Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Połączona Ze Służbową


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam kilka pytań odnośnie wizy turystycznej a zarazem służbowej. Krótko opiszę o co chodzi. W grudniu lecę do Kanady na ponad miesiąc, mam już wykupiony bilet. W Kanadzie byłam już kilka razy, na samym początku moich wizyt załapałam się na wizę (po kilku podejściach), później odbywało się to bez wizowo. Wracałam zawsze w określonym przy wjeździe terminie i problemów z urzędnikami imigracyjnymi nie miałam. Tym razem przy okazji wizyty w Kanadzie chciałabym odwiedzić Nowy Jork. Teraz trochę z innej beczki - na początku nowego roku zamierzam założyć działalność gospodarczą i pracować dla firmy z USA. Będę musiała lecieć do USA na szkolenie, przelot finansowany będzie przez firmę, szkolenie darmowe. Dodam jeszcze, że w tej chwili nie pracuję. Z doświadczenia w ambasadzie kanadyjskiej wiem, że otrzymanie wizy to loteria więc nie pytam się o szanse jej dostania. Moje pytania są następujące:

- czy przy okazji składania wniosku o wizę turystyczną (wyjazd z Kanady do Nowego Jorku na kilka dni) powinnam wspomnieć o planach na przyszły rok (współpraca z firmą z USA i własna działalność)? Wiem, że dla konsula wszystko jest "podejrzane", więc z jednej strony może sobie pomyśleć, że coś kombinuję wspominając mu o przyszłych planach a z kolei z drugiej strony czemu nie powiedzieć mu prawdy skoro coś takiego mam w planach (to moje "zboczenie" z wizyt w ambasadzie kanadyjskiej, gdzie zawsze czułam się tak, jak bym mówiła nieprawdę i była o coś podejrzana).

- zakładając, że wspomnę mu o planach na przyszły rok (współpraca z firmą z USA i własna działalność), to czy powinnam przedstawić podczas wizyty w ambasadzie jakieś szczegóły (których sama jeszcze nie znam), zaproszenie od firmy, list wyjaśniający od firmy, miejsce mojego pobytu w USA podczas szkolenia? Są to sprawy jeszcze nie ustalone do końca, nie ma jeszcze żadnych konkretów, to jednak nastąpi i chciałabym za jedną wizytą w ambasadzie załatwić te dwie sprawy, jednak nie wiem czy tak się uda i czy nie wzbudzi to jakichkolwiek podejrzeń konsula?

- czy zabukowanie jakiegoś hotelu w Nowym Jorku i przedstawienie rezerwacji w ambasadzie na czas, który bym chciała tam spędzić podczas mojego pobytu w Kanadzie, ma jakieś znaczenie podczas przyznania wizy?

- czy fakt opuszczania Kanady zawsze w terminie ma jakiekolwiek znaczenie na przychylną decyzję o wydaniu wizy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Mozesz wspomniec o tych planach ale jak masz papiery na takie cos jak kurs aby wrazie czego pokazac na rozmowie,,kiedys dawali takie wizyb1/b2 bez pytania czy leci sie w biznesie czy tez nie i ostatnio znajomy tez takie cos dostal a lecial turystycznie :)

Co do samej rozmowy to sa pewne roznice jak nie pokazywanie dokumentow a jedynie teraz opiera sie to wszystko na rozmowie,takie przyjazdy do Kanady i wracanie sa plusem jak i sama wiza do Kanady i moze byc tak ze zadza Ci pytania o Kanade wiec na to badz przygotowana..

Mozesz miec zabukowany hotel,bilet na samolot a wyjsc bez wizy,,bo te sprawy sa plusem ale nie takim aby dostac w 100% wize...

No ale jak sobie poradzilas w kanadyjskiej ambasadzie to tutaj nie powinno byc problemu,,ja tak mialem ze dostalem wize po wizie kanadyjskiej w czasach kiedy o wize do USA nie bylo tak latwo jak teraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...