Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widzę że na forum jest parę osób znających problematykę wizową, wobec tego miałbym kilka pytań. Chcę polecieć na dwa tygodnie do USA, turystycznie, lecz pewne pytania we wniosku trochę mnie irytują mianowicie czy składana była petycja imigracyjna, nie wiem jak to rozumieć gdyż brałem udział w loterii wizowej czy zaznaczyć tak czy nie. Następnie o niekaralności, czy waszym zdaniem kolegium, które miałem kilkanaście lat temu, oznacza że byłem karany. Po trzecie czy w ogóle biorąc udział w ostatniej loterii jest sens składania wniosku o wizę turystyczną, czy raczej, to strata czasu i pieniędzy czy może nie ma to wpływu na rozpatrzenie wniosku. Zdaję sobie sprawę że może odpowiedzi na moje pytania gdzieś są na tym forum, ale spośród tylu wpisów ciężko to znaleźć, a u mnie praca do wieczora i brak czasu na jakiekolwiek przeglądanie internetu. Sory za ten lekki chaos w moim wpisie ale może ktoś życzliwy pomoże i odpisze parę słów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Witam,

właśnie wypełniłam elektroniczne podanie o wizę DS-160, jednak po potwierdzeniu zobaczyłam poważny błąd. Czy takie podanie mogę po prostu wypełnić on nowa bez żadnych konsekwencji? Nie wnosiłam żadnych opłat ani nie nie jestem umówiona na spotkanie z konsulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam 2 pytania:

1)State/province. Jak wpiszę SLASKIE to będzie dobrze?

2) Opis czym się znajdujemy. Jak szczegółowe to powinno być? Nie wiem czy informacja np. że programuje front i backend aplikacji webowych jest im potrzebna czy tez chcieliby wiedzieć coś więcej :D

Pewnie pytania padły już wiele razy ale i tak dziękuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer telefonu podajemy w formacie 0048XYZXYZXYZ czy tez samo XYZXYZXYZ bo sam juz nie wiem. Raz sie zmiesci calosc 0048 + komórka a raz tylko 48+kierunkowy+normalny telefon

I trzeba naprawde podawać pełną historię wykształcenia?

Az do liceum czy wystarczą studia? Jesli nie to jak napisać w specjalnosci ogólnokształcąca?

Wybaczcie ilosc moich pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Pytanie niby było zadawane ale odpowiedź nie jest dla mnie jednoznaczna. Ale wracając do sedna - wypełniałem wniosek DS160, a że nie jestem superbiegły w angielskim to poprosiłem o drobną pomoc kolegi. Twierdził, że "National Identification Number" to... numer/seria dowodu, bo on tak wypełniał w innych dokumentach. Osobiście miałem duże wątpliwości że jednak to pesel.

Więc DS160 poszła z numerem dowodu a nie pesel. Wniosek został już opłacony, spotkanie jeszcze nie umówione. Czy wobec tego mogę złożyć kolejny wniosek i... wykorzystać dokonaną płatność? Czy nowy wniosek czasem nie wygeneruje nowego numeru który wpisuje się w przelew w pole "tytułem"?

Czy ostatecznie pozostawić jak jest i ewentualnie na rozmowie wyjśnić - gdyby to dostrzezono/zostałbym o to zapytany?

Nie chciałbym namieszać więcej niż do tej pory.

Pytanie nr 2:

Kolega we wniosku wpisał nazwisko żony aktualne (przyjęte po mężu, czyli nim) a nie panieńskie. Opłata dokonana. Pytanie jak wyżej.

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...