Skocz do zawartości

Prośba O Pomoc W Wyborze Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników USA Info :)

Pozwolę sobie przybliżyć mój problem dot. wyboru wizy do USA, mianowicie - chciałbym tam wyjechać z moim tatą (przybranym - ponieważ moi rodzice się rozeszli i mama związała się właśnie z moim nowym tatą - to właśnie z nim chcę jechać do USA), ja oczywiście mam już swoje lata, bagatela całe 20, mam też swoją rodzinę i dziecko. Mój tata posiada już wizę biznesową do stanów, ja nie posiadam żadnej, chcemy lecieć na Florydę ponieważ tata chciałby ściągnąć sobie jakiś samochód/y. Oczywiście wszystkie transakcje będzie przeprowadzał on, ja lecę tam bardziej pooglądać sobie ten ciekawy stan ;) jestem osobą bezrobotną, pracuję jedynie dorywczo na własną rękę ;-) Teraz proszę mi pomóc w wyborze wizy, w razie czego, będę miał zaświadczenie że pracuję, a także mogę nawet mieć zaświadczenie że lecę tam w celu stricte biznesowym ;) Czy coś jeszcze jest potrzebne do uzyskania tej wizy ? Jakieś inne papiery ? Bo słyszałem nawet jakieś historie od znajomych że konsul chce wyciągi z kont bankowych ?!

Zapoznałem się chyba ze wszystkimi możliwymi stronami jednak moje wątpliwości co do wyboru wizy są jednak nadal nie jasne.

PS. Możliwe że sam też sobie ściągnę jakiś samochód, w celu zarobkowym.

Z góry dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powiedzieli Ci znajnomi ze jak zobaczy Konsul ze masz lewe zaswiadczenie lub tez sie nie jasno tlumaczysz to wyjdziesz ale bez wizy

mozesz miec i 10 zaswiadczen z pracy,z 10000 usd a wyjsc bez wizy poniewaz nikt nie bedzie chcial widziec tych papierow a zobaczy Twoje odpowiedzi oraz jak sie zachowujesz

jesli chcesz tam jechac nawet kupic samochod to wystarczy wiza turystyczna ,,chyba ze chcesz tam jechac w celach biznesowych to musisz miec pare papierow na to plus sie na takie cos kwalifikowac jak jest tutaj napisane:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...v_business.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem z tych osób które to mają przysłowiowy kisiel... ;-) na samą myśl o stanach. Kraj jak każdy inny, świata też już troszkę widziałem także nie obawiam się w ogóle rozmowy z konsulem. Pytam o te wszystkie papiery ponieważ nie chcę wyjść na błazna i "chwalić" się kontem... bo to już hipokryzja i popularnie zwana "wiocha" ;-)

Ok, to złożę sobie po prostu turystyczną, jeśli będzie mi potrzebna kiedyś biznesowa to złóżę o nią wniosek. W takim razie, wszystko jasne. Dzięki za pomoc i podpowiedź !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel to masz i to porzadny bo nie masz zielonego pojecia na czym polega wyjazd na wizie biznesowej, z tego co piszesz nie mam zielonego pojecia na jakiej podstawie moglbys sie o nia starac wyjechac ze jedziesz kupic samochod?!

Business Visitor Visas (B-1) - For example, if the purpose for your planned travel is to consult with business associates, travel for a scientific, educational, professional or business convention, or conference on specific dates, settle an estate, or negotiate a contract, then a business visitor visa (B-1) would be the appropriate type of visa for your travel. After reviewing this website information, should you need additional information about business related (B-1) visitor visas; select Business Travel to the United States ? What Type of U.S. Visa Will You Need.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przybliżyć mój problem dot. wyboru wizy do USA, mianowicie - chciałbym tam wyjechać z moim tatą (przybranym - ponieważ moi rodzice się rozeszli i mama związała się właśnie z moim nowym tatą)

Otóż Szanowny Kolego nie ma czego przybliżać, bo problemu nie masz- aplikujesz o wizę turystyczną (formalnie znaną jako B-2). I tyle. Szczegóły z życia osobistego Twojej mamy są tu co najmniej zbędne.

z tego co piszesz nie mam zielonego pojecia na jakiej podstawie moglbys sie o nia starac wyjechac ze jedziesz kupic samochod

A to kolega nie wie, że Departament Stanu wprowadził teraz osobne wizy pozwalające na wyjazdy w celach zakupowych różnorakich artykułów codziennego użytku? Np. jadąc do outletów po dżinsy staramy się o wizę typu ABJ (affordable blue jeans) z odpowiednią cyferką upoważniającą do zakupu określonej liczby par tychże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagi z kont zawsze warto miec... ja mialam nawet glupie kopie na wypadek gdyby sie cos zgubilo. Nigdy mnie o nie nie proszono bo mialam zawsze dobre argumenty :) nie wiem czy w twoim przypadku to przejdzie...wazne jest tez jaka to jest praca i czy wg.konsula nie jest to poprostu jakas podrzedna praca ktora bedziesz w stanie rzucic zaraz po przyjezdzie do Usa. Warto miec tez jakas szkole zeby pokazac ze masz jakies powiazanie z Polska i ze tu wrocisz. Ja sie nawet dla picu zapisalam na jakas glupia szkole policealna zanim poszlam po wize i bardzo dobrze ze to zrobilam bo konsul wypytywal sie o to dosc natretnie. Musisz znac tez odpowiedz na najwazniejsze jego pytanie... ;) "jakie sa twoje plany na przyszlosc" moimi bylo Usa ale trwalam twardo przy "ukochanej Polsce". Nie masz co kombinowac, i nie krec bo wizy nie dostaniesz i nie mow za duzo, nie dodawaj nic od siebie i odpowiadaj tylko na pytania konsula to polowa sukcesu a jaka wiza to musisz poczytac czy jest jakas "Wiza zakupowa" haha idz na stronke konsulatu tam masz wszytskie tyty wizy ladnie i jasno opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...