Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie odnosnie  "are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin(nationality)".

Czy jezeli jestem obywatelem Ukrainy ale od trzech lat mieszkam i pracuje w Polsce i mam karte czasowego pobytu do konca 2019 roku to czy powinienm tam podac Poland jako drugie "resident of country".

I jeszcze jedno- moze ktos sie orientuje jak to jest z aplikowaniem w konuslacie w Polsce jesli jestes obywatelem innego kraju? Czy lepiej robic to w swojej ojczyznie?

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Cytuj

 

Aplikowac o wize USA można w każdym konsulacie na całym swiecie, nie ma roznicy. Nie wiem jak jest z Ukraina ale zdaje się czesc Bialorusi terytorialnie i tak jest przypisana do Warszawy. To ze jesteś rezydentem i do tego legalnym Polski nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie - mam zamiar odwiedzic w USA swojego znajomego z ktorym pracowalismy razem w Polsce, on przeprowadzil sie pozniej do USA. Czy w kategorii U.S contact moge dac jego dane, telefon i jego adres jako miejsce gdzie sie zatrzymam mimo ze przez 5 pierwszych dni kiedy mam zamiar zwiedzac Nowy York i Waszyngton jego nie bedzie w USA (bedzie wtedy akurat jeszcze w Polsce)? Czy moga sie do tego jakos doczepic na lotnisku jak zobacza w systemie (jesli cos takiego sprawdzaja) ze jest poza USA?

Wiem ze moze przesadzam z obawami ale malo wiem w temacie wiz do USA i kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Hej mam pytanie odnośnie zatrudnienia  , moja sytuacja wygląda tak że mam kilka hektarów ziemi które wydzierżawiam komuś innemu, ja opłacam sobie też składki zdrowotne czy mam wybrać zawód rolnik ? pomimo tego że tej ziemi nie uprawiam? i czy ewentualnie zabrać ze sobą jakieś dokumenty potwierdzające? dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej, mam wątpliwości co do tego kroku we wniosku DS 160: 

Q: Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wizy, odmówiono Ci wstępu do USA lub wycofałeś/aś swoje podanie o wjazd w punkcie granicznym?

 

Czy jeśli brałam udział u losowaniu zielonej karty DV i jej nie wylosowałam to zaznaczam "tak", czy to nie o to chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...