Skocz do zawartości

Jak Wyjechać Na Intership?


aagaataa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy kilka pytan. Z kolezanka chcialybysmy wyjechac na program intership. Zastanawiamy sie na ile mozliwy jest wspolny wyjazd? Zastanawiamy sie rowniez przez jaka firme zalatwic sobie praktyke? Jestesmy ciekawe, jaka firma jest najbardziej godna polecenia. Czy macie jakies doswiadczenia? Czy polecacie taki wyjazd? Jaka jest szansa znalezienia platnej praktyki i czy bedziemy sie w stanie same utrzymac? W tym roku bylysmy w Stanach z programu Camp America. Planujemy wyjechac rowniez w te wakacje i jestesmy ciekawe czy bezsposrednio po zakonczeniu programu mozemy rozpoczac "itershipa":)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej dziedzinie chcecie ten internship? Jak chcecie razem to chyba jedyne co możecie zrobić, to starać się o internship w tej samej firmie, ale nie ma gwarancji, że obie się dostaniecie.

Nie wiem jak dziala ten caly Camp America, ale pewnie wiza pozwala na prace w konkretnej firmie. Wiec podejrzewam, że rozpoczęcie innej pracy po Campie będzie trzeba na nowo wszystko załatwić, łącznie z wizą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam amerykanska firme Internship International - www.internshipinternational.com . Firma zostala mi polecona gdy bylam na erasmusie na Cyprze. Zglosilam sie do nich na 3 miesiace przed planowanym wyjazdem i w ciagu miesiaca znalezli mi praktyke. Chcialam w cieplym mijescu - dostaly mi sie Wyspy Dziewicze USA :)

Oni maja dwa profile - turystyke i ogrodnictwo. Praktyka musi miec zwiazek z kierunkiem studiow jaki studiujesz. Ja studiowalam turystyke i pracuje w hotelu.

Szczerze i z calego serca ta firme polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co gdy koleżanka studiuje na kierunku nauczycielskim : jezyk angielski? czy sa jakies szanse na wyjazd z tej firmy? czy bedac w USA mozna przedluzyc wize J-1... nigdzie nie mozemy odszukac odpowiedzi na to pytanie:) a moze jest ktos na miejscu w Stanach i ma jakies kontakty do np. hotelu lub restauracji gdzie mozna by odbyc praktyki? razem z kolezanka pracowalysmy juz jako pokojowki w USA - mamy referencje i potrzebne doswiadczenie;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalam - firma ma dwa profile - hotelarstwo i ogrodnictwo, wiec nie da sie pod to podpiac anglistyki ;)

wize J-1 jakos zawsze mozna przedluzyc ale z tym wiaza sie koszty i duzo papierkowej roboty. Sprawdz na forum, ktos pewnie to robil.

Jesli chodzi o praktyki to zwykle w hotelu jest to recepcjonista, asystant managera itp. Rzadko kiedy praktyki sa na poziomie pokojowki. Mozesz szukac pod nazwa "room attendant". Ale po filologii praktyka jako pokojowka? To chyba mija sie z celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...