praca na SSN czy przelewy na konto bankowe od pracodawcy. Mow ze tak ci sie spdobalo ze zwiedzales dluzej zyjac z kieszonkowego i na koszt znajomych. Idz w zaparte chyba ze moga ci udowodnic klamstwo.

Moim zdaniem wazniejsze przy przyznaniu wizy beda twoje obecne zwiazki z Polska i sytuacja niz przewinienia sprzed 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest lepsze?nie dostac wizy ze cos podobnego zrobisz ale masz otwarta droge na kolejne wizy czy tez dostac odmowe i do tego zakaz aby dostac wize przy kolejne wizycie w Ambasadzie?>

ja wybieram ta 1 opcje,bo moze Ci dadza wize a moze nie ale masz wtedy otwarta droge na kolejne rozmowy .a przy zakazie bedziesz musial na jakis czas zapomniec o USA nawet jak bedzie kiedys ruch bezwizowy do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mow ze pracowales, chyba ze zostawiles po sobie jakies slady typu: praca na SSN

No właśnie tutaj jest problem, bo nawet po moim wyjeździe ktoś pracował na moim SSN (podatki są rozliczone, ale to sprawa wtórna w tym przypadku).

Ostatnie pytanie - czy jak podam w rubryce o SSN "nie dotyczy" (tak naprawdę nie pamiętam numeru), to po samym nazwisku i PESELU lokalizują mój faktyczny SSN?

Myślę, że kluczowe jest czy dochodzą tego czy mam ten numer czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...