Skocz do zawartości

Ślub, Otrzymanie 2-letniej Gc I Odrazu Rozwód


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań związanych z tematem

Swojej przyszłości nie wiąże z USA, ale jakoś tak wyszło, ze tu jestem, chciałbym jak najszybciej zarobić kasę i już mnie tu niema :)

Wspomne tylko tu że przesiedziałem wize turystyczną i pół roku temu wziąłem ślub z obywatelką Polski, lecz tego faktu nigdzie do instytucji amerykańskich nie zgłaszałem.

Mam możliwość dobrej pracy jako kierowca -----> potrzebuje CDL -------> potrzebuje SS# i GC --------> Potrzebuje ślubu z obywatelką

Mój plan jest taki: Rozwieść się z moją obecną żoną, ożenić sie z amerykanką, a po otrzymaniu 2 letniej GC rozwieść się i nigdy nie przystepować do drugiego etapu czyli 10-letnie GC.

Wiem że po ślubie z obywatelką, po kilku miesiącach dostane GC na 2 lata i będe mógł zrobić CDL. I tu moje sprawdzone informacje sie kończą.

Słyszałem, że dopiero podczas drugiego interview, kiedy przedłużają 2-letnia zielona kartę sprawdzają czy małżeństwo nie było dla papierów. Czy w moim przypadku nie bede miał problemów z otrzymaniem 2-letniej GC?

Jak wygląda procedura przyznawania tej pierwszej GC, gdzie moge znaleźć info na ten temat?

Czy do tej pierwszej GC bede potrzebowal wspólnego adresu, wspólnych kont bankowych i zdjeć z narzyczeństwa?

Czy potrzebuje prawnika, czy wnioski moge wypełnić sam?

Czy na 2-letniej GC dostane CDL na 2 lata czy bez ograniczenia?

z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojej przyszłości nie wiąże z USA, ale jakoś tak wyszło, ze tu jestem, chciałbym jak najszybciej zarobić kasę i już mnie tu niema :)

Wspomne tylko tu że przesiedziałem wize turystyczną i pół roku temu wziąłem ślub z obywatelką Polski, lecz tego faktu nigdzie do instytucji amerykańskich nie zgłaszałem.

Mam możliwość dobrej pracy jako kierowca -----> potrzebuje CDL -------> potrzebuje SS# i GC --------> Potrzebuje ślubu z obywatelką

Mój plan jest taki: Rozwieść się z moją obecną żoną, ożenić sie z amerykanką, a po otrzymaniu 2 letniej GC rozwieść się i nigdy nie przystepować do drugiego etapu czyli 10-letnie GC.

Wiem że po ślubie z obywatelką, po kilku miesiącach dostane GC na 2 lata i będe mógł zrobić CDL. I tu moje sprawdzone informacje sie kończą.

Słyszałem, że dopiero podczas drugiego interview, kiedy przedłużają 2-letnia zielona kartę sprawdzają czy małżeństwo nie było dla papierów. Czy w moim przypadku nie bede miał problemów z otrzymaniem 2-letniej GC?

Jak wygląda procedura przyznawania tej pierwszej GC, gdzie moge znaleźć info na ten temat?

Czy do tej pierwszej GC bede potrzebowal wspólnego adresu, wspólnych kont bankowych i zdjeć z narzyczeństwa?

Czy potrzebuje prawnika, czy wnioski moge wypełnić sam?

Czy na 2-letniej GC dostane CDL na 2 lata czy bez ograniczenia?

i wszystko to chcesz zrobic dla kilku dolarow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o jakieś odpowiedzi wnoszące cokolwiek do tematu. Aspekty moralne oraz inne prosze pozostawic dla siebie. A jeżeli kogoś to interesuje to rozwód z moją obecna żoną bedzie tylko na papierku.

i wszytko to chcesz zrobic dla kilku dolarow?

Tak! I z moich wyliczen na oko te pare dolarow to bedzie o ok. 40 000$ wiecej na rok niz teraz zarabiam. I tak chce ciagnąć przez 2 lata i uciekam z tego "raju". Mam gdzieś ten kraj, przyjechałem tu na studia (w Polsce też jedne skonczyłem), zapisany byłem na college na manhattanie, pownosiłem wszyskie opłaty, a oni (urzędy) zaczeli mi robić problemy z wizą studencką i po prawie 2 latach załatwiania wizy, gdzie przez ten czas rozpatrywali mi ją w NY i nawet Californi dostalem odmowe. W szkole nawet byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. W polsce buduje dwu pietrowy pawilon handlowy w centrum miasta i zadnej przyszlosci nie wiaze z USA. Poprostu brakuje mi troche kasy więc kombinuje.

Tyle jeśli chodzi o moralne aspekty mojej decyzji.

Jeżeli znajdzie sie uprzejma osoba, ktora mogla by coś mądrego poradzić na nurtujące mnie pytania z pierwszego postu proszę o wypowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarecki Twoje pewne informacje nie sa pelne

nie ma takiego czegos ze przy 1 karcie Cie nie sprawdza ...tutaj albo zle cos uslyszales albo tez zrozumiales

bo to ze komus sie cos udalo zrobic-slub na papiery i za kase nie oznacza ze tak sie dzieje caly czas i kazdy tak ma..

To samo jak wyjazd na turystycznej -studenckiej i legalizacja pobytu

Nastepna sprawa to ta amerykanka o tym bedzie wiedziec co chcesz zrobic i jak,uwazaj na takich co niby cos moga zrobic a potem musisz o wiele wiecej placic ,mozesz tez byc wezwany do urzedu przez te 2 lata aby sprawdzic Cie

Kolejna sprawa to po co sie pytasz czy Ci dadza DCL na 2 lata lub tez stale,masz chyba zamiar wyjechac z USA wiec jak bedziesz miec na 2 lata takie prawko to Ci powinno starczyc

Piszesz tez ze miales problemy ze zmiana wizy a myslisz ze z GC to bedzie latwo?dlatego tez czasami lepiej jest wziasc prawnika niz w cos wpasc

Pytasz sie tez o rachunki ,jak sie takie cos jak GC zalatwia a to wiele razy jest opisane na forum i jak dobrze poczytasz to zobaczysz jak jest

tutaj masz tematy przyklejone formalnosci po slubie z obywatelem:

http://www.usa.info.pl/board/Emigracja-Forum-ogolne-f43.html

cos o rachunkach itp i rozwodzie

http://www.usa.info.pl/board/Zielona-Karta...wod-t16966.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań związanych z tematem

Swojej przyszłości nie wiąże z USA, ale jakoś tak wyszło, ze tu jestem, chciałbym jak najszybciej zarobić kasę i już mnie tu niema :)

Wspomne tylko tu że przesiedziałem wize turystyczną i pół roku temu wziąłem ślub z obywatelką Polski, lecz tego faktu nigdzie do instytucji amerykańskich nie zgłaszałem.

Mam możliwość dobrej pracy jako kierowca -----> potrzebuje CDL -------> potrzebuje SS# i GC --------> Potrzebuje ślubu z obywatelką

Mój plan jest taki: Rozwieść się z moją obecną żoną, ożenić sie z amerykanką, a po otrzymaniu 2 letniej GC rozwieść się i nigdy nie przystepować do drugiego etapu czyli 10-letnie GC.

Wiem że po ślubie z obywatelką, po kilku miesiącach dostane GC na 2 lata i będe mógł zrobić CDL. I tu moje sprawdzone informacje sie kończą.

Słyszałem, że dopiero podczas drugiego interview, kiedy przedłużają 2-letnia zielona kartę sprawdzają czy małżeństwo nie było dla papierów. Czy w moim przypadku nie bede miał problemów z otrzymaniem 2-letniej GC?

Jak wygląda procedura przyznawania tej pierwszej GC, gdzie moge znaleźć info na ten temat

Czy potrzebuje prawnika, czy wnioski moge wypełnić sam?

Czy na 2-letniej GC dostane CDL na 2 lata czy bez ograniczenia?

z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jarecki !! Zona powinna natychmiast od ciebie odejsc a amerykanie deportowac i to od razu nie czekajac az sobie zrobisz krzywde .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdzie sie uprzejma osoba, ktora mogla by coś mądrego poradzić na nurtujące mnie pytania z pierwszego postu proszę o wypowiedź

Mogę Ci doradzić, żebyś dobrze zapoznał się z tematem zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, bo w tej chwili infomacje jakie posiadasz i nastawienie jakie masz to gwarancja 100% wtopy. Ten temat jest dość szeroko omówiony na forum, nie powinineś mieć problemu ze znaleziemiem wyczerpujących informacji, sly6 podał Ci zresztą linki.

Jeżeli jesteś pewien, że nie rejestrowałeś nigdzie w US faktu zawarcia związku małżeńskiego ze swoją obecną połowicą nawet nie musisz brać z nią rozwodu. W dokumentach to małżeństwo nie istnieje a w przypadu gdyby udowodniono Ci przestepstwo małżeństwa w złej wierze, za które grozi Ci deportacja, to oskarżenie o kolejne przestępstwo- bigamię i tak nie pogorszy Twojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...