Skocz do zawartości

(nie)typowe Malzenstwo Z Amerykanska Obywatelka


Trebor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i obecnie poszukuje odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Zamieszcze tutaj krotki, aczkolwiek wyczerpujacy opis mojego problemu i zadam pytania. Bardzo prosze o konkretne, uczciwe odpowiedzi. Jestem niezmiernie wdzieczny, ze istnieje w sieci miejsce w ktorym mozna zadawac pytania odnosnie imigracji do USA i z gory dziekuje za wszystkie mozliwe odpowiedzi.

PROBLEM: ADJUSTMENT OF STATUS AFTER MARRIAGE TO U.S. CITIZEN (Problem na poczatku moze wydawac sie, prosty, wrecz uniwersalny dla prawnika immigracyjnego zajmujacego sie setkami tego typu spraw miesiecznie, aczkolwiek po wnikliwszej analizie powyzzszego tekstu mozna zrozumiec dlaczego moja sprawa jest troszeczke bardziej skomplikowana niz typowe GC marriage. I nie bojcie sie, nie bede pytal jakie dokumenty nalezy wyslac i gdzie. Przeczytalem juz wszystkie przyklejone posty :rolleyes:)

MOJ STATUS IMMIGRACYJNY: ILLEGAL IMMIGRANT(OVERSTAY VISA)

OPIS PROBLEMU: Do Stanow przylecialem na wizie J1 w 2007 roku. Z pewnych przyczyn przesiedzialem ja 3 lata. Obecnie chcialem sie ozenic i uregulowac ten problem. Wiem jakiedokumenty zlozyc i gdzie, z tym nie ma problemu. Niestety, moje zycie zazwyczaj jest skomplikowane, takze malzenstwo i co po nim tez bedzie. Tak sie jakos zlozylo ze moja wybranka serca jest kobieta...znacznie starsza odemnie. Roznica wieku wynosi, bagatela 31 lat. Spoleczenstwo jest sceptyczne co do naszego zwiazku. Niektorzy nie widza w tym nic skandalicznego, inni zycza nam obysmy sploneli w piekle. Amerykanskie piekno polega jednak na tym ze w tym kraju sam podejmujesz decyzje i wiekszosc ludzi nie ocenia jej z gory. Prosze mnie nie oceniac zbyt ostro. Nie szukam Sugar mama ani nie uleglem ostatnio modnemu Cougar Trend. Co cenie w starszych kobietach jest ich inteligencja i doswiadczenie. Mozna z nimi porozmawiac na wiele tematow od polityki po biznes z ktorym czesto ciezko z mlodymi amerykanskimi dziewczynami. Moja wybranka serca jest tez byla profesjonalna modelka z lat 80 wiec proces starzenia sie jest dla niej lagodny(jej byla znajoma, z czasow modelingu jest Victoria Principal). Niestety, tak jak obecne spoleczenstwo jest dosc sceptycznie nastawione do naszego zwiazku('Why don't you find some girl your age?') tak jestem pewien oficer immigracyjny bedzie jeszcze bardziej negatywnie nastawiony do naszego malzenstwa. Wiem, ze wiele mlodych dziewczyn wychodzi za maz za podstarzalych amerykanow i wydaje sie to normalne ale w mojej sytuacji wszystko jest na opak. Mlody chlopak, starsza kobieta. Jestem przekonany ze nie bedzie to wygladac dobrze w oczach USCIS. Oprcz tego pikanterii dodaje kilka innych "problemow":

a) Sheri nie wypelnila W-2 income tax return od konca lat 80siatych, kiedy to ona "financialy retired" po zakonczeniu swojej kariery jako modelka. Wiem ze ta dokumentacja jest niezbedna przy wypelnianiu Affidaivit of Support.

b ) Problem z Af of Support jest taki, ze pomimo tego ze nie pracowala przez ostatnie 20 lat obecnie nie posiada najlepszej sytuacji finansowej. w Skrocie: fortuna ktora zarobila przez swoje karierskie lata zostala wydana. Na szczescie posiada ona "assets" i wynika z instruckji do I-134 ze moze je podac jako substytut. Sheri posiada dom w CA ale nie chce go podawac jako asset gdyz boi sie ze w razie jakichkolwiek komplikacji moze go stracic.

c) z powodu sytuacji finansowej i brako aprobaty z strony rodziny Sheri, chcielismy wziasc slub cywilny w County Clerk office i nastepnie spedzic weekend w Palm Springs, CA. Nistety obawiam sie ze taki "slub" moze byc niewystarczajacy z punktu widzenia Interviewing officer. Moze sie wydawac na szybko i bez przemyslenia.

Chcialbym wiedziec, jak bardzo oficer imigracyjny i USCIS bedzie krzywo patrzylo na moja sprawe. Prosze mnie zle nie zrozumiec. To nie jest SHAM MARRIAGE! Sheri znam od 2008 roku i razem mieszkamy od Summer 2010. Znamy sie bardzo dobrze, spedzilismy mnostwo czasu z soba i zmierzylismy sie z roznymi bolesnymi przezyciami. Nie jestemy glupi. Wiemy ze nasza roznica wieku powoduje wiele problemow, ale Sheri twierdzi ze jestem "more mature than my peers" a ja dostrzegam w niej cos "irresistible" wiec zdecydowalismy sie przynajmniej sprobowac zyc w ziwazku malzenskim z swiadomoscia ze moze sie na dluzsza mete nie udac. Zielona Karta to dodatek, niezbedny dla mnie do wspierania finansowo mojej przyszlej zony. Gdybym chcial tylko GC to znalazlbym sobie mloda bezproblemowa dziewczyne. Niestety oficer immigracyjny moze nie patrzec na to tak jak ja.

PYTANIA:

1) Jak wedlug waszej subiektywnej opini wygladaja moje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji o GC biorac pod uwage:

* 31 age diffrence

* No W-2s

* as little assets as possible listed on I-134

* fast, no ceremony wedding

2) Czy mozna podac jako asset trailer i samochod z 1971 roku w perfekcyjnym stanie(klasyk)(Sheri posiada 2 samochody i trailer, AofS pozwala podac jeden samochod jesli posiada sie 2)?

3) Chcialem wynajac prawnika. Czy ktos wie czy lepiej wynajac duza korporacje, czy "samodzielnego" prawnika na terenie Los Angeles, CA? Przeszukiwalem zasoby California State Bar i natknalem sie na nazwisko Grzegorek. Na stronie posiada bardzo dobre kwalifikacje. Czy ktos mial z nia stycznosc i moglby ja polecic?

4) Nawet jesli wyjde na glupca to i tak zapytam: Jaki moglby byc koszt wynajecia prawnika immigracyjnego? Jak dzwonie to chca najpierw $75 za konsultacje. Ktos wie ile trzeba wylozyc?

W tej chwili to wszystkie moje pytania. Mam nadzieje ze klarownie opisalem moja sytuacje. Pomimo tego ze i tak planuje wynajac prawnika do reprezentowania mojej case, to bardzo bym prosil i o wszelkie mozliwe odpowiedzi, rady pod tym postem. Z gory dziekuje i zycze weseloych swiat wszystkim uzytkownikim forum(Merry Christmas!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy masz dziewczyne w swoim wieku czy tez starsza zasada jest taka sama,ze slub z milosc oraz nie na papiery oraz zabezpieczenie np wspolsponsora

I teraz na co zwrocic moze uwage urzednik..to na roznice wieku ,na poglady jakie macie-czy cos Was laczy wiecej niz zycie we dwoje ...

Pamietaj tez o rodzinie ze jesli beda wiedziec co zrobic to moze byc nie za wesolo

co do domu to co Ona sie boi ze ja zostawisz z dlugami a jej dom zlicytuja?fakt mozna byc ostroznym ale chyba macie do siebie jakies zaufanie ?

poczytaj posty Kariny co Ona napisala w sprawie tych zabezpieczen i sponsorowania..

cena zalezy od tego na kogo traficie bo moze to sie zamknac z 1-3 tys dolarow a moze i 10 tys dol jak nie wiecej jak zle traficie bo bedzie Wam prawnik sprzedawala cos co chcecie uslyszec ..

ps co macie wspolnego,macie fotografie,znacie sie wiecej niz dobrzy znajomi i wrazie pytan nie bedzie problemu aby razem to samo odpowiedziec,

co do dziecka to jesli by tak pomagalo to kazda para by szla juz z dzieckiem a tak do konca z tym nie ma i nie bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj na visaJourney.com posty dotyczace podobnych sytuacji

losowo wrzucam dyskusje

http://www.visajourney.com/forums/topic/24...ng-younger-men/

powodzenia:-)

jaki bierzecie slub nie ma takiego znaczenia, nie musi byc z pompa:-)

wazne jest zeby przekonac urzednika, ze jestescie ze soba z milosci

trzymam kciuki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie wypowiedzi.

Wiem ze na interview trzeba przyniesc rozne joint dokumenty, lease, insurance, bank account etc. Z tym nie powinno byc problemu. Czy tak sie udowadnia ze "laczy nas wiecej niz zycie w dwoje" sly6?

Z pytaniami nie powinno byc problemu, znamy sie wystarczajaco dobrze a do Interview bedziemy sie znac jeszcze lepiej.

Co do domu, to nie chodzi o to ze ona mi nie ufa, tylko ze AofS wymaga recent appraisal tego domu. Ten dom przechodzil z pokolenia na pokolenie i wdg jej slow ostatni appraisal byl robiony w latach 40s,50s. Jest tam jakis problem z insurance rate, ktore udalo sie jej utrzymac takie jakie byly. Nie dokonca orientuje sie o co w tym dokladnie chodzi, ale chodzi o to ze ona nie chce zeby jej podwyzszyli insurance rate.

o wspolsponsorze czytalem w instrukcja do AofS ale z tym bedzie problem. Licze ze prawnik nam pomoze jak to zalatwic.

Zdjecia zawsze mozna zrobic, to nie problem.

Rozumiem ze jesli odpowiemy prawidlowo na pytania i bedziemy posiadac joint bank account, car insurance, health insurance, lease etc + zdjecia to roznica wieku nie powinna byc brana pod uwage?

Czy ktos moglby mi doradzic jak wybierac prawnika zeby mnie nie wciagnal w finansowe bagno? Szukalem prawnika na stronie CA State bar i takiego ktory otrzymal Martindale Hubbel. Dosc drodze sa...

Co do Visy Journey.com to tam wiekszosc historii jest innych niz moja. Jedna polowka jest POZA STANAMI, zazwyczaj w jakims arabskim kraju i probuje sie dostac do Stanow. Ja juz w US jestem.\\

Jesli ktos ma jeszcze jakies rady/sugestie to prosze pisac. Dzieki!

Merry Christmas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki bierzecie slub nie ma takiego znaczenia, nie musi byc z pompa:-)

wazne jest zeby przekonac urzednika, ze jestescie ze soba z milosci

trzymam kciuki:-)

W tym wypadku może mieć znaczenie i to spore. Ślub nie musi być z pompą ale lepiej żeby to nie była czysta formalność przeprowadzona z tajniaka i na szybko.

Urzędnika trzeba przekonać, że małżeństwo jest bona fide czyli w dobrej wierze a nie, że jest z miłości. Oczywiście uczucie odgrywać może tu ważną rolę ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku może mieć znaczenie i to spore. Ślub nie musi być z pompą ale lepiej żeby to nie była czysta formalność przeprowadzona z tajniaka i na szybko.

Urzędnika trzeba przekonać, że małżeństwo jest bona fide czyli w dobrej wierze a nie, że jest z miłości. Oczywiście uczucie odgrywać może tu ważną rolę ale nie musi.

ja mialam slub cywilny i jakos nie bylo to dla nikogo niczym dziwnym . urzednik mi sie zapytal dlaczego nie zrobilismy wesela i odpowiedz byla jasna, ze nie chcemy robic wesela bez kompletu rodzicow z obu stron. urzednik zrozumial bez problemu.

jesli chodzi o roznice wieku, to znam przypadek ze dziewczynie przeciagali sprawe jak tylko mogli bo roznica w wieku byla 21 (albo 25 lat juz nie pamietam). po roku lub 1,5 w koncu jej karte przyznali. wszystko zalezy od urzednika. trzymam za was kciuki. podobno milosc wieku nie zna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jesli odpowiemy prawidlowo na pytania i bedziemy posiadac joint bank account, car insurance, health insurance, lease etc + zdjecia to roznica wieku nie powinna byc brana pod uwage?

Czytając materiały dotyczące procesu uzyskania GC przez małżeństwo z obywatelem znajdziesz informacje o tym jakie małżeństwa mogą wzbudzić szczególne zainteresowanie urzędników: jeżeli małżonków wyraźnie oddziela status społeczny bądź materialny, wiek bądź pochodzenie etniczne i chyba cośtam jeszcze. Poza tym nie ma jasnych reguł dotyczących tego jakie dokumenty trzeba przynieść i na jakie pytania odpowiedzieć poprawnie żeby zagwarantować sobie sukces, ostateczna decyzja leży w gestii urzędnika. Was oddziela sporo. Różnica wieku będzie brana pod uwagę i to ona będzie miała wpływ na zadawane pytania i na to jakich dokumentów będzie rządał urzędnik, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage takie cos ze nie Ty tylko bedziesz odpowiadac na pytania a twoja zona aby sprawdzic pare spraw..

Tak jak napisal Fugazi takie cos wez pod uwage,czym wiecej jest niejasci i budzacych watpliwosci spraw tym gorzej no i dokumenty moga pokazac cos ale to nie wszystko,,zobacz ile osob bierze slub na papiery i bierze roznego rodzaju papiery a GC nie ma bo wychodzi cos na rozmowie,wychodzi ze maz moze i jest ale na 2-3 lata a potem kazdy idzie swoja droga..

co do samochodu to chyba wiesz jak sie szuka czegos na forum po uzytkownikach bo kiedys cos pisala Karina,poczytaj jej posty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domu, to nie chodzi o to ze ona mi nie ufa, tylko ze AofS wymaga recent appraisal tego domu. Ten dom przechodzil z pokolenia na pokolenie i wdg jej slow ostatni appraisal byl robiony w latach 40s,50s. Jest tam jakis problem z insurance rate, ktore udalo sie jej utrzymac takie jakie byly. Nie dokonca orientuje sie o co w tym dokladnie chodzi, ale chodzi o to ze ona nie chce zeby jej podwyzszyli insurance rate.

To co tutaj wypisujesz troche sie nie klei. Ten dom (jak zreszta kazdy inny) ma aktualna wycene wartosci (wykonana roznymi w zaleznosci od miasta czy powiatu metodami) poniewaz od tej wartosci placi sie podatek. Chyba twoja wybranka placi jakis podatek od tej nieruchomosci? Co prawda prawo Kalifornii dopuszcza w szczegolnych przypadkach zwolnienie z podatku od nieruchomosci osob niewidomych, niepelnosprawnych i w wieku powyzej 62, ale to wykluczam.

Podobnie jest z ubezpieczeniem-jednym z podstawowych elementow majacych wplyw na jego wysokosc jest aktualna wartosc nieruchomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...