Skocz do zawartości

Prośba O Pomoce W Wyborze


usapytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,przepraszam jeśli topic nie jest w odpowiednim dziale ale nie bardzo wiem w którym dokładnie go umieścić. Mam taka sytuację: jestem w USA na wizie turystycznej, która niedlugo mi sie kończy. Mam tutaj partnera, z którym zamierzamy się pobrać. Zastanawiamy się czy lepiej to zrobić w USA zanim skonczy się moja wiza turystyczna, czy lepiej zebym wyjechala do Polski i czekala na wize narzeczenska ( tylko martwi nas to ze bedziemy oddzielnie), czy moze jest jakas inna mozliwosc? Oboje wolelibysmy slub wziac w Polsce ale wtedy tez bede musiala w Polsce po slubie czekac na mozliwosc wjazdu do USA, tak? Czy jesli zmianilabym status na J1 lub F1 to moglbym wjechac do Polski, wziac slub i do USA wjechac na wizie F1/J1 i tu dopiero zalatwiac green card? Czy tak lepiej nie robic? Bardzo prosze o wasze opinie, dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie pobrac teraz, skompletowac dokumenty do AOS i wyslac, odczekasz kilka miesiecy i jesli wszystko pojdzie dobrze to bedziez miala stosunkowo szybko zielona karte no i nie bedziesz musiala przezywac rozlaki z narzeczonym. Jesli wolicie wziac slub w PL to wyjedz, pobierz sie i zloz dokumenty o wize CR1 do ambasady amerykanskiej w Polsce. Czas oczekiwania okolo 6-8 miesiecy, musisz byc wtedy caly czas w PL. Nie mozesz po slubie starac sie o wize J1/F1, wjechac do USA i wtedy starac o zielona karte - popelnisz przestepstwo ktore nazywa sie immigration fraud. Obydwie wizy maja non-immigrant intent. To tak w wielkim skrocie. Polecam lekture forum tego oraz angielskojezyczne www.visajourney.com

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz status wizy z j1 na studencki to na tym statusie nie wrocisz do USA,bedziesz musiala sie starac o wize f1 na nauke i na tej wizie wleciec juz na teren USA

mozesz pod czas oczekiwania na wize na pobyt staly jak cr1 leciec do meza ,jak narazie staranie sie oraz lot na wizie turystycznej nie jest zakazany ale jak przyjda papiery do Polski wtedy je bedziesz musiala odeslac w miare szybko do USA

Monika Oni musza takie cos jak i-130 zlozyc w USA a nie w Polsce bo przez polske nalezy sie kwalifikowac..no ale o tym pisze na stronie Ambasady USA w Polsce jak kto jest z tym i-130

ale juz wize otrzymuje sie w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,przepraszam jeśli topic nie jest w odpowiednim dziale ale nie bardzo wiem w którym dokładnie go umieścić. Mam taka sytuację: jestem w USA na wizie turystycznej, która niedlugo mi sie kończy. Mam tutaj partnera, z którym zamierzamy się pobrać. Zastanawiamy się czy lepiej to zrobić w USA zanim skonczy się moja wiza turystyczna, czy lepiej zebym wyjechala do Polski i czekala na wize narzeczenska ( tylko martwi nas to ze bedziemy oddzielnie), czy moze jest jakas inna mozliwosc? Oboje wolelibysmy slub wziac w Polsce ale wtedy tez bede musiala w Polsce po slubie czekac na mozliwosc wjazdu do USA, tak? Czy jesli zmianilabym status na J1 lub F1 to moglbym wjechac do Polski, wziac slub i do USA wjechac na wizie F1/J1 i tu dopiero zalatwiac green card? Czy tak lepiej nie robic? Bardzo prosze o wasze opinie, dziekuje!

nic nie piszesz o statusie imigracyjnym partnera. bardzo duzo zalezy od tego jaki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Partner ma podwojne obywatelstwo. Najgorsze jest to ze jak czlowiek chce cos zrobic zgodnie z prawem to rowna sie to kilkumiesiecznej rozlace:( Czy mozecie mi jeszcze napisac czy w trakcie mojego pobytu w USA moj partner moze skladac papiery o wize K1?

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego ostatniego pytania to nie wiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyscie wzieli slub jak jestes w USA na turystycznej szybko zlozyli papiery. Nigdzie nie jest napisane ze bedac na wizie turystycznej nie mozesz sie zakochac :) i tak jak mowili poprzednicy jak papiery sa ok to caly proces trwa 4-5 miesiecy. Na forum masz duzo odpowiedzi co napisac w poszczegolnych formularzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. mam jeszcze ostatnie pytanie: zalozmy ze slub bedzie w USA w czasie trwania mojej wizy turystycznej, to do kiedy jestem legalnie jesli juz niedlugo konczy mi si epobyt? Czy w momencie nadania wszystkich dokumentow jestem juz legalnie czy musze otrzymac jakies potwierdzenie z USCIS ze otrzymali? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to sie robi cos legalnie aby inne osoby mogly dostac wize turystyczna a tak,,wiedza dobrze w Ambasadzie jak jest i nie ktore dziewczyny-chlopaki nie dostaja do swoich partnerow wiz aby sie zobaczyc bo jest podejrzenie o slubie i legalizacji pobytu ...

Jesli jestes na tyle silna i wiesz ze nic sie nie stanie na rozmowie o GC to tak zrob tzn slub tam i legalizacja ,w innym przypadku przemysl to dobrze bo nikt Ci nie da w `100% szansy ze wszystko bedzie ok .moze byc roznie

samo wyslanie papierow to za malo abys sie nie byla,musisz dostac potwierdzenie ze papiery sa juz w urzedzie oraz urzednicy je przerabiaja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. mam jeszcze ostatnie pytanie: zalozmy ze slub bedzie w USA w czasie trwania mojej wizy turystycznej, to do kiedy jestem legalnie jesli juz niedlugo konczy mi si epobyt? Czy w momencie nadania wszystkich dokumentow jestem juz legalnie czy musze otrzymac jakies potwierdzenie z USCIS ze otrzymali? Pozdrawiam!

Miedzy wyslaniem papierow a otrzymaniem tzw. NOA1 mija maksymalnie 10-14 dni. NOA1 powoduje ze twoj status zmienia sie na AOS pending. Po okolo 6-8 tygodniach od wyslania dokumentow powinnas dostac pozwolenie na prace (EAD). Z tym dokumentem mozesz wyrabiac sobie w niektorych stanach prawo jazdy, mozesz tez zlozyc aplikacje o social security number.

Ja na twoim miejscu wzielabym slub i zlozyla papiery w USA - tak jak juz pisalam wczesniej zielona karte dostaniesz w przeciagu 3 miesiecy i nie bedziesz musiala rozstawac sie z mezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...