Skocz do zawartości

Studia Informatyczne + Żeglarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od zawsze moim marzeniem było wyjechanie do USA, teraz gdy kończę liceum ustaliłem z rodzicami, że mógłbym studiować w USA. Bardzo chciałbym studiować informatykę. Poziom angielskiego jest średni, ale teraz przez cały rok będę się porządnie przykładać. Oprócz tego mam sukcesy żeglarskie, które może pomogłyby mi dostać jakieś stypendia albo ogólnie dostać się na uczelnie. Jest tylko jedyny problem: Nie stać moją rodzinę na sfinansowanie całych studiów. Jedynie mogą opłacić koszt podróży i jakieś koszty utrzymania na miejscu, ale ciężko zapłacić będzie za czesne. Szukam rozwiązań w stypendiach. Wiem, że są w USA uczelnie, które finansują prawie całe studia dla obcokrajowców, ale to chyba są uczelnie prywatne. Czy muszę się jakoś bardzo mocno wybijać żeby wdostać się na prywatne uczelnie, czy wystarczy dobrze napisany list motywacyjny? Proszę o doradzenie, ponieważ bardzo zależy mi na tych studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, twoj sport jest jeden z niewielu w ktorym nie ma stypendium:

"There are no sailing scholarships available at any school in the country. To make sure college sailing cultivates the best quality of sailing possible everywhere, sailors may not be funded to attend college based on sailing ability (see the ICSA Procedural Rules at http://www.collegesailing.org/ICSA-PR.html...1829943)."

Co to znaczy dla ciebie? To znaczy ze, tak jak wszyscy studenci miedzynarodowi, musisz szukac dofinansowania na zasadzie stopni i rezultatow na testach. A to jest bardzo, bardzo trudne: jest duzo fantastycznych kandydatow z calego swiata a malo pieniedzy. A Ty bedziesz potrzebowal cos w ramach $200,000 na pokrycie wszystkich 4-letnich kosztow na prywatnej uczelni. (Bo publiczne nie maja w ogole takiej pomocy dla cudzoziemcow.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna mozliwosc ; przestawic sie z zeglarstwa na ( "amerykanski !) football a najlepiej na baseball

tylko przypadkiem nie wnos kija bejsbolowego na poklad samolotu

w hameryce nie ma na studiach przedmiotu ( major) "informatyka"

jest "computer science"

fajnie jest to studiowac ale potem najlepiej przeniesc sie na stale do Indii - wieksza szansa na zatrudnienie przez amerykanska firme B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...