Skocz do zawartości

Czy Warto Przeprowadzic Sie Na Floryde?


joasia

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim!

Mam pytanie, moze glupie i bardzo ogolne ale mysle o przeprowadzce i zastanawiam sie czy warto. Obecnie mieszkam w North Carolinie, w Outer Banks ale nudzi mi sie tutaj i nie wiem gdzie sie wybrac. Mysle o rozynych miejscach ale Floryda wydaje mi sie najbardziej sensowna. Z tym ze nie znam tam nikogo :) Ciekawa jestem jakie macie opinie o Florydzie, np. o Clearwater albo Tampie i Orlando. Z gory dziekuje za odpowiedzi. Buzki dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj ;)

Nie mieszkam w tym slonecznym stanie narazie(jestem w Polsce)lecz mam Mame na Florydzie.

Wedlug opini jakie ja otrzymalam to w West Palm Beach jest dosyc sporo Polakow i wedlug opini mojej Mamy znajomych praca tez tam sie znajdzie.Mieszkania w przystepnej cenie.

W Orlando poza sezonem letnim podobno pracy nie ma za to mieszkania tanie.

Miami to raj dla mlodych z duza iloscia $$$.

Niestety nie dodalam nic konkretnego poniewaz nie mieszkam osobiscie jeszcze w FL.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dzieki donata771 :) opinie o Florydzie so pol n pol. Ja mysle o Clearwater (okolice Tampy). Na razie siedze tu gdzie siedze i probuje nie oszalec :) Dzieki za rady!

Clearwater.... duzo Polakow w okolicach,maja swoj klub,dyskoteki dla mlodych,starsi spotykaja sie w czwartki,biblioteka,duzo staroci,ale P.Ola sie stara.

Mnie bardzo odpowiada klimat Florydy,lubie ciepelko,plaze piekne, piasek bialy jak cukier .

Tez mysle o przeprowadzce z polnocy ale nad ocean,okolice Stuart,pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie Floryda bardzo podoba. Zwiedzilam takze Orlando i bylam w Clearwater. Sliczna miejscowosc, laden chotele, na prawde milo. No i wspanialy ocean, najprawdziwsze w swiecie delfiny, papugi na palmach:) i duuuuuzo slonca. No raj po prostu. Dlatego pomysl popieram. Tylko dobrze przemysl gdzie, bo nie wydaje mi sie by Clearwater byl odpowiednie dla mlodej osoby, ktora poki co wolne chwile woli spedzac aktywnie, a nie siedzac na bujanym fotelu z gazetka w rekach:).To mala raczej miejscowosc, rozlegla. Moze i sa tam miejsca gdzie jest co robic, ale tez bez samochodu dosyc ciezko, tam metro nie kursuje:). Jest jedna fajna knajpka gdzie podaja goralskie jedzonko, jest kwasnica, pierogi i inne cuda. Pyszne:).

Na prawde chcesz wiedzec gdzie sie nie bedziesz nudzic? W Nowym Jorku:). To jest miasto dla aktywnych. Wiem, ze klimat Florydy jest najwspanialszy, ale NYC ma swoj specyficzny smak, nie do podrobienia:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia z forum Polki w Stanach z gazeta.pl chlopaka ktory mieszka na Florydzie

"a) Orlando i Miami o rzut beretem - połączenia lotnicze ze całym światem, sklepy + rozrywka

;) Plaża

c) śmiesznie tanie domy - za cenę klitki w NJ tu nasz 4000 stóp z basenem i golfem na strzeżonym osiedlu

d) zero korków

e) brak podatku stanowego od zarobków

f) niskie podatki od domów i sales tax (6%)

g) niskie koszty utrzymania domu - chłodzenie jest znacznie tańsze niż grzanie

h) rewelacyjne szkoły

i) 1/3 całego terenu to rezerwaty - cisza i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...