Skocz do zawartości

Dmv I Pozostałe Potrzebne Dokumenty Na K1


Avila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące prawka. W stanie w którym jestem prawo jazdy trzeba zrobić do 60 dni od daty przylotu. Mija mi juz niedlugo te 60 dni, natomiast wize k1 dostaje sie na 90 dni.... w związku z czym na ile dostane ważne prawo jazdy. Nie mam żadnych dokumentów z urzędu imigracyjnego, prócz NOA, a wiem że prawo jazdy dostaje sie z expiration date taką jaka jest na I-94 ?? czy się myle? Jakie inne dokumenty mogą by ważne aby dostać prawo jazdy na dłuzej.

Dziękuje z góry za pomoc.

I jeszcze jedno....bo wiem że prawo jazdy wydaje się jeśli czas na I-94 przekracza 90 dni. W moim przypadku to dzisiaj jest akurat 30 dni. I nie wiem jak moge udowodnić , że jeste, tu legalnie w inny sposób, ma ktoś może jeszcze jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie wiem w jakim jestes stanie ale ja kiedys o tym pisalam jaki mialam problem.

Nie moglam zrobic prawka dopoki nie dostalam EAD.

Mialam SS i rachunki. Mysle ze mozesz sprobowac ale bylam w 3 DMV i wszedzie bylo to samo. A I94 musi byc wazne przez 90 dni wedlug nich. co znaczy ze jest wazne 90 dni w dniu twojego przylotu tutaj.Nie mozesz oczywiscie wtedy zaaplikowac bo nie masz SS ani mariagge license.

Znajomy policjant powiedzial mi ze na polskim prawku moge jezdzic 60 dni. EAD powinno przyjsc po jakis 3miesiacach tak przynajmniej bylo u mnie. Wiem ze to stresujace ale powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VA aby zrobic prawko musisz miec paszport z I94, SSN, rezydenture w VA (lease, paycheck wyslany na twoj adres itd) oraz marriage license, jako dowod statusu imigracyjnego. Prawko wydaja na czas waznosci I94, ale jak wczesniej otrzymasz NOA to dostaniesz prawko wazne rok dluzej niz data na NOA.

Ze strony DMV VA:

Each time you apply for a driver's license, learner's permit, CDL, or CDL instruction permit, you must show two proofs of identity, one proof of legal presence and one proof of Virginia residency. Proof of your social security number (if you have been issued one) is required also.

http://www.dmv.state.va.us/webdoc/citizen/...rs/applying.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...