Skocz do zawartości

Połączenia Wieloodcinkowe


Rekomendowane odpowiedzi

musisz sprawdzic loty laczone w wyszukiwarkach lotow (np.: www.lataj.pl, www.kayak.com). Zazwyczaj bilet laczony (kilka przesiadek, itp.) jest troszke tanszy niz jak zaczniesz kupowac oddzielne bilety. No i wazne (tak mi sie zdaje), ze jak masz bilet laczony wowczas jesli gdzies jest opoznienie jednego samolotu (i nie dasz rady przesiasc sie na kolejne polaczenie) to przewoznik ma zapewnic Ci kolejny lot. A w sytuacji ,gdy masz oddzielne bilety - no coz, nikogo to nie interesuje - musisz radzic sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow masz racje z tymi innymi lotami ale pod warunkiem ze sie leci tego samego dnia lub tez innego ale w innym przypadku mozna sobie jakos poradzic ale jak dobrze napisalas majac bilet w sojuszu ma sie wieksze mozliwosci

rubia teraz wiekszosc linii lotniczych dziala w tzw sojuszach i tak LOT -Lufthansa dzilaja z United i jak bedziesz leciala dana linia i bedziesz chciala leciec United to juz na terenie USA lecisz United lub tez liniami z ktorymi oni wspolpracuja i tak samo masz z lotem jak ktos leci United a potem leci lotem po Europie czy tez dalej

Np zobaczysz na Okeciu takie cos ze numer LO001 do Chicago i ta sama godz.United-UA-inny numer lotu leci do Los Angeles ,,bo w Chicago masz przesiadke z lotowskiego samolotu do United co leci do LA

o sojuszach poczytasz na www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos nie bedzie jasne to daj znac

czasami ludzie leca do USA i wracaja ta sama linia lotnicza ale juz na terenie USA lataja tzw tanimi liniami-lub innymi ale wtedy z bagazami jest roznie i czasami trzeba nie zle doplacic aby sie zabrac ze wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej jest kupować bilety od razu na całość.

Wyszukiwarki zazwyczaj wyszukują takie połączenia, żeby linie były w sojuszu.

Ja lecę na trasie Warszawa - Nowy Jork, Nowy Jork - Los Angeles, Los Angeles - Warszawa.

Na trasie WAW-NYC mam przesiadkę w Amsterdamie, a na trasie LAX-WAW w Paryżu.

Linią lotniczą nadrzędną jest Delta, na odcinku do Nowego Jorku w kooperacji z KLM, a na odcinku do Warszawy w kooperacji z Air France. Natomiast na odcinku Nowy Jork - Los Angeles linią nadrzędną jest Alaska Airlines w kooperacji z American Airlines.

Kupowałam bilety od razu na całość podróży. Gdybym kupowała je osobno, kosztowało by mnie to jakieś 200-300 złotych drożej. Niby niewiele, ale po co dopłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym, że ja mam kartę Miles & More, a żadna z tych linii do tego programu nie należy. One mają jakiś inny program, SkyMiles, czy coś w tym stylu :D

Niestety nie było optymalnego połaczenia liniami z programu Miles & More, więc tym razem obędę się bez mil.

Ale za to za dotychczasowe latanie, w tym za podróż do Seattle dwa lata temu, mogłam za mile polecieć do i z Warszawy.

Ale może wyrobię sobie i kartę SkyMiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...