Skocz do zawartości

N400 - Ogólne Pytania


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników.

Nadszedł czas, aby złożyć formę N400.

Czytałem tutaj o niesprecyzowanym punkcie 8 a oraz g czyli:

"How many times have you been married (including annulled marriages) ?" oraz "How many times has your current spouse been married (including annulled marriages)?"

Ja jak i moja żona wzięliśmy ślub tylko i wyłącznie ze sobą, raz w życiu, czyli rozumiem, że wpisuję tam 1 oraz 1 dla każdego z nas, zgadza się?

Z dokumentów dołączam tylko tax transcript za ostatnie 3 lata, gdyż jest napisane:

Documents referring to you and your spouse:

a. Tax returns, bank accounts, leases, mortgages, or birth certificates of children; or

b. Internal Revenue Service (IRS)-certified copies of the income tax forms that you both filed for the past 3 years; or

c. An IRS tax return transcript for the last 3 years.

Ostatnio jak znosiłem warunek to wysłałem im tyle makulatury, że teraz nie chce mi się tego znowu wysyłać i kilkanaście razy sprawdzać, a skoro wszędzie dają OR więc wybrałem opcję c, która jest najłatwiejsza - może być?

No i na koniec ogólne pytanie - czy są jakieś pytania szczególnie "tricky" w formie, na które należy ponownie zwrócić uwagę?

KW - pisałaś, że miałaś jakieś dotakowe pytania na interview (znalazłem w poprzednim temacie o N400) ale nie mogłem znaleźć posta o którym pisałaś, czy możesz podać linka proszę?

No i czy wiecie jak długo to potrwa? Planuję wysłać aplikację w Poniedziałek.

Pozdrawiam !

Aha - nie wiem czy Pani Karina jeszcze się tutaj udziela, ale serdeczne pozdrowienia i po raz kolejny podziękowania dla tej Pani !!!

Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeszcze jedno mi się narzuciło :

Sekcja 10 - "Good Moral Character"

16. Have you ever been arrested, cited, or detained by any law enforcement ..." - czy cited oznacza też zwykłe, bzdetne mandaty drogowe?

Edit: Znalazłem w M-476 - że jeśli to zwykłe mandaty z grzywną poniżej $500 i nie są spowodowane przez alkohol lub narkotyki oraz nie wymagały aresztowania to nie trzeba ich wypisywać, ale będę wdzięczny jak ktoś to potwierdzi, bo nie warto wyłożyć się na takich punktach. Wiadomo, że każdy gdzieś tam zarobił jakiś mandat drogowy za przekroczenie prędkości czy też inne zwykłe, codzienne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas tu masz posta:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=13758&hl=

to juz ponad rok

jesli wysylasz po 3 latach to poza podatkami, kopia GC MUSISZ wyslac jeszce

1 dokumenty potwierdzajace obywatelstwo malzonka - akt urodzenia w USA albo akt naturalizacji

2. akt slubu (jakby go jesze nigdy nie widzieli)

3 jeszcze raz wszelkie dokumenty potwierdzajace ze twoje malzenstwo jest bona fide

uaktualnij ich w wszelkich wspolnych sprawach za ostatni rok,

poczytaj N-400 documents checklist: http://www.uscis.gov/files/article/attachments.pdf

albo guide to naturalization

co do czasu oczekiwania to sprawdz sobie na forum visajourney.com w dziale obywatelstwo sa tematy z datami, moze znajdziesz cos ze swojego stanu/miasta, bo to sie moze znacznie roznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas tu masz posta:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=13758&hl=

to juz ponad rok

jesli wysylasz po 3 latach to poza podatkami, kopia GC MUSISZ wyslac jeszce

1 dokumenty potwierdzajace obywatelstwo malzonka - akt urodzenia w USA albo akt naturalizacji

2. akt slubu (jakby go jesze nigdy nie widzieli)

3 jeszcze raz wszelkie dokumenty potwierdzajace ze twoje malzenstwo jest bona fide

uaktualnij ich w wszelkich wspolnych sprawach za ostatni rok,

poczytaj N-400 documents checklist: http://www.uscis.gov/files/article/attachments.pdf

albo guide to naturalization

co do czasu oczekiwania to sprawdz sobie na forum visajourney.com w dziale obywatelstwo sa tematy z datami, moze znajdziesz cos ze swojego stanu/miasta, bo to sie moze znacznie roznic

Dzieki KW, teraz sobie przypomnialem Twoj temat, nawet zabralem w nim glos :)

Oczywiscie 1 i 2 tak jak jest napisane w attachments, aczkolwiek nigdzie nie znalazlem wzmianki na temat punktu 3 - na prawde znowu trzeba dowodami ich zarzucac? Myslalem, ze tax transcript bedzie wystarczajacy?

Dodam jeszcze, ze my jestesmy po slubie juz 5 lat :unsure: (5 rocznice mielismy 3 pazdziernika, wrocilismy do miejsca, w ktorym sie poznalismy, aby to wszystko uczcic - ooo, juz mam rachunek za hotel na przyklad :o ) - jakos tak po prostu nie przywiazywalem wagi do zalatwienia GC od razu no i wszystko po kolei sie przeciagalo. Praktycznie przez pierwszy rok mojego pobytu bylismy zbyt zajeci soba. Jak 5 lat zwiazku nie jest wystarczajaca podstawa i beda chcieli ode mnie rachunki za zakupy w sklepie albo prad za wybrane miesiace to chyba wyjde z siebie i stane obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminuje to forum, czytam wszystkie posty dotyczace naturalization i zaczynam sie zastanawiac, czy po prostu nie wyslac im znowu mnostwa dokumentow z ta forma, niby podatki sa za 4 ostatnie lata, niby nie wymagaja niczego wiecej z aplikacja, ale jak czytam te historie o RFE oraz pytania o rachunki na interview to zaczynam miec mieszane uczucia. Wyslalismy im tone makulatury, kiedy skladalem o "lift condition" - czy oni do tych dokumentow wracaja? Bede wdzieczny o rozwianie moich watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na Twoim miejscu to podobnie jak Ty czytałem forum ,szukałem informacji na ten temat itd.Ostatecznie poszedłem do dobrej agencji ,zapłaciłem $50 i Pani przygotowała mi całą formę ,spis wszystkich dokumentów do wysłania i do zabrania na interview.Wszystko wyjasniła. $50 to żadne pieniądze a nawet 100 jak zapłacisz to się opłaca i problem będziesz miał z głowy.Uważam ,że lepiej skorzystać z usług profesjonalisty i być spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek masz na mysli Profesonalistow przez duze P ?bo jesli tak to mozna im takie cos zleciec w innym przypadku to moze zle sie skonczyc

co do tony dokumentow to zasada jest taka ze jak mamy GC przez malzenstwo to urzad musi zobaczyc co sie dzieje z malzenstwem,czy bylo i jest z milosci itd\bo jesli cos by wyszlo nie tak to obywatelstwa nie dostaniemy a do tego GC mozna sie postradac..

co innego jesli GC mamy z loterii,sponsorowania przez rodzicow-rodzenstwo lub tez przez prace i radze to pamietac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek masz na mysli Profesonalistow przez duze P ?bo jesli tak to mozna im takie cos zleciec w innym przypadku to moze zle sie skonczyc

co do tony dokumentow to zasada jest taka ze jak mamy GC przez malzenstwo to urzad musi zobaczyc co sie dzieje z malzenstwem,czy bylo i jest z milosci itd\bo jesli cos by wyszlo nie tak to obywatelstwa nie dostaniemy a do tego GC mozna sie postradac..

co innego jesli GC mamy z loterii,sponsorowania przez rodzicow-rodzenstwo lub tez przez prace i radze to pamietac

No masz racje ,ja miałem zieloną z loterii więc u mnie z obywatelstwem nie było problemów,za wiele nie pytali .

Co do Profesjonalistów też masz rację dlatego pisałem trzeba iść do dobrej agencji .Wcześniej zrobić wywiad gdzie się na tym znają a gdzie tylko ściemniają aby kasę zgarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...