Skocz do zawartości

Jak Ściągnąć Do Usa Dziewczynę?


81mrg81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Jak wszystko dobrze pójdzie, od października/listopada będę w USA na H1b. Nie mam jeszcze praktycznie nic z formalności ale jest jest dobra firma

w Denver która bardzo chce mnie zatrudnić w IT jako specjalistę i lada moment uruchomią cały proces uzyskania wizy. Mają dobrych prawników

i myślę, że nie mam o co się martwić. Już parę razy ściągali ludzi do siebie z całego świata.

Niestety mam dość "skomplikowaną" sytuację w życiu prywatnym.

W skrócie - zostawiła mnie żona ale nie mamy jeszcze rozwodu (i wątpię byśmy zdążyli to zrobić przed moim wyjazdem).

Od kilku miesięcy spotykam się ze wspaniałą dziewczyną i myślę, że to jest właśnie "TO" (oczywiście poznałem ją dopiero po tym jak żonce odbiło :) )

I tu pojawia się problem...gdy aplikowałem do tej firmy w Denver, byłem "sam" i nie sądziłem, że coś mnie w PL będzie trzymało. No ale to jak widać uległo zmianie.

Pytanie...jak tu legalnie ściągnąć ją do USA.

Troszkę szalone rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy - lecę sam, moja małżonka bez mojej obecności załatwia rozwód, przylatuję do Polski na parę dni, biorę ślub

z moją lubą, wracam do USA, luba załatwia H-4 i przylatuje do mnie... jak w bajce ;) Czy tak się w ogóle da?

A może da się jakoś bez zwariowanego ślubu (jak już ma być zwariowany to wolałbym w LV :P )

Wiza turystyczna uprawni ją chyba tylko do pobytu raptem 3 miesięcznego?

Szukać dla niej pracodawcy który zasponsoruje jej h1b ? Jest po psychologii i ma podypolomową pedagogikę i boi się, że w przypadku takiego wykształcenia trzeba będzie mocno kombinować by wykonywać zawód psychologa poza PL.

Mam jeszcze jakieś rozwiązania? Nie mam pojęcia ile potrwa mój kontrakt. Obstawiam, że 2 lata. Może się przedłuży.

Generalnie ona nie musi zarabiać, spokojnie byłbym w stanie nas oboje utrzymać.

Dziękuje za wszystkie ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta wiza h4b bedzie najlepiej

bo jesli Ona chce pracowac jako psycholog to raz potrzebny jest dobry angielski i ten zawodowy oraz licencje ktore i w Polsce sa potrzebne aby pracowac jako psycholog..

moze tez byc wiza studencka ze leci tam sie uczyc na 2 lata i wtedy moze wrocic do Polski na wakacje i na tej samej wizie znow poleciec aby dalej konczyc nauke

co do wizy turystycznej to nie polecam.raz trudniej taka wize nadal otrzymac,nastepna sprawa to jak chcesz utrzymac jej legalny pobyt przez np2 lata,przedluzajac ,moze byc takie cos ale w dzisiejszych czasach nie ma tak latwo z tym

mozna zmienic status na studencki,pracowniczy ale na to trzeba znac dobrego adwokata aby papierow nie odrzucili.

a jak zmieni status w USA na studenta to znow na tym statusie nie wroci do USA jak wyleci..i tutaj trzeba bedzie isc po nowa wize

moze tez byc staz zalatwiony-wyjazd na staz

mozesz tez sie spytac tego prawnika co on poleca i jak dobry jest to znajdzie Wam dobra droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...