Skocz do zawartości

Pierwszy raz do USA - kilka pytań


MalyD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Jak waszym zdaniem jest lepiej zrobić - zabrać żywą gotówkę z soba czy też zabrać zwykłą płaską kartę visa z mBanku i po przylocie wypłacić gotówkę z bankomotu - opłaty 10zł + 2% prowizji od kwoty wypłaty. Co jest bezpiecziejsze

2. Jaki Polecacie przewodnik po Nowym Jorku albo po USA

3. Które ubezpieczenie warto wykupić z jakiej firmy, żeby nie mieć kłopotów w USa gdyby cokolwiek się stało

4. Ile mniej więcej moze kosztować samolot z Los Angeles do Nowego Jorku

5. Czy w Ny są jakieś karty które mozna wykupic na kilka dni i podróżować po Ny wszystkimi środkami komunikacji ?

6. ile mozna na głowę zabrać ze sobą alkoholu do USA

Z góry dzięki za wszystkie informacje. Przepraszam ale jadę pierwszy raz i nie wiem czego się spodziewać

Pozdrawiam

MalyD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zabierz ze soba troche gotowki, a reszte miej na koncie, ale nigdy nie licz na 1 karte - miej ze soba przynajmniej z 2. mi ostatnio w usa przecieli jedna z polskich kart (blad w autoryzacji), a moj bank na mnie wypial D....

2) ja zawsze kupowalem przewodniki Pascal'a - zawsze bylem bardzo zadowolony.

3) z wlasnego doswiadczenia polecam PZU

4) to zalezy od wielu czynnikow. musisz liczyc minimum $150 (poza sezonem)..... bez gornej granicy ;-) zeby sprawdzic, polecam www.expedia.com, www.orbitz.com oraz tanie linie www.jetblue.com

pamietaj - im wczesniej kupisz tym taniej!

5) tak. www.mta.info

mozesz tez kupic karte np www.newyorkpass.com, ktora od razu zawiera wstepy do roznych atrakcji turystycznych (a jezeli chcialbys tylko wstepy, kup wtedy citypass.com

6) jezeli chodzi o piwo to 1l, a reszty nie pamietam. tylko miej jedno na uwadze - zeby wwiezc alkohol musisz miec 21 lat!

wiecej info na temat NYC (atrakcje i rozne wskazowki) znajdziesz na www.nyc.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...