Skocz do zawartości

Ślub W Polsce I Formalności Zwiazane Z Zalegalizowaniem Pobytu W Stanach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem w nastepujacej sytuacji: mam narzeczonego, ktory ma obywatelstwo amerykanskie. Spotykamy sie od dwoch lat i wkrotce planujemy wziac slub. Poniewaz i jego i moja rodzina sa z Polski, to slub chcemy koniecznie wziac w Polsce (dodam, iz jest on po rozwodzie, wiec niestety nie mozemy, dla uproszczenia sprawy, wziac slubu cywilnego w USA, a potem koscielnego w Polsce). Chcielibysmy, abym po ślubie jak najszybciej przyjechala do USA (mam wize turystyczna), ale nie chcialabym przebywac tam dlugo bez pozwolenia na prace. Jak w takim wypadku najlepiej postapic? Czy lepiej, aby moj juz wtedy maz wystapil dla mnie o I-130 albo o K3 (albo CR?) podczas gdy ja bede w Polsce czekala na jej rozpatrzenie, czy lepiej, gdybym poleciala z nim do Stanow i abysmy zlozyli wniosek o wize K3? Czy wnioskujac o wize K3 mozna w tym samym czasie wnioskowac o pozwolenie na prace i czy moge je otrzymac wczesniej niz K3? Czy gdy przylece na wizie turystycznej ale juz jako zona obywatela amerykanskiego, to moge dostac pozwolenie na prace zanim otrzymam K3? Jak długo może to potrwac?

Bede wdzieczna za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Twoj narzeczony ma tez obywatelstwo polskie?jesli nie to nie szybko wezmiesz slub z nim w Polsce np w USC-w kazdym biurze USC Ci powioedza co musisz miec aby dostac slub z obywatelem amerykanskim chyba ze koscielny ale nie wiem jak bedzie On widziany dla slub imigracyjnych

tutaj masz o k3 :

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_2993.html

wpisz tez w szukaj na forum k3 i wiza cri bo jest pare tematow o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Moj narzeczony ma oba obywatelstwa, zarówno polskie jak i amerykanskie, wiec ze slubem w Polsce nie bedzie problemu, zastanawiamy sie tylko co zrobic abym jak naszybciej mogla sie tam przeniesc i zaczac pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej tzn. za jakies co najmniej 7 m-cy lub dłużej od wysłania I-130.U mnie od wysłania pierwszych dokumentów do wizyty w ambasadzie w Warszawie będzie 7 m-cy i kilkanaście dni a i tak wszystko było szybko wysyłane i wcześniej już przygotowane i bez żadnych RFE. Tak więc musisz uzbroić się w ogromną cierpliwość bo czekanie jest naprawdę okropne. Życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i wiele osób tak robi, tylko trzeba liczyć się z tym że mozna mieć problemy bo wiza turystyczna nie służy do legalizacji pobytu. poczytaj na forum wypowiedzi i sama musisz zdecydować. My z mężem zdecydowaliśmy , że będziemy wszystko robić zgodnie z prawem i ja czekam w Polsce na wizytę w ambasadzie i dopiero wtedy wyjadę. Ale decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mahi po wlasnie masz wize k-3 aby w USA czekac na legalizacje pobytu lub tez czekac jak elmo na terenie Polski

wiem ze 7 miesiecy to jest dlugo ale ja np chcialbym tak czekac ,ze tam ktos na mnie czeka,ze bede miec legalne papiery

no ale to ja jestem a Ty inaczej to mozesz odbierac i masz do tego prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czekaniu jest pewien urok, masz racje, tylko po dwoch latach widzenia sie co kilka miesiecy nastepny przynajmniej roku wydaje sie nieskonczonoscia (7 miesiecy od slubu, a slubu jeszcze nie bylo). No nic, musze to wszystko jeszcze przemyslec i wybrac optymalne rozwiazanie. W kazdym razie bardzo wszystkim dziekuje za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...