Skocz do zawartości

Mienie Przesiedleńcze


aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.W paźdzerniku wracamy z żoną do kraju po 7 latach pobytu w USA .Drogą morską wysyłam samochód a w nim rzeczy osobiste.Natomiast samolotem zabieram komputer PC z monitorem ponieważ obawiam się aby w transporcie morskim nie zaginął.Czy na lotnisku w Warszawie muszę zgłaszać celnikowi ,że przewożę mienie przesiedleńcze w postaci komputera ?.Używam go ponad rok .

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłasz coś na mienie przesiedleńcze, to musisz zrobić wykaz rzeczy które wchodzą w skład tego mienia. Całe mienie możesz przewieść w ciągu 12 miesięcy od wysłania pierwszej rzeczy. Jeśli chcesz wziąć komputer na mienie to powinieneś zgłosić celnikowi i pokazać listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem listę rzeczy, która bedzie razem z smochodem i poplynie statkiem ale komputer będzie podróżował ze mna samolotem.Rozumiem ,że na lotnisku w Warszawie muszę zgłosić celnikowi komputer jako mienie przesiedleńcze?. Czy muszę zrobić jakąś dodatkową listę na 1 sztukę :) ?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...