Skocz do zawartości

Zakaz Wjazdu/malzenstwo/dziecko


Rekomendowane odpowiedzi

udawac a uda to sa dwie rozne sprawy

moze powinnas napisac ze sie uda i wtedy to ma sens ,do mojej odpowiedzi

jest wiele spraw ze komus cos sie udalo,cos zrobil i czy nalezy tak widziec moja sprawe?jedni powiedza ze tak -pozytywne myslenie oraz po co myslec zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 lat temu przedluzylam swoj pobyt w usa o ponad rok, wiec mam 10 letni zakaz wjazdu. Rok temu wyszlam za maz za obywatela usa (rodowitego), ktory rozpoczal dla mnie proces CR1. Maz mieszka i pracuje w stanach-jestesmy malzenstwem na odleglosc niestety...Jestesmy na etapie skladania mojego wniosku o wize- jeszcze go nie wyslalam. W miedzyczasie zaszlam w ciaze i urodzialm dziecko

Życzę powodzenia, ale jeśli nic z tego nie wyjdzie to nie zapominaj czyja to wina (ta cała sytuacja)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia, ale jeśli nic z tego nie wyjdzie to nie zapominaj czyja to wina (ta cała sytuacja)...

Nie bardzo wiem po co ten twoj komentarz.. Oczywiscie ze wiem czyja to wina i wcale sie tego nie wypieram. Z drugiej strony wlasnie kiedy bylam nielegalnie poznalam swojego obecnego meza. Gdyby nie to, nie mialabym dzis cudownej coreczki i super kochanego meza. I wierze, ze w koncu bedziemy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.najlepsze forum w necie jezeli chodzi o waivery to http://immigrate2us.net/forum/forum.php znajdziesz wszystko tak jak ja znalazlam.Glowa do gory, sami mozecie wszystko zrobic, bo widze ze tylko przesiedzialas wize.To bedzie trwalo ale jak sie dobrze przygotujecie z waiverem to Wieden was zaakceptuje tak jak mnie dal approval dwa dni temu! powodzenia

Dzieki za slowa otuchy! Gratuluje pozytywnie zakonczonej sprawy. Moglabys po krotce napisac na czym polegala twoja sprawa? Byla podobna do mojej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej skomplikowana byla bo ja weszlam nielegalnie do usa 10 lat temu ale i tak mi to wybaczyli,wiec jezeli tylko przesiedzialas to nie powinnas miec problemu ,tylko twoj maz musi bardzo dobrze udokumentowac dlaczego on nie moze bez ciebie byc w usa i zarazem nie moze przeprowadzic sie do pl zeby byc z toba.Na kazdy argument musisz miec dokument potwiedzajacy fakt ze to prawda bo urzednik musi miec jakos to potwierdzone.Powodzenia ,jakby co to zawsze mozesz pm z tym ze ja jestem bardziej na tym forum ktore ci podalam wyzej.Tak jest na ten temat wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko twoj maz musi bardzo dobrze udokumentowac dlaczego on nie moze bez ciebie byc w usa i zarazem nie moze przeprowadzic sie do pl zeby byc z toba.Na kazdy argument musisz miec dokument potwiedzajacy fakt ze to prawda bo urzednik musi miec jakos to potwierdzone

na tym forum tez wiele razy pisalismy o tym ze jak ma sie odpowiednie papiery i dowody to takie cos moze przejsc a jak sie nie ma to wtedy nie zaciekawie to wyglada...i tak to wyglada

wiec moze byc ok a moze wyjsc z tego wielkie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego wielkiego nic sie obawiam.... bo maz nie ma zadnych obloznie chorych rodzicow ktorymi musi sie opiekowac czy cos w tym rodzaju...

To nie są jedyne argumenty które można przedłozyć. Mogą być typu: mąż nie ma polskich korzeni, wykonuje zawód którego nie mógłby wykonywać w Polsce itp. Im więcej tym lepiej. Karina tu kiedyś pisała o grupach (z tego co pamiętam jest ich 4) i że dobrze by było gdyby jak najwięcej powodów dla których ktoś ubiega się o waiver było w grupie 1 (czy coś podobnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat temu przedluzylam swoj pobyt w usa o ponad rok, wiec mam 10 letni zakaz wjazdu. Rok temu wyszlam za maz za obywatela usa (rodowitego), ktory rozpoczal dla mnie proces CR1. Maz mieszka i pracuje w stanach-jestesmy malzenstwem na odleglosc niestety...Jestesmy na etapie skladania mojego wniosku o wize- jeszcze go nie wyslalam. W miedzyczasie zaszlam w ciaze i urodzialm dziecko, ktore oczywiscie obywatelstwo ma po tacie. Czy jest szansa, ze dostane ta wize i wpuszcza mnie do usa? Czy fakt ze mamy malenkie dziecko pomoze w moim przypadku czy ich to nie wzrusza?Nie chce zeby corka wychowywala sie bez taty.Nie wspominajac juz o tym, ze oczywiscie sama chce byc z mezem.

Kazda sprawa jest inna. Nie ma dwoch spraw dokladnie takich samych. Podobnie nie ma dwoch oficerow, ktorzy na sprawe waivera patrza tak samo. I do tego trzeba zaczac. Dlaczego? Bo to co komus wydaje sie "bardziej" lub "mniej" skomplikowane, wcale takie nie musi byc. Waiver jest sprawa subiektywna, co oznacza, ze nie ma listy dokumentow, ktore jesli przedstawisz, to na 100% waiver masz w rece. To nie jest green card, ze jesli spelniasz pewne warunki to ja musisz dostac.

Generalnie waiver jest ciezki do zdobycia. Gdyby bylo inaczej wtedy ceny za taka sprawe nie bylyby takie wielkie. Wedle szacunkow zatwierdzanych jest okolo 15% spraw. Czasem sprawa wydaje sie zagmatwana a dostaje zatwierdzenie; czasem wrecz odwrotnie: sprawa wydaje sie blaha, a dostajesz odmowe.

Dobrze byloby zastanowic sie jakie Ty masz plusy a jakie sa minusy. Plusem jest dziecko, plusem jest rodowity Amerykanin, ktory jest Twoim mezem, plusem jest to, ze to bylo 5 lat temu.. Na pewno sa jeszcze inne plusy, trzeba by ich poszukac :)

Nie znam do konca Twojej sytuacji wiec wiecej nie moge Ci podpowiedziec. Poczytaj moje posty gdzie jest opisane na co patrza oficerowie rozpatrujacy waiver.

Osobiscie nie sadze, ze dadza Ci wize imigracyjna ot tak sobie. Raczej beda sugerowali waiver. Chyba, ze jest cos o czym nie wiemy, tak jak to bylo z rafaello..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego wielkiego nic sie obawiam.... bo maz nie ma zadnych obloznie chorych rodzicow ktorymi musi sie opiekowac czy cos w tym rodzaju... nasze argumenty sa rodzinne i tyle.... ech...

maz ma Ciebie a to jest wiecej niz jakby mial obloznie chorych rodzicow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...