Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Za Tzw Zieloną Kartę


Jolanta12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Sprawa jest tego typu: dostałam zieloną kartę F1, pojechałam, zobaczyłam... i nie chcę tam zostać na stałe. Problem jest tego typu, że mam tam całą rodzinę i chciałabym z nimi utrzymywać kontakt ale nie przez skype, lecz od czasu do czasu ich odwiedzić. Chcę zrezygnować z GC ale czy w zamian otrzymam wizę turystyczną na nieokreślony czas? Wcześniej jak nie miałam GC to za żadne skarby świata nie chcieli mnie póścić, bo nie wrócę bo mam tam caluśką rodzinkę. Teraz jest inna sytuacja, rezygnując z GC niejako im 'mówię', że wrócę. Z tego co wiem to są oddzielne oddziały i ten co daje wizę turystyczną niekoniecznie musi wiedziec, że masz GC. Wiem bo jak leciałąm to pasażerka obok mnie tak właśnie zrobiła. Tylko, że ona nie zrezygnowała oficjalnie z GC. Może są na ten temat jakieś linki to bardzo proszę o adresy bądź ktoś miał podobną sprawę. Pozdrawiam Jolanta12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja trochę z innej beczki. Jak można dostać GC? Jakie są szanse, że dostanę. Mam rodzinę w USA, tzn. wujka, który także ma GC albo prawdopodobnie już ma obywatelstwo amerykańskie (nie jestem pewien). Chciałbym się dowiedzieć jaką ja miałbym szansę dostać wizę bo chciałbym wyjechać do USA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto sie stara o wize a pisze nie prawde lub tez mowi moze miec duze problemy\\

Jolanta 12 a teraz czy znasz dobrze ta osobe,czy widzialas ta zielona karte -czy tez wize,bo wiele osob moze duzo mowic cos a to nijak sie ma z prawda juz wiele razy takie cos bylo udowadniane na forum..moze byc tak ze ta osoba zlozyla papiery aby nie miec GC a zostawila sobie GC ..

Pamietam taki przypadek ze ktos nie powiedzial na rozmowie o wize turystyczna ze nie ma zlozonej petycji na GC a jednak na rozmowie wyszlo to szybko ...

A czy Ci dadza teraz wize turystyczna to nie wiadomo ,bo musisz oddac GC-zrezygnowac z pobytu aby sie starac o wize turystyczna..jak narazie takim osobom sie daje wizy turystyczne i nie ma z tym problemu.Daja na 10 lat.

shev17 a Ty chociaz czytales forum o GC,strone Ambasady lub tez strone urzedu imigracji

majac Wujka to zadnej GC nie dostaniesz...musisz miec rodzicow,rodzenstwo lub tez zone w USA-lub dziecko z obywatelstwem USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wize jaka?

bo na 1 rok to mozesz wyjechac aby sie uczyc a to jest wiza studencka ..

Jolanta jest cos takiego jak odciski palcow i jak sadzisz dowiedza sie pewnych spraw w Ambasadzie lub tez na granicy czy tez nie,,sama tez musialas zlozyc odciski palcow jak sie staralas o GC..wiec czy system tego nie zobaczy?to jest wszystko powiazane ze soba...

masz racje ze gdzie indziej sie idzie po wize turystyczna a gdzie indziej po GC ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca obyty w sprawach wizowych. Dlatego szukam informacji na forum. Od zawsze planowałem wyjazd do USA, ale dopiero od pół roku zacząłem nad tym poważnie myśleć. Wiem, że obecnie dostanie wizy jest mało prawdopodobne gdyż w 2010 skończyłem szkołę i jestem obecnie bezrobotny. Chcę rozpocząć studia w 2011 roku i planuje wyjazd do USA w wakacje 2012 roku. Chciałbym wyjechać na trzy miesiące (lipiec, sierpien, wrzesien). W takim przypadku byłaby to wiza turystyczna? Chciałbym pozwiedzać jak i zarobić trochę pieniędzy na studia w Polsce. O jaką wizę musiałbym się starać i jakie są dzisiaj szanse na dostanie wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli planujesz isc na studia to idz,pojedz na work i travel i przez 3 miesiace bedziesz mogl legalnie pracowac a reszte czasy tzn 1 miesiac zwiedzac ..to jest jakies wyjscie z tego niz teraz sie starac o wize turystyczna i jechac do nielegalnej roboty no i nie wiadomo czy bys dostala taka wize turystyczna-za duzo Cie nie trzyma w Polsce..

o work i travel poczytasz na forum jak i na stronie Ambasady USA

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...and-travel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mam nadzieję, że do 2012 zniosą w końcu wizy. Zawsze chciałem wyjechać do USA i tam zamieszkać. Druga sprawa, że w ostatnim czasie pojawiła się dziewczyna na mojej drodze (amerykanka).

Chciałbym się jeszcze spytać czy jest np. szansa na dostanie wizy na jakieś 10 lat ? Czytałem, że w ostatnim czasie takie wizy zostają przyznane. Jakie są szanse na taką wizę i jakie kwalifikacje trzeba posiadać aby taką uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shev17 widze ze jestes kolejna osoba co mysli ze jak zniosa wizy to kazda osobe wpuszcza,bedzie mozna pracowac ,mieszkac na stale,,widac ze duzo musi pujsc informacji do ludzi aby cos sie zmienilo...to nie Unia ..poczytaj temat o Kanadzie na forum jak tam zniesli wizy.

Jak zniosa to te wizy turystyczne ale nadal zostana wizy na pobyt staly,pracownicze lub tez studenckie,,kolejna sprawa to wpuszczenie takich osob w ruchu bezwizowym turystycznym,wiesz ze zamiast dostac odpowiedz negatywna w Ambasadzie to ludzie dostana na granicy a wtedy nie straca 600 zl a 3 tys zl np na bilecie i zobacza USA ale z lotniska-granicy..

teraz malo co Cie laczy z Polska wiec moze i masz szanse ale mniejsze niz jakbys pracowal -uczyl sie ..

Za duzo tez czytasz ze daja 10 letnie,to sa wklejki do paszportu i raz nie wiadomo czy bys taka wize dostal a moze bys dostal na 1 rok wazna..na granicy mozesz dostac pobyt na pare tygodni lub max 6 miesiecy i tyle.

co do dziewczyny to moze wiza narzeczenska,polecisz,ozenisz sie i zlozycie papiery na GC ale juz w USA..poczytasz o tej wizie tez na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...