Skocz do zawartości

Koleją przez USA


MalyD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako miłośnik kolei, postanowiłem w tym roku wybrać się do USA aby zaznać przyjemności podróżowania koleją po USA.

Byłem w poniedziałek po wizę w Krakowie i teraz czekam na kuriera z DHL. Mam już bilet lecę w czerwcu. Udało mi się go jeszcze kupić za 2000 zł z przesiadką w Mediolanie. Ale mniejsza o to mam do WAS pytanie czy Ktoś z Was podrózowała pociągami po USA ?? Planuję teasę z NY do Los Angeles, w sumie 65 godzin (z przesiadką w Chicago).

Mam do was pytanie jak wygląda sprawa bezpieczeństwa w pociągach czy jest tak jak w naszym kochanym PKP (w nocy drzwi na łańcuch)

Jaki jest komfort, obsługa, bezpieczeństwo na dworcach. Z góry wielkie dzięki za informację.

Pozdrawiam

MalyD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac w Stanach nigdy nie podrozowalam pociagiem (poza podmiejskimi), gdyz bylo to bardzo drogie! Moja ulubiona forma podrozowania byly chinskie autobusy - np. z Bostonu do NYC za 10$, z NYC do Waszyngtonu za 15 $. Przy tym szybkie (crazy Chinese drivers) i wygodne. Tylko nie wiem, czy oni jezdza tez w srodkowych czy zachodnich Stanach. No i nie wiem czy taka opcja usatysfakcjonuje milosnika kolei...

Gdybys chcial blizej zbadac te kwestie, porownac ceny itp. to podaje link na strone amerykanskiego PKP :) www.amtrak.com i PKS :) www.greyhound.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Firmy, ktore znam, korzystalam i polecam to: www.travelpackusa.com i www.fungwahbus.com (bilety na trasie Boston - New York, niestety, widze ze podrozaly do 15 $). Ta pierwsza firma ma tez w ofercie wycieczki - ktore sprawdzilam. Duzo na nich Chinczykow, ale i tak warto! - np. 2 dni nad Niagara od 69$. Ja bylam z nimi na objazdowce po Californii, Arizonie i Nevadzie - 10 dni za 530$. Ach, to byly czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...