Skocz do zawartości

Wystąpienie O Azyl W Usa (przesladowanie, Grozby Pod Moim Adresem Itp..)


lukasrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jak w temacie, byłem świadkiem w bardzo ważnej, poważnej sprawie karnej dla podpowiedzi dodam ze chodzi o najcieższe przestepstwo jakie mozna sobie wyobrazic. Nie mam ochrony. To było nie tak dawno temu. Nie czuję sie tu bezpiecznie.

Chciałbym wystapic w ambasadzie USA o azyl (nie wiem czy ta nazwa jest w tym wypadku poprawna) ale tak umownie to nazywam. Chcę pojechać do konulatu i wystąpić o to. Chciałbym w USA zostac na stale. Tam mam rodzine, mam oczywiscie wszystkie dokumenty, moje zeznania sa w sądzie, archiwum sprawy też napewno tam jest, wiec wszystko jest prawdziwe. Chciałbym konsulowi wyłozyc kawe na ławe. Odrazu zaznaczam że z moją ukcohaną osobą chce tam jechać. Ponadto ona tez w jakims stopniu moze byc zagrozona. Jakie mam szansę na powodzenie. Z tego co czytałem na róznych stronach o tmatyce emigracji do USA, wynika że mogę chyba sie starać o status uchodzcy i zgodnie z pzrepisami dostaje zezwolenie na wejście na terytorium USA przed wylotem, czyli krótko mówiac ze lecąc wiem że wejde na terytorium usa. Tutaj nie ma zadnych ograniczen ze strony ambasady w ilosci przyznawania takich statusów...ale nie wiem czy dobrze wnioskuje. Wiec zwracam się o pomoc do Was. To dla mnie bardzo wazne ! Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie wyobrazasz przyjazdy do Polski na sprawe?masz jakiegos wogole adwokata czy jak..Kiedys w latach PRL mozna bylo takie cos zrobic bo Polska byla uznawana za kraj ze takie cos moze byc a teraz musisz miec realne dowody w postaci protokolow ,od Policji itd bo samo ze sie czujesz zagrozony moze byc za malo,,chyba ze masz bardzo dobrego adwokata,co do stron to moze duzo pisac ale realnie to masz napisane na stronach rzadowych USA

skontaktuj sie najpierw tutaj:

http://pokrzywdzeni.gov.pl/

oraz cos na temat azylu ze stron rzadowych USA:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

mozesz rozmawiac w Ambasadzie o tym ale najpierw zapoznaj sie z ta strona oraz moze niech ta rodzina w USA znajdzie Ci dobrego adwokata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedż. Co do sprawy. Ona juz jest zakonczona prawomocnym wyrokiem, juz tej sprawy nie ma. Co do protokołów z Policji to pewnie takie bym dostał bo realne zagrozenie istnieje napewno. Bardzo dziekuje i napewno przeczytam te stronki które mam od Ciebie. Co do adwokata, myślę ze spoko, skorzystam z tej opcji. Cieszę się ze Piszesz ze jest sens jechania w ogóle do ambasady z tą sprawą. Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam łyżkę dziegciu do tej beczki miodu którą Ci sly6 zapodał.

Nie czytaj "na różnych stronkach o emigracji" tylko na jedynej kompetentnej stronie: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis. Nie dostaniesz statusu azylanta ani uchodźcy, bo to nie o takie zagrożenie tu chodzi. Status uchodźcy może otrzymać osoba która z powodów rasowych, religijnych, etnicznych lub politycznych może lub jest prześladowana w swoim kraju. Raczej nie dlatego, że była świadkiem w sprawie o zabójstwo i jej się wydaje, że jest zagrożona (bo jak sam napisałeś czujesz się zagrożony, z tego wnoszę, że jeszcze nikt Ci nie groził). Status azylanta jest zresztą przyznawany osobom które już są na terenie US, a wcześniej otrzymały status uchodźcy.

Zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze na cokolwiek (nawet te 100$ na rozmowę z konsulem) zapoznaj się z informacjami na stronie USCIS którą podałem Ci powyżej, dotyczącymi statusu uchodźcy. Może też napisz do Kariny, ona jest najbardziej kompetentną osobą w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...