Skocz do zawartości

Badania Do Gc Bedąc W Usa


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Prosze mi powiedziec jak mam zalatwic sprawe badan do GC. niedlugo bedziemy skladali papiery na moja GC i nie bardzo wiem jak zabrac sie za badania. Tzn mam na mysli co rodzice musza mi przyslac z Polski. Mialem wszystkie szczepienia, które były obowiązkowe jako dziecko w Polsce, to jest w książeczce zdrowia. Czy musze przetlumaczyc książeczke zdrowia i dorobic jakies badania ktore sa wymagane, już tu w Stanach czy jak. Dziekuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...ost&p=98616

karta szczepien moze sie przydac, ale jesli bedziesz musiala wydac wielkie pieniadze zeby ja zdobyc to mozna sie zaszczepic

jesli masz ubezpieczenie zdrowotne to mozesz zrobic szczepienia u zwyklego lekarza, a potem dopiero isc do imigracyjnego

od osob doroslych wybaga sie obecnie:

1.Tetanus, diphtheria, and acellular pertussis (Td/Tdap) - tężec, błonnica, krztusiec

2.Measles, mumps, rubella (MMR) - odra, świnka, różyczka

3.Varicella - ospa wietrzna

Od 14 Grudnia 2009 nie wymaga się szczepionki na HPV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karte szczepien moze wyciagnac ktorys z rodzicow w przychodni do ktorej wczesniej uczeszczales.nie musisz jej tlumaczyc jak idziesz do polskiego lekarza.to jakie szczepionki dostaniesz i czy w ogole dostaniesz zalezy od lekarza.pewnie jak bedzie chcial zedzec z ciebie kase to powie ci ze trzeba wziac przypominajace.na moim przykladzie: mam 24 lata i ostatnia szczepionke mialam w 2004 roku i pani doktor powiedziala ze nie potrzebuje zadnej szczepionki.zrobila mi tylko badnie krwi,probe turbo(cos tam) i musialam przyjsc po 2 dniach.moj wynik byl negatywny wiec wystawila mi od razu papierek dla emmigration,zakleila w koperte a do reki dala jeszcze kopie dokumentow ktore miala w zaklejonej kopercie.

a na symbolach szczepionkowych to sie nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przyklad nie mialam katry szszepien tylko sama ksiazeczke zdrowia. Lekarz w Polsce na jej podstawie wystawil zaswiadczenie o szczepieniach.

Nazwy szczepionek byly po polsku wiec musialo to zostac przetlumaczone. Podejrzewam ze z karta szczepien bedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...ost&p=98616

karta szczepien moze sie przydac, ale jesli bedziesz musiala wydac wielkie pieniadze zeby ja zdobyc to mozna sie zaszczepic

jesli masz ubezpieczenie zdrowotne to mozesz zrobic szczepienia u zwyklego lekarza, a potem dopiero isc do imigracyjnego

od osob doroslych wybaga sie obecnie:

1.Tetanus, diphtheria, and acellular pertussis (Td/Tdap) - tężec, błonnica, krztusiec

2.Measles, mumps, rubella (MMR) - odra, świnka, różyczka

3.Varicella - ospa wietrzna

Od 14 Grudnia 2009 nie wymaga się szczepionki na HPV

jeszcze jedno, a jak ma sie sprawa ze szczepieniem na żółtaczke? Co z ta probu tuberkulinowa czy jak to sie nazywa dokladnie. Aha i czy karte szczepien moge sam przetlumaczyc (bo z tego co wiem to odpis aktu mozna samemu tloimaczyc) czy musio byc przysiegle? i zeby nie zakladac oddzielnego watku, wszystko wysylam w orginalach, tzn karte szczepien z tlumaczeniem oraz odpis aktu? (wiem ze musi byc zupełny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta szczepien potrzebna ci tylko i wylacznie do wizyty u lekarza, nigdzie jej nie wysylasz. W pakiecie wysylasz kopie orginalow a orginaly przynosisz do wgladu na interview, nie wysylasz orginalow. O ile sie nie myle szczepienie na zoltaczke nie jest wymagane. Jesli chodzi o probe na gruzlice to jest wymagana, jesli wyjdzie pozytywna to cie wysla na przeswietlenie klatki piersiowej. Mi nawet nie robiono proby, poniewaz lekarka po przejrzeniu moich szczepionek z dziecinstwa, zobaczyla jedna ktora na 99% sprawia, ze proba na grozlice wychodzi pozytywna, wiec wyslano mnie na przeswietlenie klatki piersiowej bez proby aby zaoszczedzic mi klocia :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...