Skocz do zawartości

Zielona Karta - Powrót Więcej Niz 180 Dni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje odpowiedzi na pewne pytania. Probowalam znalezc na nie odpowiedzi, ale niestety nie udało mi się to.

Od 3 lat co roku wylatuję do USA. Za pierwszym razem leciałam na wizie imigracyjne po czym otrzymalam GC. Nastepne moje podroze odbywaly sie w wakacje. Jestem studentką i przy kontroli pytali sie mnie kiedy ostatnio bylam w usa i dlaczego tak dlugo mnie nie bylo. W tamtym roku powiedzial mi Pan urzednik, ze jesli bede tak latac to moge utracic GC. I tu zaczynaja sie schody...

W tym roku lece duzo pozniej niz zwykle - koniec sierpnia, a zazwyczaj byl to przelom czerwca i lipca. W tym roku lece tylko na okolo 2 tyg... zazwyczaj byly to 2 - 3 miesiace...

I teraz kilka pytan:

Czy jesli udokumentuje, ze na terenie USA przebywaja moi rodzice, jedno z nich rozlicza sie ze mna to bede mogla spokojnie "przejsc przez bramke"?

Co sie dzieje w momencie, kiedy Pan urzednik stwierdzi, ze za dlugo mnie nie bylo w USA i nie mam zadnych powodow aby tu mieszkac? Od razu deportacja do PL czy moge przekroczyc granice USA? Zabieraja mi GC i co dalej?

Kiedy wylatywalam z USA nikt nie skanowal mojej GC, czy w takim razie wiedza kiedy naprawde wylecialam z USA? czy w tym wypadku wierza na slowo?

I jeszcze jedno pytanie...

Czy na lotnisku w Newarku ludzie sa bardziej pozytywnie nastawieni do Polakow czy raczej niechetnie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli udokumentuje, ze na terenie USA przebywaja moi rodzice, jedno z nich rozlicza sie ze mna to bede mogla spokojnie "przejsc przez bramke"?

Nie widze zwiazku, co do tego maja rodzice?

Co sie dzieje w momencie, kiedy Pan urzednik stwierdzi, ze za dlugo mnie nie bylo w USA i nie mam zadnych powodow aby tu mieszkac? Od razu deportacja do PL czy moge przekroczyc granice USA? Zabieraja mi GC i co dalej?

Nikt cie od razu nie deportuje, pozwola ci wjechac, skieruja sprawe do sadu imigracyjnego i tam musisz udowodnic, ze nie porzucilas rezydencji.

Moga ci tez zaproponowac zrzeczenie sie karty "od reki" na lotnisku i wjazd do USA w celu uregulowania spraw.

Moga tez nic nie zrobic i dac ci wjechac kolejny raz.

Kiedy wylatywalam z USA nikt nie skanowal mojej GC, czy w takim razie wiedza kiedy naprawde wylecialam z USA? czy w tym wypadku wierza na slowo?

Wiedza, wiedza. Nie radzilbym klamac, w wielu sprawach "wierza na slowo", ale zlapany na klamstwie na bardzo nieciekawa przyszlosc.

Czy na lotnisku w Newarku ludzie sa bardziej pozytywnie nastawieni do Polakow czy raczej niechetnie?

Polacy to jakis specjalny narod twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają rodzice do tego? Mogą być jednym z dowodów, że mam powody aby mieszkać w USA, że cos mnie łączy z tym krajem. Np. rozliczenia mamy w których widnieje moje imie i nazwisko (mama sie rozlicza ze mna)

Nie uważam, że Polacy to wyjatkowy naród, ale slyszalam wiele razy o sytuacji w ktorej pasażerów z Polski "dokładniej" sprawdzają właśnie w Newarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze slyszalas o Newarku,,nawet jest w dzienniku taki artykul jak bywa tam ale czy gdzies indziej bedzie tak samo to nie wiadomo ,teraz urzednicy bardziej sie takim osobom przygladaja niz kiedys a ze wielu osobom sie udaje to tak bywa

a teraz inne pytanie czy kiedys nie slyszalas o tzw bialym paszporcie ?jakbys taki miala to bylo by latwiej na granicy bo ten paszport jest dla takich osob jak TY,,lub tez slyszalas ale wiele osob Ci odradzalo-mowilo ze po co Ci takie cos ,innym sie udaje to i mi sie uda jakos

a tutaj ten artykul z dziennika

http://www.dziennik.com/news/usa/12505

a Twoja mama rozlicza sie z dochodow Twoich jakie mialas,masz w USA?

jakby tak wpuszczali do USA ze tam mam rodzine to po co by mieli zabierac GC?kazdy kogos tam przeciez

ps pare tyg temu,nawet dni byl podobny temat o takim lataniu do USA a ze nie ma prostej odpowiedzi to tak jest z ta sprawa ze jednym sie udaje jakos teraz a inni maja znow duze problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...