Skocz do zawartości

Pierwszy Raz Po Wizę... Kilka Pytań...


Gurls

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!!

Jestem uczennica 4 klasy technikum i w tym roku mam mature chcialabym odwiedzic moja rodzine na swieta...

a. czy mam szanse na dostanie wizy w 4 maturalnej klasie ? w maju matura

b. czy jak chce pojechac 20.12 a pojade po wize na poczatku grudnia to nie przekresli moich szans ?

c. na ile moge dostac ta wize ? na ile najmniej mozna dostac wize ?

d. o co moze pytac konsul ? napiszcie mi prosze wszystkie pytania z jakimi sie spotkaliscie...

bardzo sie boje bo nie mam zlych zamiarow a ta wiza troche kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a. Szanse masz, jak każdy.

b. Absolutnie nie. Ja szłam po wizę na dwa tygodnie przed wyjazdem.

c. Tego nikt nie wie. Najmniej - na czas Twojego wyjazdu.

d. Zalecałabym lekturę forum.

Konsul może pytać o wszystko: do kogo lecisz, na jak długo, co robisz w Polsce... Może Cię zapytać o rodziców, rodzinę, szkołę, pracę, plany... O wszystko :)

Na spokojnie wypełnij sobie wniosek wizowy. Już tam podajesz wiele informacji, o które potem konsul i tak może Cię zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się miesza pod kopułą... Piszesz że matura w tym roku, a zaraz że w maju - maj już był w tym roku.

a. Jeśli piszesz maturę w maju 2011 a chcesz lecieć w grudniu 2010 to chyba nawet lepiej - matura jest dobrym powodem do powrotu z USA.

b. Poczytaj na stronie ambasady ile się czeka na paszport z wizą. Jak dostaniesz wizę na początku grudnia to do dwudziestego paszport powinien spokojnie dotrzeć moim zdaniem. Inna sprawa to kupno biletu lotniczego. Dobrze byłoby najpierw załatwić wizę i dopiero jak już będziesz wiedział że ją masz to kupić bilet. A bilet dobrze kupić przynajmniej z miesiąc przez datą lotu, bo potem z każdym dniem coraz drożej może być.

c. Przeważnie jest na 10 lat jak nie jesteś zbytnio podejrzany. Tak czy siak na pewno na czas świąt starczy :unsure: Poza tym, nie wiem czy wiesz, wiza to tylko naklejka i to pan na lotnisku zdecyduje ile możesz siedzieć w USA i czy w ogóle Cię wpuści.

d. Konsul przede wszystkim sprawdza czy nie ściemniasz, więc zadaje różne pytania, czasem nawet dziwne. Stresować się nie ma co bo to nie przesłuchanie w sprawie o morderstwo, a stres jedyne co robi to źle wygląda z punktu widzenia konsula. Jeśli nic nie kombinujesz to po prostu mów prawdę i nie bądź niemiły (zasady jak przy negocjacji z drogówką :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ze piszesz ze masz mature w tym roku a potem piszesz cos innego..

zaznacze do tego ze mozna isc po wize teraz bo jak napisal moj przedmowca mozna sie z biletami nie wyrobic a wtedy po swietach sie po leci

na ile mozna dostac wklejke?na pare miesiecy,na 1 rok lub tez na 10 lat ale takie osoby jak Ty zazwyczaj dostaja max 1-2 lata wazna ,,uwazaj na to ile mozesz na tej wklejce wjechac na teren USA bo te 1 roczne maja 1 wjazd na teren USA ..wiec kolejnym razem musisz isc po kolejna wize ...

Uwazaj tez co wpisujesz ze ile masz byc a bedziesz bo kolejnym razem za zbyt duze niescilosci mozesz kolejnej wizy nie otrzymac ..

jakie pytania moga pasc?zazwyczaj padaja o szkole,o rodzine w USA,swoja rodzine najblizsza,kolejna sprawa to co chcesz po maturze robic oraz czy masz juz cos w planach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytan w Ambasadzie moze byc wiele ;a moze nie byc zadnych. Badz mila usmiechnieta i w miare pewna siebie-nie wazne co by sie pytali nie okazuj stresu; Pytac ciebeda za pewne o plany zyciowe-jaka droge edukacji wybiezesz... corobia rodzice... czy maja firmy;corobia;o rodzenstwo... z reguly konsul zadaje pytania aby wywnioskowac czymasz do czegowracac(o twoje dobra materialne nie bedzie pytal bo jestes mloda) Ale warto popracowac w domu i npprzygotowacsiena takie pytania(opracuj sobie pewne odpowiedzi)

- Lece do usa bo chceodwiedzici zwiedzic to i to...

- Chce kontynuowac nauke na takim uniwesytecie i to mnie pasjonuje... Ekonomia np. to moja przyslosc ,praca w banku...

-Jestem bardzo rodzinna i mieszkam z rodzicami... cos w rodzaju zapewninienia ze kochasz rodzine a nie jestes odludkiem.

Wiz emozesz dostac od 1 roku do 10 lat (ta naklejka w paszporcie to nazywa sie promesa) po wylandowaniu na lotnisku masz spotkanie z imigrationi moga ci ponownie zadac pytania i moga cie wpuscic albo cofnac!!! Wbijaja ci wtedy do paszportu i karteczki I-94 date do kiedy mozesz zostac czesto na 6mc.

A drobna uwaga jak polecisz do usa musisz miec powrotny bilet- b omoga sie o to zapytac;bez tego moga cie cofnac do europy!

Nie przejmuj sie i za bardzo ,nie sciemniaj osoby pracujace w ambasadzie maja ogromne doswiadczenie; maja tysiace dziennie petentow.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...