Skocz do zawartości

Cena W Dolarach, A Cena W Złotówkach?


rubia

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiadomo poszukuję biletów

jestem na stronie kayak.com

i tak cena w dolarach to ok.3.000$ za trzy bilety, dzięki systemowi mogę też kupić te bilety na stronie Delty i tu cena pojawia się od razu w złotówkach,łączna wartość za te same bilety to UWAGA 16.600PLN !!!

i teraz się zastanawiam, jak zostaną przeliczone ceny biletów, jeśli kupię je na Orbitz.com albo CheapTickets.com za proponowane 3.000$ ? czy kurs też będzie taki bandycki jak na Delta.com?

ktoś ma doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kurs jest taki bandycki a gdzie beda wystawione bilety oraz jak to bedzie z nimi

pamietaj o tym ze czasami podaje sie ceny bez podatkow,oplat lotniskowych itd aby przyciagnac klienta

jesli rozliczenie bedzie w samych dolarach i tak tez zaplacisz za bilety to cena bedzie taka sama a jak w zlotowkach to moze byc juz roznie

pamietaj aby czytac co taki bilet ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dowiedziec w jakiej walucie rozliczana jest Twoja karta. Jesli w euro - przewalutowanie nastąpi dwa razy, jeśli w dolarach - raz. O kurs musisz zapytac w swoim banku (jeśli udzielą Ci takiej informacji). Ja płacąc kartą kredytową ING (rozliczanej w euro) zawsze doliczam sobie troche do kursu w kantorach ale zwykle taka transakcja jest opłacalna. Przykład: kupowałem bilet do Singapuru na Expedii. Przeliczając po kursie dolara, miałbym do zapłaty 1900 pln. Z karty zciągnięto 2000 pln. Nie pamiętam kursu walut ani kwoty w dolarach ale bilet na stronie Air France kosztował 2700 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno !... Do tego co napisał sly6 warto jeszcze dopowiedziec, że różnica w cenie może też miec wpływ na samą taryfe biletu. Portale typu expedia czy Orbitz , sprzedają bilety w najtańszej taryfie. Tych biletów nie można zwracac, zmieniac dat i nazwisk , a jeśli można , jest to obciążane słonymi opłatami. Warto sprawdzic, w jakich taryfach sprzedaje Delta. No chyba że możliwośc zmian niema dla Ciebie znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak

Kayak.com wyświetla trzy ceny / z podatkami i opłatami/ do wyboru:

1/ Delta.com 2917,-$

2/Orbitz.com 2950,-$

3/CheapTickets.com 2950,-$

i dalej mogę sobie wybrać, gdzie chcę kupić....no i właśnie przechodząc na Deltę.com od razu pojawia się cena w złotówkach, magiczne ponad 16.000,-PLN i to jest ciekawe,że oni przeliczają po jakimś wysokim kursie....i to mnie właśnie zastanawia, jak oni to przeliczają?

w takiej sytuacji opłaca się kupić na Orbitz lub CheapTickets, bo mimo przewalutowania koszt nie powinien być tak wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym pytaniem zwroc sie do KLM-Air France bo Oni sprzedaja bilety Delt-y dlaczego tak jest..a tam w delcie masz podana cene w dolarach czy samych zlotowkach

mozesz podac linka do tego>?

pamietaj o tym ze te firmy jak orbitz wystawiaja bilety tam gdzie maja male podatki ,,roznice masz kolo 6 tys ale na kilku bietach wystarczy ze Ci to nalecialo z podatkow

do tego pamietaj o tym ze nie kazdy bilet wystawiony przez te firmy da sie zmienic,zmienic daty itd no ale chyba wiesz o tym i czytalas i czytasz warunki zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...