Skocz do zawartości

Szansa Na Dostanie Wizy, Gdy Ktoś Z Rodziny Siedzi W Usa Nielegalnie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam pewne pytanie. Mam siostrę w Stanach, była Ona bodajże w 2004 po raz pierwszy, była na wakacjach u wujków, wróciła na czas określony w wizie. Potem stawała raz jeszcze po wizę i ponownie ją dostała. Jednak tym razem była po szkole, poznała chłopaka, postanowiła tam zostać. I tak o to przesiedziała roczną wizę, mieszka w Stanach już 4 lata. Niestety chłopak też jest polakiem, nie ma obywatelstwa amerykańskiego i oboje siedzą nielegalnie. Moje pytanie wiąże się z tym czy mam jakiekolwiek szansę dostania wizy?

Tęsknota za siostrą jest bardzo silna i moim marzeniem jest odwiedzenie jej, chciałbym na wakacjach do niej polecieć. W USA przebywa mój wujek wraz z rodziną, który 18 lat temu wygrał w loterii zieloną kartę, mieszkają tam na stałe. Raz na 5 lat odwiedzają Polskę. Mam także kuzynkę, która ożeniła się z polakiem z obywatelstwem amerykańskim.

Czy pobyt mojej siostry nielegalnie wyklucza u mnie jakiekolwiek szansę dostania wizy? Gdyby jednak konsul w Polsce wydał mi pozwolenie, to co wtedy w USA, jest możliwość cofnięcia mnie z lotniska czy coś podobnego?

Bardzo mi na tym zależy, na szczegółowych odpowiedziach, bo nie ma czy jest w ogóle sens starania się o wizę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te szczegolowe odpowiedzi to jakie maja byc?

bo nawet ktos kto ma kogos tam legalnie,nie ma tam nikogo moze byc cofniety bo wyjdzie ze leci aby zostac,pracowac nielegalnie wiec na takie cos nalezy uwazac pod czas rozmowy,,lecisz ale wracasz i masz do czego...

co do samej rozmowy to jest roznie i nie ma tak ze nie masz zadnych szans,wazne abys pokazal na rozmowie ze masz do czego wracac i nie zostaniesz tam ..ze nie masz nic do ukrycia wiec wpisz siostre ze tam jest..

w 2007 roku bylo pisane ze jest siostra ale z GC:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=9532&hl=

masz moze kilka siostr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Teraz wiem, że przynajmniej mogę się starać i coś może z tego być, że nie ma to największego wpływu.

Tak, w 2007 pisałem o tym, że ma GC. Było to 3 lata temu i po tym czasie sam czytając ten post dziwie się temu co tam napisałem. Nie wiedziałem dokładnie na jakich zasadach tam siedzi, nie interesowało mnie to bardzo. Ale mowa o tej samej osobie, która nie posiada GC - niestety.

Dziękuje za odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pobyt mojej siostry nielegalnie wyklucza u mnie jakiekolwiek szansę dostania wizy?

Nie wyklucza ale szanse na otrzymanie wizy masz dużo mniejsze. Nie radzę kłamać na interview ,bo oni wszystko sprawdzą a jak kłamstwo wyjdzie na jaw to wizy nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy duzo od konsula; czasem moze zadawac pytania a nie musi; czasem moze byc dociekliwy i sprawdzic twoja rodzine (jezeli sie zapyta o nelegalny pobyt kogos nie klam bo maja wszystko w systemie)

Moj kolega jest nielegalnie od 6 lat- zablokowal cala swoja rodzine (brata, tate , ciotke nawet) Mozesz dostac wize a nie musisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...