Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Za rok mam zamiar wyjechać do Stanów Zjednoczonych a dokładnie do Los Angeles.

Skończyłem szkołę zawodową na zawód: sprzedawca. Moje pytanie brzmi następująco:

O jaką wizę muszę się ubiegać aby móc wyjechać do Stanów Zjednoczonych aby tam pracować na rok lub dwa ???

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przeczytaj sobie tę stronę o wizach imigracyjnych:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...rant_visas.html

Bo jeśli chcesz tam pracować legalnie, to musisz się ubiegać o wizę imigracyjną, pracowniczą.

Ale, żeby ją dostać musisz spełnić określone warunki.

Najlepiej przeczytaj tę stronę i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wizę pracowniczą dostają osoby z wyższym wykształceniem, w dodatku musi to być zawód na który jest mało chętnych w USA - firma zatrudniająca musi udowodnić, że u siebie szukała pracownika na takie stanowisko.

Jak widzisz sprzedawca się do tego nie zalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze piszecie aby czytal strone podana bo sa male -wieksze nie scislosci w tym co piszecie

a dlaczego?

jest taka wiza jak h2b ktora jest dla osob ktore nie maja wyzszego wyksztalcenia ale moga sie ubiegac o ta wize aby jechac jako sprzedawca,mechanik itd

I teraz jak pracodawca przed urzedem pracy,urzedem imigracyjnym wykaze braki-ze nie moze znalesc takiego pracownika to wtedy moze i da sie taka wize otrzymac ale jeszcze pracownik w Ambasadzie musi pokazac ze nadaje sie do tej pracy ,ze ma doswiadczenie

w LA powinno sie mowic dobrze po angielsku i hiszpanksu aby wogole myslec nad praca w sklepie a jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umiem angielski średnio. Ale za niedługo zapisuje się na kurs angielskiego i cały czas ćwiczę. A Hiszpańskiego nie umiem. Czyli mogę się ubiegać o wize h2b? A muszę znaleźć pracodawcę czy mogę wyjechać i dopiero tam znaleźć prace? Znacie jakąś stronę gdzie jest dużo ofert pracy w USA ? Chodzi oczywiście o sprzedawce :) A może jest jakiś program który jest podobny do work&travel ? Ja niestety nie mogę wyjechać z work&travek ponieważ mam skończoną tylko szkołę zawodową. Ale chodzi mi właśnie o takie programy gdzie dopuszczają ludzi którzy mają ukończoną szkołę zawodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w google wyrazy i tak szukaja pracodawcow,ogloszen

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

a ze na miejscu cos znajdziesz?jak znajdziesz takiego pracodawce ktory bedzie chcial sie w papiery bawic itd to czemu nie i beda dostepne wizy to...

mozesz wpisac w google wyjazd,wizy h2b i jakies biura Ci polskie wyjada co takie cos organizuja

a moze pomyslisz o Kanadzie i wyjedzie do pracy wakacyjnej:

http://www.canadainternational.gc.ca/polan...t.aspx?lang=pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...