Skocz do zawartości

(nie)typowe Malzenstwo Z Amerykanska Obywatelka


Trebor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jest jakis konkretny powod dla ktorego go podalas? Korzystalas z jego uslug?

Nie, nigdy nie korzystalam. Natknelam sie kiedys na jego strone internetowa - bardzo duzo pozytecznych informacji. "Zaprenumerowalam" jego e-letter, ktory przychodzi co miesiac na email - za kazdym razem dowiaduje sie jakis nowych ciekawostek imigracyjnych. Czytalam jego success stories i wyglada na to, ze zajmuje sie bardzo skomplikowanymi sprawami i czesto wygrywa.

Osobiscie nie korzystalam, ale wywarl na mnie bardzo dobre wrazenie. No i jest z Los Angeles. Wejdz sobie na jego strone, poczytaj i jesli spodoba ci sie tak jak mi to moze bedzie chcial skorzystac z jego uslug :rolleyes:

Znalazlam tez opinie na jego temat: http://www.avvo.com/attorneys/90017-ca-car...man-238998.html

Wyglada na to, ze klienci bardzo go chwala :)

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o prawnika to sprobuj Carl Shusterman http://www.shusterman.com/

Powodzenia!

Shusterman jest bardzo dobrym prawnikiem. Tyle, ze on bierze za konsultacje ponad $400, wiec wyobraz sobie ile bedzie Cie kosztowala cala sprawa. On specjalizuje sie w deportacjach, Ty nie masz deportacji wiec nie jest Ci potrzebny ktos kto zazada oplaty 4 razy wyzszej niz inni prawnicy. NIe wiem ile dokladnie wzialby za Twoja sprawe, ale wiem, ze prowadzil podobna sprawe mojej klientce (ona miala 19 lat, jej maz mial 54) - pozniej sprawa byla przeniesiona do NJ stad ja znam - i wiem, ze za przygotowanie dokumentow, plus pierwsze interview wzial $11,000. To bylo juz chwile temu, jakie ma teraz ceny nie wiem. Szczerze - ja mysle, ze to jest spora kwota jak za to co Ty masz, bo Twoje malzenstwo jest prawdziwe wiec... ok, potrzebjesz pomocy, ale chyba nie az za taka kwote, bo i sprawa nie jest wybitnie trudna. Up to you...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...Karina...zywa legenda tego forum :rolleyes: Dzieki wielkie za Twoje rady.

2. Liczylem sie z wydatkiem $5000...mozliwe ze to nie wystarczajaco. To ze sprawa jest skomplikowana to wiem, ale z drugiej strony na samym poczatku procedura jest dokladnie taka sama jak w przypadku "normalnych" malzenstw: wypelnil; dokumenty, zalacz czeki, czekaj na odpowiedz. Dopiero pozniej sie ona komplikuje

tTYLE, ZE DLA NAS PRAWNIKOW SPRAWA JUZ SIE KOMPLIKUJE NA POCZATKU, BO TRZEBA MIMO WSZYSTKO TO POUSTAWIAC ITD.

3. Nagrywaja interview? o to dobrze wiedziec. Nasza sprawa jest skomplikowana, wzwiazku z czym myslalem ze adwokat bylby wskazany.

WASZA SPRAWA JEST SKOMPLIKOWANA, ALE SA GORSZE.. NIE MASZ DEPORTACJI, ONA NIE BYLA W WIEZIENIU ITD. SPRAWA JEST SKOMPLIKOWANA, ALE NIE JEST NIE DO PRZEJSCIA.

4. and 6. Dlatego tez napisalem ten post. Zdaje sobie sprawe ze mamy przed soba uphill battle. Dlatego tez zaczalem gromadzic informacje i przygotowywac strategie. Wiek wydaje mi sie tutaj najwiekszym minusem i najwiekszym zagrozeniem dla calej sprawy. Prawo jednak nie pozwala dyskryminowac na podstawie wieku a wiec jest to KRUCZEK ktory mozna wykorzystac w strategii i w razie czego w apelacji. Jezeli odpowiemy bezblednie(albo prawie bezblednie) na pytania i wykazemy solidne dokumenty to jakie moze byc uzasadnienie oficera immigracyjnego na odrzucenie podania?

OFICER MOZE ODRZUCIC SPRAWE Z WIELU POWODOW CO NIE ZNACZY, ZE CIEBIE WSADZA W SAMOLOT. MASZ PRAWO SIE BRONIC PRZED SEDZIA IMIGRACYJNYM, A SEDZIA MUSIALBY MIEC PODSTAWY ABY ODRZUCIC SPRAWE - TAKICH PODSTAW U CIEBIE NIE WIDAC. ODRZUCENIE SPRAWY PRZEZ SEDZIEGO NIE JEST WIDZIMI SIE.

Z tego co wiem, urzednik moze odrzucic sprawe ale musi wyjasnic swoj powod, jesli na nagraniu bedzie ewidentnie widac ze odpowiedzi byly zgodne i dokumenty beda autentyczne to jaki moglby byc powod odrzucenia sprawy?

NIE PYTAJ, BO URZEDNICY NIE SA PRAWNIKAMI, SA LUDZMI. ALE ABY COS ODRZUCIC MUSI MIEC JAKIES PODSTAWY, DLATEGO MOWIE, ZE WASZA SPRAWA NIE JEST WCALE AZ T-A-K-A TRUDNA.

Co do reszty minosow, prawo nie nakazuje placic podatkow jesli nie posiada sie income,

MASZ RACJE, NO INCOME NO TAX ALE TERAZ W WASZYM PRZYPADKU TEN "NO INCOME, NO TAX" PRZEKLADA SIE NA "A MOZE ONI SIE POBRALI, BO ON JEST NIELEGALNIE, A ONA POTRZEBUJE PIENIEDZY?" - TAKIE WNIOSKI NASUWAJA SIE PATRZAC NA DOKUMENTY...

Sheri placi property taxes, w zwiazku z czym nie lamie prawa.

PROPERTY TAX NIE MA TU NIC DO RZECZY.

Wiem ze nie wyglada to dobrze na papierze, zwlaszcza biorac pod uwage inne minusy. Jezeli by bylo potrzeba Sheri zawsze moze wrocic do work force. Ja nielegalnie - duzy minus ale nic nie jestem w stanie z tym zrobic, najwiekszy powod zeby podejrzewac ze jest to malzenstwo dla papierow.

I TU JEST SEDNO SPRAWY.

Jednakze, pomijajac ze nie powiem tego urzednikowi USCIS, taka spekulacja nie ma sensu. Jestem mlody, niebrzydki, mowie bardzo dobrze po ang i pracuje jako grafik w Los Angeles. Wysoki blondyn o niebieskich oczach to egzotyka w Los Angeles wiec nie mialbym problemow z znalezieniem dziewczyny w moim wieku, z ktora bez problemu uzyskal bym GC. Jezeli zgadzam sie na malzenstwo z starsza kobieta, z wieloma problemami, KTORE ZNACZNIE utrudniaja aplikowanie o GC to albo jestem tak glupi i naiwny albo naprawde sie zakochalem. Moj problem i zadanie w tym zeby przekonac urzednika ze nie jestem glupi ani naiwny.

MASZ 100% RACJI.

5. Jaki jest odstep czasowy pomiedzy tymi 2oma interview?

JESLI BEDZIE DRUGIE INTERVIEW TO ROZNIE - 2,3 MIESIACE.

I czy to oznacza ze jesli przejde pierwsze poprawnie to uzyskam Conditional Green Card(for 2years)?

JESLI URZEDNIK NIE BEDZIE MIAL PYTAN/WATPLIWOSCI.

Wycztalem na jakiejs stronie, ze pierwsze interview jest 6 miesiecy od czasu wyslania petycji. Jesli USCIS PRAWNIE nie moze sie przyczepic do niczego, ale uzednik jest nadal sceptyczny to moze przyznac CGC i po 2och latach trzeba wrocic na nowe interview, ktore jest bardziej szczegolowe. Jezeli urzednik nadal jest sceptyczny to sprawa dopiero wtedy trafia przed sedziego immigracynego. Czy te informacje sa aktualne/prawdziwe?

NIE DO KONCA. MOZE BYC TAKI SCENARISZ JAKI NAPISALES, ALE MOZESZ OD RAZU MIEC SPOTKANIE ZE SEDZIA (BODAJZE MIALA TAK GOCHARYNKA)

8. Co masz na mysli mowiac "chlopaki z imigration skoczA na kawe" myslalem ze USCIS to chlopaki z immigration ? :)

PRZYJDA DO WAS W CELU SPRAWDZENIA CZY MIESZKACIE RAZEM.. A KAWA.. NO COZ.. WYPADALOBY ICH CZYMS POCZESTOWAC JAK JUZ SIE POFATYGOWALI.. :P

Jesli nas rodziela to przejdziemy przez fraud interview, ktore bedzie dosc szczegolowe(kolor sztoczecki do zebow, c'mon!) ale mysle ze mieszkajac i zyjac z soba jestesmy w stanie przez to przejsc.

RACJE.

Wiem ze wiele par starszy mezczyzna-mloda kobieta przechodzi przez interview bez problemu bo spoleczenstwo sie przyzwyczailo do tego typu malzenstw. Starsza kobieta-mlodszy mezczyzna to nadal tabu. Ale jak napisalas sprawa chociaz ciezka mozliwa do wygrania - A TO JUZ COS :P

SPRAWA JEST CIEZKA, ALE JEST DO PRZEJSCIA. JEST LATWIEJSZA NIZ SETKI SPRAW, KTORE MAM I KTORE ZNAM - BEDZIE DOBRZE. :P

DWA DODATKOWE PYTANIA:

9. Co moge robic podczas czekania na Interview z USICS? Chcialem wyslac forme I-765 i I-131 razem z reszta. Na stronie pisze ze I-765 powinno przyjsc 65-90 dni od czasu otrzymania dokumentow. Na interview czeka sie z reguly pol roku. Czy to oznacza ze bede mogl legalnie pracowac oczekujac na Interview?

TAK, MOZESZ PRACOWAC.

10. Zeby miec wspolne car insurance musze posiadac Driver License. Czy moge aplikowac o Driver License na podstawie I-765 albo jakiejs innej form?

POZWOLENIE NA PRACE JEST TU WYMAGANE. I-765 TO APLIKACJA O POZWOLENIE NA PRACE, POZNIEJ WYSLE CI PLASTIK, A TY ZROBISZ PRAWO JAZDY. SAMA FORMA NIE BEDZIE TU WYSTARCZAJACA.

Dzieki wielkie Karino za znalezienie chwili na moj post. Tak jak napisalem na poczatku jestes zywa legenda tego forum. Kiedy bylem jeszcze w Polsce w 2006 roku bodajze i szukalem informacji odnosnie Wyjazdu do USA to wszedzie mozna bylo tylko przeczytac "zapytaj Karine, Karina bedzie wiedziala etc etc" i nie mialas chyba wtedy rangi Administratora forum. Gratulacje wiec z powodu forumowego awansu :)

TAK... :) AWANSOWALAM I DOSTALAM PODWYZKE - ZARABIAM 3 RAZY TYLE CO POPRZEDNIO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podziwiam cie, zycze szystkiego najlepszego. Bylem kiedys w zwiazku z kobieta starsza ode mnie o 14 lat, przed 2 lata, na poczatku byla fascynacja i przyjazn, potem uczucie no i szara rzeczywistosc................... Mimo najszczerszych checi po pewnym czasie wewnetrzy glos mowil mi, ze ten zwiazek nie mial przyszlosci................. Rozstalismy sie pokojowo choc troche bolu bylo................... Tak smaczek na marginesie - kobieta byla Amerykanka polskiego pochodzenia, przez 30 pare lat mieszkala w Bay Area. Miesiac po naszym rozstaniu wzialem udzial w loterii, no i sie zdarzylo, ze to ja teraz mieszkam w Bay Area.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebor przechodzilem dokladnie przez to samo ..... ozenilem sie z amerykanka sporo starsza ..... roznica wieku jest troche mniejsza bo 12 lat ..... nam co prawda to w ogole nie przeszkadza wcale nie odczuwamy roznicy wieku , jestesmy razem szczesliwi a w marcu mija 5 rocznica naszego slubu,

zasada nr 1 dla mnie jest taka : totalnie mnie nie obchodzi co ludzie o tym mysla i co o tym mowia zarowno w Stanach jak i w Polsce. Uwazam ze to jeden z najgorszych bledow jakie czlowiek moze w zyciu popelnic to jest wlasnie przjmowac sie co mysla i mowia inni. Ja nigdy bym sie nie ozenil z zadna Polka ( sorry dziewczyny).

Co do imigracyjnej to szczerze mowiac wcale sie niczego nie balem , normalnie zlozylem papiery wszystkie, wybulilem kase i tyle i tez mi radzono brac prawnikow, a ja postawilem na swoim i nie zawracalem sobie tylka, prawda jest taka ze nie potrzebujesz prawnika , po co Ci prawnik ? do wypelnienia papierkow ? Napewno sobie poradzisz sam. Prawnik to tylko nie potrzebny wydatek. Dodam ze sytuacje mialem podobna , przyjechalem na J1 i zostalem a potem oczywiscie wiza wygasla i bylem na nielegalu, pracowalem na nielegalu, jezdzilem na niewaznym prawie jazdy i tego typu rzeczy , byly niezle jaja ...... hehe.

Nie wiem ile bedziesz czekac na interview bo nie wiem jak jest w CA, w kazdym badz razie wypelnij ten dokument co jest potrzebny do pozwolenia na prace bo ono przyjdzie pierwsze zanim przyjdzie zielona karta, u mnie zielona karte dostalem po roku a pozwolenie na prace po 2 miesiacach. Ja sie ochajtalem i zalatwialem wszystko na Florydzie. A o zadne jakies specjalne wymagania sie nie musisz martwic , pokazujesz to co wymagaja , macie wspolne konto bankowe , wspolny rachunek za telefon , rachunki za swiatlo i tego typu rzeczy , sprawa wcale nie jest skomplikowana jak to ja przedstawiaja rozni "znawcy" tematu. Wiec nie pekaj skladaj papiery i olej prawnikow ..... szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...