Skocz do zawartości

Płatności za pomocą VISY ELECTRON


mms

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, jeśli narobię pracy adminom i moderatorom, ale pobieżny przegląd wątków pokazuje, że nie ma takiego tematu.

Kwestia platnosci w Stanach, a dokladnie w Georgii, a dokladnie jeszcze w Atlancie. Mam karte Visa Electron (platnicza, ale nie kredytowa) banku Lukas Bank i mBanku.

1. Czy karty te sa honorowane w Stanach, a konkretnie w Atlancie?

2. Czy bankomaty mają duże prowizje?

3. Czy lepiej wyrobić sobie kartę kredytową?

Pozdrawiam i dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kartę "wypukłą", z napisem VISA, MASTERCARD,......"Cirrus"...

Te karty są akceptowane wszędzie tam, gdzie jest taki "symbol" na kasie lub drzwiach danego przybytku .

Najprościej będzie jeżeli zadzwonisz na numer telefonu,

który jest wydrukowany na odwrocie Twojej karty i zapytasz "Co , Jak i Gdzie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam karte kredytową, która nie jest niestety wypukła tylko jest kartą Visa Electron, ale jest karta kredytową a nie płatniczą to czy będę mogła nią płacić w USA (Nevada) lub wypłacać z bankomatu. Niestety jeśli nie mam wysokich dochodów miesięcznych (a nie mam) to nie wydadzą mi karty wypukłej a chciałabym móc korzystać też z polskiej karty w stanach, tym bardziej że juz po wylocie mają dotrzeć pieniąde na moje polski konto (stypendium :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jezdze z Visa Electron (zreszta tez mBanku), bo tez nie mam wypuklej i nie mialam z nia problemow. Akceptowali ja we wszystkich sklepach, w ktorych zdarzylo mi sie kupowac. No poza tymi internetowymi oczywiscie :)

Jesli chodzi o prowizje w bankomacie to dowiedz sie w Lukas banku jaka jest prowizja od wyplaty z bankomatu za granica. W mBanku jest to bodajze 10zl. Do tego dolicz oplate pobierana przez bank, bedacy wlascicielem bankomatu. W NY bylo to zwykle 1,5 $.

Prowizje sa wiec spore, dlatego jak juz wyjmujesz z bankomatu to wyjmuj duzo, a poza tym gdzie sie da staraj sie placic karta w sklepach, bo od tego nie ma prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a poza tym gdzie sie da staraj sie placic karta w sklepach, bo od tego nie ma prowizji.

Czy w zwyklych sklepach (nie wiem jak to jest, bo jade tam pierwszy raz) tam gdzie mozna kupic chleb i inne artykuly spozywcze tez sa maszynki do czytania kart VISA Electron? Czy placi sie tam raczej gotowka? Czy raczej wiekszosc zakupow (poczawszy od lizaka, czy chleba) mozna dokonac za pomoca kart platniczych?

W Lukasie proponowali mi zalozenie konta podroznego. Karta platnicza do tego konta pozwala na wybieranie pieniedzy z bankomatow zagranicznych za 1 PLN, ale utrzymanie konta (miesiecznie) kosztuje 30 PLN. No i wydanie karty w trybie pilnym - 30 PLN.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie 99.9 % sklepów akceptuje VISA i MasterCard.

Maszynki do tranzakcji są podobne do tych które można zobaczyć w polsce (w dużych sklepach).

Czyli można kupić prawie wszystko "plastykowymi pieniędzmi" :wink:

Co prawda można się spotkać z "Zastrzeżeniem" --> MINIMUM CHARGE (zakupy)= $20.oo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...