Skocz do zawartości

Kiedy Najlepiej Zacząć Interesować Się Wpłatami,formalnościami Na Wyjazd W 2011?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

planuję wyjechać do USA w 2011r. Ciągle przeglądam oferty i wyszukuję najlepsze opcje. Póki co przemawia do mnie CA ze względu na to,że jest dosyć bezpieczną opcją jak dla osoby, która wyjeżdża do USA po raz pierwszy. Trochę odpychające jest to, że przez 9 tyg będę zamknięta na odludziu, ale wizja późniejszych "wojaży" motywuje. Mam parę pytań, może ktoś z doświadczenia mógłby mi pomóc:

1) kiedy najlepiej zacząć interesować sie formalnościami, aplikacjami,wpłatami? Na stronie CA piszą teraz,że do końca września są promocyjne ceny, potem mogą zdrożeć nawet o 50%. Co o tym myślicie? Bywało już tak, czy to tylko chwyt marketingowy?

,

2) Na stronie CA nie mogę znaleźć żadnej zakładki o lokalizacjach Campów, może po prostu tego nie udostępniają. Już nie chodzi mi o to, że chciałabym sobie wybrać miejsce , tylko ogólny zarys w których częściach USA CA działa.

3)Czy za te pieniądze, które na Campie się zarobi (1000-1200$) można potem troszkę pozwiedzać(na spokojnie, bez spinania pośladków i oszczedzania). Na ile to starczy? Czy uda się np całe wybrzerze pozwiedzać, oba wybrzerza? Samoloty, pociagi? Jak byście doradzili?

Wiem, że jest jeszcze dużo czasu do następnych wakacji i już mnie nosi, kiedy sobie pomyśle o Stanach, a tutaj trzeba przez cały rok ogarniać się, ale chce zaczynać powoli oswajać się z tematem. Dzieki z góry za pomoc.

Pozdrawiam,

PaulinaZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pomoze ale moja corka konczy marketing w KSU (w miare liczaca sie szkola) i caly czas ( do maja) ma tu w Ohio "internship" w Toyota; wlasnie dostala oferte stalej pracy od tejze firmy we Fremont, CA kiedy ukonczy ten marketing; zarobki do negocjacji ale w widelkach $ 48K - $50K na start; corka jest singlem i ma po nas nawyk do oszczednego trybu zycia; mimo to sie zastanawia nad przyjeciem oferty bo to W KALIFORNII :rolleyes:

krotko mowiac moje dziecko - Kalifornia jest ....... droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pobytu ,wydatkow to zalezy od osob ,,jednym 1000 dol wystarczy a inni i 2000 jest malo ...

jesli samolot to kupowac z pewnym wyprzedzeniem bilety oraz brac malo bagazy,,moze byc pociag lub tez autobus

http://www.amtrak.com/servlet/ContentServe...Amtrak/HomePage

jakies mozna znalesc promocje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi, mimo, że te poczatkowe nie były związane z tematem. Tak, chodzi mi o Camp i o wyjazd wakacyjny, a gdzie wyląduje to już pewnie zalezy od firmy. Jeśli mielibyście jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o wskazówki... Jak właśnie poradzić sobie z torbami jak zwiedza się USA, są jakieś przechowalnie itd. No i plus jak z tymi formalnościami, kiedy się zacząć interesować.

A w Kalifornii to chyba każdy chciałby pobyć choć trochę ,tylko czy fundusze pozwolą :rolleyes:

Pozdrawiam, PaulinaZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy sie interesowac formalnosciami?

czasami jest tak ze jak firma narazie nie ma chetnych to robi rozne obnizki i czasami robia to pozniej

pamietam jak ktos tutaj pisal ze mogl zaplacic wczesniej za program bo dolar poszedl do gory wiec wez takie cos pod uwage..

spytaj jak kto jest z oplatami,kiedy biora przelicznik z NBP..

do tego bilet lotniczy ,sama sobie go bedziesz oplacac czy tez przez firme..

poczekaj troche na odpowiedzi ,bo nie ktorzy moze cos napisza ale w pazdzierniku jak wroca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) Teraz jest promocja, ale nie wierz w to, że podrożeje o 50%, bo tak jest co roku. Jest taniej o jakieś 100 zł.

2) Campy zazwyczaj są we wschodniej bądź północnej części USA. Trafiło się kilka szczęściarzy, którym udało pojechać się do Californi, ale to raczej bardzo rzadkie.

3) Ja za pieniądze zarobione na campie plus drugie tyle swoich zwiedzałem przez miesiąc. Nowy Jork -> Waszyngton -> Las Vegas -> Grand Canyon -> Los Angeles -> San Diego -> Miami.

Było nas 5 osób, więc wiadomo, że koszty noclegu były mniejsze. Ja miałem ze sobą pieniądze, które przywiozłem z Polski, ale taką samą wycieczkę można sobie zaserwować za mniejsze pieniądze.

Ja po prostu nie oszczędzałem, tyle ile miałem to wydałem.

Środek transportu? Tylko samolot za bilet łączony, kupiony na expedii - Waszyngton -> Las Vegas i Los Angeles -> Miami zapłaciłem 215$.

Na trasie Nowy Jork -> Waszyngton polecam MegaBus. Bilet kosztuje 18$, a autobus jest naprawdę pierwsza klasa. Jest nawet wi-fi !

Będziesz pracować przez 9 tygodni, prawdopodobne, że ciężko.

Warto jednak przetrwać ten czas dla późniejszego podróżowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Dobrze wiedzieć, że za zarobione pieniądze można pojeździc troszkę. Ja już zaczęłam aplikować na CA i póki co jestem już po rozmowie i teraz ślę dokumenty:) Cieszę się bardzo tą wizją i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze:)

Jak jest w praktyce? Dużo osób nie dostaje miejsca? Nie ma możliwości wyjazdu? Wydaje mi się, że jeśli jestem" czysta"(niekaralność), robię wszystko w terminie,ang dobrze, to chyba nie pownno być źle? Mam pozytywne nastawienie:)

I w konsulacie też chyba nie robią większych problemów z wizą?

Jak wyglądają koszty noclegów np. NY, czy w Californii? i czy uważasz Shawn, że byłby też taki jakiś łączony bilet ale z końcem w NY(stamtąd muszę wylecieć do Polski), można wybrać miasta do łączenia?

Dzięki za info,

PaulinaZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...