Skocz do zawartości

Sprawa Dotycząca Karalności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa.

Aktualnie mam 32 lata.

Pierwszy raz będę starał się o wizę nieimigracyjną i mam pełno niepokojących pytań, które chciałbym żebyście mi wyjaśnili.

1. Czy podawać i przedstawić papiery na to jaki uczelnie ukończyłem, czy to jakoś pozytywnie wpłynie na mój wniosek, umowę o pracę koniecznie brać jeśli będę pracować??? Czy brak pracy i oznajmienie konsulowie, że jestem w trakcie oczekiwania na pracę zgodną z moimi kwalifikacjami będzie dużym minusem??? Czy jeżeli podejmę kontynuację nauki dalej w Polsce będzie jakimś pozytywem dla konsula, np. w tym że ma pewność że mam po co tu wracać???.

2. Czy warto załatwić sobie zaproszenie od przyjaciela???

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma nic gorszego niz byc zlapanym na klamstwie

a kiedy to klamstwo moze wyjsc>jak sie bedziesz starac o wize turystyczna o wize imigracyjna lub tez o obywatelstwo

I teraz co Ambasada moze to poczytaj sobie regulamin KRK i sam zobaczysz ze jak Ambasada bedzie chciala kogos znalesc to znajdzie ze byl notowany ..

Ty sie martwisz o prace a nie masz jeszcze wizy imigracyjnej a tam tez nalezy przedstawic zaswiadczenie o niekaralnosci

pytasz sie po co im takie zaswiadczenie>?aby zobaczyc czy po drodze nie zrobiles czegos innego,czy nie masz nic innego na tzw sumieniu,pamietaj ze jak Konsul zobaczy ze zle zrobiles i wiesz o tym i ze to byl przypadek to wize otrzymasz ...ale musisz to pokazac pod czas rozmowy a nie mowic ze nic sie takiego nie stalo

nie ma znaczenia ze cos bedzie z KRK wymazane bo nadal jestes osoba karna i tak to widza USA a nie beda patrzec jak jest w Polsce,,w Polsce tak mozesz zrobic bo takie jest prawo ale Ty sie nie starasz o wize do Polski a do USA a wiec podlegasz pod prawo USA a nie Polskie,,pamietaj o tym

a teraz co do pokazywania kim jestes>a kogo to obchodzi>?myslisz ze jak pokazesz tytul inzyniera to bedziesz odrazu witany i wiza bedzie,nie ma nic mylnego,,na Twoja nie korzysz jest brak pracy,brak juz nauki oraz ze lecisz do dziewczyny co sie moze okazac ze tam bedziesz legalizowac pobyt

i teraz jak sie przedstawisz tak bedziesz mial..

Bedziedsz musial raz pokazac ze lecisz na krotki okres czasu,ze legalizowac pobyt bedziesz z poza USA oraz ze masz jakies plany jak wrocisz do Polski

ps sa osoby ze mowia ze leca do kolegi,kolezanki a potem wychodzi ze jednak jest slub w USA i dobrze o tym wiedza w Ambasadzie,,fakt sa osoby ze im sie udaje ale sa tacy ze wychodza bez wizy jak powiedza ze leca do kolezanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzoo ludzie pisza ,robia a potem placza po roznych forach ze cos sie stalo-cos wyszlo a przeciez byli na tyle swiadomi ze mogli brac to pod uwage ze cos wyjdzie no ale ryzykuja-- ktore to ryzyko czasami zle sie konczy

A teraz pokaz mi gdzie jest to napisane ze bedac karanym nie masz szans(sa takie przestestwa ze zamykaja Ci droge),fakt moze byc trudno ale nie oznacza ze na 100%,wszystko zalezy od Ciebie jak bedzie

tak samo zle myslisz o zatarciu wyroku za 1 rok bo nawet jak minie i 10-20 lat to dla USA jestes jako osoba karana wiec to nic nie da takie cos a piszac,mowiac nie prawde mozesz sie wkopac w klopoty a wystraczy ze ktos bedzie znac prawo-bedzie wiedziec jak cos zrobic i sie pozegnasz z GC itd

jak mi nie wierzysz zadzwon do dzialu imigracyjnego Ambasady USA i sam zobaczysz co Ci powiedza o tym 1 roku..Takie ma prawo USA i tyle

Co do tej dziewczyny to nie wiem co inni napisza ale jesli by Cie zucila to lepiej aby to teraz sie stalo niz mialo by sie stac pozniejn i nic spanie tego nie zmieni no ale to musisz sam zobaczyc,,bo milosc trwa nawet i 2-3 lata na samych kontaktach telefonicznych-moze niech Ci ktos inny to napisze,powie z forum

I to nie jest zaden pesymizm a takie jest prawo i teraz albo zrobisz cos zgodnie z prawda lub tez bedziesz cos robil pod prawem ale wtedy sam bierzes za siebie odpowiedzoialnosc

Co do studiow to jest jakies wyjscie z tego bo bedziesz sie uczyc wiec cos Cie bedzie trzymac

co do KRK to masz to na tej stronie:

http://bip.ms.gov.pl/krk/krk.php

Wybrane akty prawne regulujące działalność Krajowego Rejestru Karnego

Ustawa z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym

(format RTF)

klikasz w to i masz art6 .pkt 11 ktory o tym mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem 2 lata w zawieszeniu na 3 za naprawdę głupią sprawę, a mianowicie za posiadanie nielegalnych programów na komputerze. Obecnie od czasu kary minęły ponad 2 lata. Został rok do wymazania kary z papierów.

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie. Rok to masz do zakończenia zawieszenia kary. Czyli jak przez ten rok będziesz grzeczny to odwieszenie kary już ci nie będzie groziło. Natomiast wymazanie kary z papierów następuje po 10 latach. Dopiero wtedy będziesz wykreślony z Krajowego Rejestru Karnego i traktowany jako niekarany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale inne osoby moga miec dostep ,problem jest w tym ze taka osoba bierze na siebie pelna odpowiedzialnosc co bedzie za 1 rok,za pare lat lub tez dluzej ...Tak wiec jesli to nie wyjdzie teraz to moze wyjsc za jakis czas i teraz jesli ktos jest tego swiadomy to niech robi co chce ,niech pisze co chce ale musi wiedziec czym to sie moze skonczyc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie osoby mogą mieć dostęp? Przecież napisałem, że są to kartoteki niejawne! Tylko ściśle określone osoby i instytucje mają dostęp do takich kartotek. A ambasada jak zwróci się z zapytaniem o karalność to dostanie odpowiedź zgodną z prawem obowiązującym u nas.

Jakby nie było to facet może zacząć kombinować dopiero za 11 lat. Wtedy ma duże szanse, że się nie wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byles kiedys w sadzie i widziales archiwum?>a no tam sa takie akta i teraz spytaj sie adwokata jak mozna takie akta wyciagnac i zobaczyc

i teraz zalezy od osoby ktora bedzie sie znac na prawie,bedzie cos miec do tej osoby to moze cos zrobic z tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...