Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej! Chcialabym jechac na wycieczke statkiem wycieczkowym po karaibach z moim chlopakiem, ktory jest Holendrem, i jego rodzina bedzie nas ok 10os. Oni nie musza bawic sie w te wnioski wizowe tylko ja. Wniosek bede wypelniac dzisiaj wiec nie wiem, ktore z pytan moze mnie zaskoczyc. Czy opcja, ze mieszkamy w Holandii z jego rodzicami jest ok? czy powinnam podac nr BSN ktory posiadam w Holandii? Czy powinnam przetlumaczyc na jezyk angielski moja umowe o prace i wziac ja z soba. Potwierdzenie moich zarobkow rowniez mam po holendersku. Moj chlopak placi za wycieczke, powiedziec o tym czy siedziec cicho? Pracuje od pazdziernika na umowie o prace, wczesniej gdy przyjechalam do holandii uczylam sie jezyka i pracowalam w wolontariacie tez to uzglednic jako ostatnia prace czy pominac i wpisac ostatnia prace w Polsce na umowie? Bardzo mi zalezy na tej wycieczce i wizie, moje intencje sa czysto turystyczne, tylko nie chce czegos palnac zeby byc zle odebrana. Obecnie jestem w Polsce i chce sprobowac swoich sil w Krakowie, jesli nie wyjdzie to czy moge ubiegac sie o wize ponownie w Amsterdamie, nie mam tyle wolnego zeby kilka razu latac do Polski i miec jeszcze wolne na okres wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 16.08.2016 o 23:38, Forestman napisał:

Witam wszystkich, jako świeżak na forum.. :)

Mam pytanie o "karalność".

W 2009 roku został wydany wyrok o "Warunkowym umorzeniu postępowania karnego na okres próby 1-go roku".

Nie było więcej kontaktu z Wymiarem Sprawiedliwości.

Z KRK przyszła informacja, że pacjent nie figuruje w kartotece..

W związku z tym wpisać >karany< czy >niekarany< ??

Hej zauważyłam, że ciągle powtarza się to pytanie. 

Otóż odpowiedź nie jest prosta, bowiem:

- Twoje skazanie uległo zatarciu, czyli według prawa polskiego możesz podawać się za osobę niekaraną przed każdym urzędem;

-Zatarcie następuje po upływie zazwyczaj 6 miesięcy ( w przypadku zawiasów), co oznacza, że nie figurujesz w KRK;

-Ale nadal figurujesz w KSIP oraz innych bazach policyjnych...

- Możesz usunąć te dane, a raczej starać się o ich usunięcie z upływem 10 lat o zdarzenia, wówczas posiadasz "czystą kartę" co umożliwia Ci nawet pracę w policji. Oznacza to, że żadna instytucja nie ma dostępu do Twojego przewinienia, gdyż nigdzie nie figurują już takie informacje. Podobnie z aktami w sądzie, także są utylizowane z upływem 10 lat ( zazwyczaj- zależy od rozmiaru przewinienia). Jeśli uda Ci się usunąć dane z KSIP, nigdzie i nikt nie będzie mógł znaleźć info o Twoim wyroku. 

Na pytanie czy wówczas wpisywać info w DV o skazaniu... sam możesz sobie odpowiedzieć.

Jeśli zaś chodzi o samo zatarcie skazania, to i owszem wize pewnie dostaniesz, ale przy staraniu się np. o obywatelstwo sprawdzą pozostałe bazy i takowego nie otrzymasz, gdyż skłamałeś w istotnej kwestii, co dodatkowo może spowodować konsekwencje prawne z tego tytułu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly masz rację, ale zakładając, że nikt Cię nie podpieprzy, swoje grzechy możesz wymazać ze wszystkich baz dopiero po 10 latach. Co też nie zawsze jest mozliwe (zależy od rodzaju przewinienia i decyzji komendanta głównego policji). Jednym słowem oczyszczenie swojego imienia jest możliwe choć trudne. Jeśli Ci się uda i zakładając, że nikt Cię nie ekipie, spokojnie możesz stawać do imigracji jako niekarany. Ze zwykłym zatarciem możliwe, że się uda, ale jest też duża szansa, że Cię sprawdza w KSIP, a wówczas oprócz odebrania gc lub obywatelstwa, masz jeszcze problem w związku z poswiadczeniem nieprawdy. Teraz każdy powinien odpowiedzieć sobie sam czy pisać karany, czy niekarany.

Powodzenia, w razie pytań mogę też podpowiedzieć jak usunąć swoje dane w KSIP.

PS. Info posiadam dzięki praktykom i stażem w instytucji wymiaru sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Ukończyłem studia I stopnia w lutym 2016. Aktualnie studiuję na II stopniu - oczekiwana data zakończenia to lipiec 2017.

Jaką datę wpisać do wniosku w sekcji edukacji? Czy chodzi tam o ukończone studia? Czy również te, w których jestem w trakcie? Nie można wpisać daty zakończenia z przyszłości, więc podejrzewam, że może chodzić o zakończone szkoły, wolę się jednak upewnić.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...