Skocz do zawartości

Opłata Za List Do Polski


Mastodon

Rekomendowane odpowiedzi

a propo poczty i paczek to wczoraj mam maz lecial do Polski i wczesniej byl na poczcie wyslac paczke rzeczy ktore mu sie nie zmiescily do walizki za 9 funtowa paczke zaplacil 70$.

Poczym na lotnisku dowiedzial sie ze za dodatkowy bagaz do 23 kg zaplaci 50$ jednorazowo a nie za kazy lot.

Tak to jest madry polak po szkodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten post to jakis zart?

A idz na poczte i sie zapytaj to ci pani ladnie odpowie i zaplacisz tyle ile trzeba -powiedz ze chcesz LOTNICZY DO POLSKI ... a nawet i sama pani naklei ci "niebieski znaczek"... jezuuuuuuu jacy ci ludzie niezradni

kig, może to dla Ciebie proste dla mnie nie, poniewaz jestem w USA dopiero m-c w delegacji. Pracuje od 7.30 do 18.00. Gdzie jest poczta nie mam pojecia tym bardziej, ze mieszkam w pobliżu zakladu czyli poza miastem. Domyslam sie, że jednak kiedy koncze prace to poczta napewno jest zamykana. Na marginesie dodam, że to forum jest nie tylko dla takich zaradnych jak Ty ale i chyba przede wszystkim dla takich jak ja czyli dla szukających pomocy w obcym mieście, państwie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo poczty i paczek to wczoraj mam maz lecial do Polski i wczesniej byl na poczcie wyslac paczke rzeczy ktore mu sie nie zmiescily do walizki za 9 funtowa paczke zaplacil 70$.

Poczym na lotnisku dowiedzial sie ze za dodatkowy bagaz do 23 kg zaplaci 50$ jednorazowo a nie za kazy lot.

Tak to jest madry polak po szkodzie :)

Ciekawa historia :) Jak niedawno wysyłałem paczkę 16 funtów i wyniosło mnie to chyba $88.

Mam pytanie co do tej paczki o której piszesz - co mąż wpisał na tym kwicie celnym? Już od dłuższego czasu się zastanawiam co się robi jak się przesyła paczkę do samego siebie (nie jest to przecież "gift").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kig, może to dla Ciebie proste dla mnie nie, poniewaz jestem w USA dopiero m-c w delegacji. Pracuje od 7.30 do 18.00. Gdzie jest poczta nie mam pojecia tym bardziej, ze mieszkam w pobliżu zakladu czyli poza miastem. Domyslam sie, że jednak kiedy koncze prace to poczta napewno jest zamykana.

Amerykanscy listonosze nie tylko przynosza ale rowniez ZABIERAJA listy do wyslania. Chyba macie tam gdzie pracujesz jakies biuro gdzie dostarcza sie poczte?

Wiec popros kogos zeby ci kupil te nieszczesne znaczki po $.98 albo zamow sam on line, napisz kartki, zanies do biura i nastepnego dnia listonosz je zabierze. Zadnej poczty czy innej skrzynki na listy ogladac nie musisz.

To samo mozesz zrobic tam gdzie mieszkasz - zostaw w swojej skrzynce na listy badz przypnij spinaczem do klapki - (zalezy od lokalnego zwyczaju) i listonosz zabierze je stamtad przy nastepnej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...