Skocz do zawartości

Wydłużenie Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wize 10 letnia wydana w 2004 roku, wczesniej mialem turystyczna wydana w 2003 na rok,, bylem wtedy 6 miesiecy i wrocil w terminie nastepnie po 2 miesiacach wystapilem o nową wize i dostalem na 10 lat, miesiac pozniej wyjechalem do Nowego Jorku , Officer na lotnisku wklepal mi kartke z pieczatką na prawie 6 miesiecy (jak dobrze pamietam 5 miesiecy i 26 dn??? Coś takiego, napewno nie pelne 6 miechów), oczywiscie, bilet powrotny mialem na ostatni dzień obowiązywania daty na karteczce w paszporcie, niestety podczas podrozy na lotnisko spadlem ze schodów w metrze i zlamałem noge, przez to moj pobyt sie wydluzyl o 3 dni, oczywiscie oddalem kartke na lotnisku. Teraz po tylu latach planuje wyjazd do USA w lato na miesiac z Zoną, w celach czystko turystycznych, i czy w związku z tym jest szansa ze wjade do USA? Czy lepiej zrobic tak jak jest napisane na stronie Ambasady ze takie osoby jak ja powinny starac sie o nową wize, niestety nie posiadam juz zadnej dokumentacji wypadku w USA co jest strasznym bledem z mojej strony. Dodam także ze przy wyjezdzie nie bylo pobieranych zadnych odsciskow palcow itd ( teraz chyba są?), pzdr,

Stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

tak miej wiecej jest

ale Ty nie masz zadnych papierow wiec starasz sie od nowa o wize i musisz to sprawe wyjasnic ..szkoda ze nie masz zadnych papierow ..no ale moze nie bedzie zle i dostaniesz

pod czas wjazdu sa pobierane odciski palcow

ale Twoj wyjazd powinien byc odnotowany w systemie jak oddales I-94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam, a wiec jestem juz po wizycie w ambasadzie. Zdecydowalem sie nie ryzykowac i zlozylem wniosek o nowa wize wraz z zona(to jej pierwsza wiza), powiedzialem konsulowi jak bylo, rozmowa trwala dosc dlugo bo z 30 minut, okazalo sie, ze w systemie maja kiedy wyjechalem (nawet sie okazalo ze ponoc nie przedluzylem pobytu), ale za to nie mieli ze w ogole wjechalem!!! Pytali sie czy moze przez Kanade, lub Meksyk, naszczescie mialem wbita pieczatke kiedy wlecialem. Wize dostalem na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...