Skocz do zawartości

Polskie "tradycyjne Zakąski" Ktore Moga Smakowac Amerykanom


kara_kc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

niedlugo sie wybieram na amerykanska impreze - kazdy ma przyniesc jakies snacks z roznych stron swiata. oczywiscie ja chce przyniesc cos polskiego ale oprocz kabanosow nie wiem co mogloby posmakowac amerykanom (bylam w szoku jak powiedzeili ze prince polo im nie smakuje! no prince polo kazdemu smakuje!)

macie jakies pomysly czym moglabym ich zaskoczyc i zachecic do polskiej kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

raz na "pot luck" w pracy przynioslem garnek bigosu, ktorysmy sami z zona ugotowali - oczywiscie byl na kiszonej kapuscie, byly suszone borowiki, kielbasa z polski, jakas wieprzowina, smacznie przyprawiony suszonymi sliwkami i warzony z dodatkiem wina; jednym slowem palce lizac; inni "colleagues" przyniesli przysmaki amerykanskie no wiecie jak makaroni and cziiz sloppy dzo czy korndogs; moj bigos nie mial niestety powodzenia a jedna kolezanka zapytala sie jak to sie dokladnie nazywa a jak powiedzialem BIGOS to sprostowala mnie z usmiechem - po co sobie komplikowac jezyk po prostu nazwac to BEAGLES ( tutaj widocznie od dawna wiedzieli, ze polacy jadaja glownie "dog food")

teraz troche "zbocze" z tematu : z innych humorystycznych zachowan moich kolegow z pracy ( w ktorej spedzilem prawie 15 lat az mnie wreszcie wylali za "niesubordynacje")--------- ktoregos razu nieznani sprawcy postawili na biurku "supervisora" na widoku publicznym kubek z napisem "POLISH MUG". kubek mial ucho wklejone od srodka; kiedy kubek zanioslem managerowi calego oddzialu celem zlozenia skargi, popatrzyl stropiony a wreszcie wydukal z wymuszonym usmieszkiem:"well that's the way i drink, too"

w drukarni, ktora zatrudniala ponad 500 osob bylem jedynym obcokrajowcem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara Kc daj sobie spokuj przynoszenia czegos polskiego i tak nikt tego nie doceni (ja mam takie doswiadczenia przynoszenia jedzenia ) Pamietam jak przynioslam kiedys salatke warzywna i kolezanka zaczela jesc nigdy nie zapomne jej miny choc ona sama nie wiedziala, ze to moja salatka. Stwierdzilam, nigdy w zyciu juz nic nie przyniose. Z potraw ktore lubia amerykanie to zupa ogorkowa, ktora robi furore wsrod moich znajomych nie moga sie nadziwic, ze z ogorkow mozna zrobic zupe

Moge Ci jednak doradzic abys:1)kupila gotowy talerz na party z warzywami lub wedlinami, lub 2) zrobila kanapeczki male 3) albo tradycyjnie pierogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara Kc daj sobie spokuj przynoszenia czegos polskiego i tak nikt tego nie doceni (ja mam takie doswiadczenia przynoszenia jedzenia ) Pamietam jak przynioslam kiedys salatke warzywna i kolezanka zaczela jesc nigdy nie zapomne jej miny choc ona sama nie wiedziala, ze to moja salatka. Stwierdzilam, nigdy w zyciu juz nic nie przyniose. Z potraw ktore lubia amerykanie to zupa ogorkowa, ktora robi furore wsrod moich znajomych nie moga sie nadziwic, ze z ogorkow mozna zrobic zupe

Moge Ci jednak doradzic abys:1)kupila gotowy talerz na party z warzywami lub wedlinami, lub 2) zrobila kanapeczki male 3) albo tradycyjnie pierogi

pewne masz racje- generalnie nic bym nie przynosiła, ale taka jest tematyka imprezy - każdy ma przynieść jakies niestandarowe zarcie z roznych stron swiata B) no to az sie prosi o cos poslkiego ;)

pierogi moze i niezly pomysl, ale za leniwa jestem (poza tym umiem tylko ruskie) i problem z odgrzaniem moze.. a znacie jakas dobra firme pierogarska?

poza tym dobrze ze mowisz o tej salatce.. wlasnie ją rozważałam.. amerykanie lubia tą ziemniaczaną i wydawała mi sie ta nasza warzywna dosyć podobna.. a moze znacie jakies dipy czy krakersiki na polską modłę?

dodam jeszcze, ze chcialam poczestowac wszytskich zubrowka z sokiem jablkowym, moze wiecie co do tego pasuje? w sensie jedzeniowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ruskie, ale w wersji "potluck", tzn. skwarki dodaj już na początku do farszu, a po ugotowaniu pierogi usmaż na rumiano i wpakuj do prznośnego coolera, żeby nie wystygły. Dodatkowy plus takiego podania - nie sklejają się B)

Wszelkie eksperymenty z polskim jedzeniem to IMO spore ryzyko. Polska kuchnia mało komu podchodzi. Pierogi z reguły smakują wszystkim (moje osobiste doświadczenia), poza tym w Chicago wszyscy od Hindusa do Serba je znają. Wszelkie bigosy, barszcze itp. goście może i zjedzą, ale bez entuzjazmu. Z kolei wiele potraw uznanych przez Polaków za "swoje" ma odpowiedniki w innych kuchniach, więc zaskoczyć będzie ciężko.

Pierogi kupne w okolicach Chicago są do bani, jeszcze nie trafiłam na przyzwoite. Nawet osławione "Kasia's Pierogi" są IMO do doopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...