Skocz do zawartości

Na 10 Dni Do Usa - Proszę O Poradę


Lucasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Za 3 tygodnie lecę z 13-letnia córką do USA. Chcę jej pokazać na szybko Nowy Jork potem w zasadzie nie mam pomysłu (a raczej mam ich za wiele).

Myślałem by wypożyczyć auto i pojechać nad Niagarę, potem przez Pensylwanię, Zachodnią Wirginię nad wybrzeże Atlantyku w Północnej Karolinie.

Myślałem też by polecieć gdzieś wgłąb kraju (Kalifornia, Nevada z Wielkim Kanionem lub okolice parku Yellowstone).

Moje pytanie do forumowiczów - pociągają mnie klimaty amerykańskiego zadupia, jak z filmów drogi - miasteczka gdzie ludzie niewiele wiedzą co się dzieje poza granicami ich stanu. Proszę o poradę w jakim regionie USA znajdę właśnie takie miejsca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zalezy od finansow: jezeli mozesz sobie pozwolic na samolot to kilka dni w NYC, potem zachodnie wybrzeze byloby swietna trasa. Moglbys poleciec do San Francisco, tam wynajac samochod i pojechac do Yosemite. A po drodze wlasnie poznac 'zadupie' z filmow. Jezeli to bedzie za drogo, to moze NYC, Newport RI, Boston, i Maine (piekny stan i taki troche zadupowiaty - mowie z usmieszkiem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tereny na północ od Nowego Jorku wydają mi się być troche bardziej ucywilizowane niz srodkowe stany, nie wiem też jak z pogodą w tamtych regionach.Zachodnie wybrzeże - owszem kusi, ale nie wiem czy to nie za duzo wrazen na jeden krotki wyjazd. Potem powrot do Polski - 7 godzi z SF do NY i nastepne 7 godzin do Polski z przesiadka w Monachium.

Przy okazji spytam, moze wiesz czy warto byloby pojechac nad Niagarę wzdluz granicy USA-Kanada, tyle ze po kanadyjskiej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie szczegolnie na Niagrze, bylam tam dawno temu, wiec nie mam nic do polecenia.

A co do pogody na polnoc od NY - jest naogol dobra. To znaczy, nie na tyle zla, ze nie mozna duzo zwiedzac i dobrze sie bawic! Plaze na Cape Cod (w rejonach Bostonu) sa wspaniale. Dalej na polnoc, w Newport, Rhode Island sa wspaniale posiadlosci z 19go wieku najbogatrzych rodzin amerykanskich - wiele z nich mozna zwiedzac. (To taka amerykanska, morska wersja doliny Loire we Francji.) W Maine jest przyjemniej bo nie az tak goraco i tak duszno jak w NYC, wiele bardzo duzo bogatych ludzi ma tam domy letnie - naprzyklad rodzina Bush'ow w Kennebunkport. Czy te rejony sa mniej czy wiecej cywilizowane niz srodkowe stany - to mozna polemizowac. Jedyne co powiem, to ze czesci Maine/Vermont/New Hampshire sa dosyc odciete od kultury mieszczuchow. A gdgybym ja miala tylko mniej niz dwa tygodnie w USA, to nie poswiecilabym nawet jednego dnia na wyprawe w srodkowe stany: no, chyba ze ciekawia ciebie setki mil kwadratowych plaszczyzny i pol kukurydzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tereny na północ od Nowego Jorku wydają mi się być troche bardziej ucywilizowane niz srodkowe stany, nie wiem też jak z pogodą w tamtych regionach.Zachodnie wybrzeże - owszem kusi, ale nie wiem czy to nie za duzo wrazen na jeden krotki wyjazd. Potem powrot do Polski - 7 godzi z SF do NY i nastepne 7 godzin do Polski z przesiadka w Monachium.

Przy okazji spytam, moze wiesz czy warto byloby pojechac nad Niagarę wzdluz granicy USA-Kanada, tyle ze po kanadyjskiej stronie?

Sama Niagara jest ciekawa po obu stronach

Po kanadyjskiej stronie wspaniale miejsce Niagara on the Lake, winiarnie m.in. winiarnia slynnego hokeisty Gretzkiego. NYS polecam okolice Finger Lakes tez teren winiarni,

Baseball Hall of Fame in Cooperstown, Saratoga Springs, okolice Canajoharie i slynny choc malo znany "washing pot", Arkell museum i oczywiscie Amish, system kanalow (NYS canal system, do Herkimer mozesz zabrac dziecko do kopalni kopac diamenty, na jednodniowa wycieczke.

Up state NY to jedno z najbardziej cywilizowanych miejsc, gdzie USA mialy swoj poczatek a te okolice o ktorych pisze tu to dawne bardzo prominenckie tereny, ktore do dzis sa takie. Warto zobaczyc i poznac jesli ktos interesuje sie historia Stanow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje następująca trasę - 2 dni Nowy Jork, tak na szybko, sam tam byłem prawie tydzień w 2007 roku, wiec mam jako tako przetarte szlaki, potem nad Niagarę i stamtąd no właśnie - przy okazji mam pytanie jako że znalazłem niedrogi lot z Toronto do Los Angeles - czy jest możliwość oddania wypożyczonego w USA samochodu z jakieś ogólnoświatowej sieci wypożyczalni na lotnisku w Toronto?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i podstawowa sprawa to rezerwacja, mozesz jej dokonac razem z biletem moze bedzie taniej jesli bilet kupujesz przez posrednika. Druga, spodziewaj sie cen dosc wysokich

The lowest rates almost always require some advance booking, although you can try Priceline.com Rental Cars as well as Hotwire.com just prior to travelling for major airport locations and some city centre locations in the States.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...