Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Byłam w Krakowie w poniedziałek. Rozmowa była krótka, nie wiem czy trwała dwie minuty. Pierwsze pytanie konsula było, czy mówię po angielsku. Potem już spokojnie rozmawialiśmy w jego języku.

Wiza turystyczna na 10latek. :) Bardzo się cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd na wycieczkę do USA na dziesięć dni, organizowaną przez liceum. Było nas 44 osoby, jedna osoba wizy nie dostała.

Konsul w sumie więcej śmiał się niż był poważny. Na początku zapytał się czy mówię po angielsku, potwierdziłam, że tak i zaczęliśmy.

Pogadaliśmy o moich planach na przyszłość, o moim hobby, które wynikło w sumie w tej rozmowie z planów na przyszłość. Na koniec życzył mi powodzenia w realizacji i powiedział, że trzyma kciuki (byłam bardzo mile zaskoczona). :) Oraz pożyczył miłej wycieczki. Między czasie kazał mi jeszcze przyłożyć palec do czytnika, zeskanował kody z dokumentów, i w sumie tyle.

Wczoraj paszport był już do odebrania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś na rozmowie, dostałam wizę! Opiszę może po krótce sytuację. A więc tak, było całkiem sporo osób i najwięcej to chyba babć, i raczej każda wizę dostała. Nie patrzyłam na dosłownie każdego ale z tego co widziałam to tylko jeden chłopak wyszedł z paszportem, taki młody jakby do gimnazjum chodził. Ogólnie była taka sytuacja że Pani przy odciskach zapytała czy wypełniłam dwie petycje i wtedy mnie to pytanie zastrzeliło, myślę sobie że to już koniec, no bo wypełniłam wniosek ponad miesiąc temu i napisałam tam że do narzeczonego itp....a więc ostrzegam Was że oni mają w to wszystko wgląd! Ale wybrnęłam mówiąc że tamtem był już nie aktualny z kilku przyczyn. Ok nadeszła moja pora, podchodzę do pierwszego okienka a tam Pan w średnim wieku, wygląda na miłego. Pierwsze pytanie po polsku, standardowe:

- "jaki jest Pani cel podróży?"

- chciałabym odwiedzić i spędzić trochę czasu z host rodziną

- (przechodzi sam na angielski) have you ever been to the US?

- Yes, twice, on exchange program, high school.

- You finished school?

- Yes, high school, in America.

- How long are you planning on staying?

- About two months.

- What do your parents do?

- **************************

- What kinda car does your father drive? (pytanie które mnie zaskoczyło i zbiło z tropu)

- *****

- What model?

- I don't really know (uśmiecham się i on też)

Potem coś klika na klawiaturze i mówi że wszystko ok, i że paszport przyjdzie z wizą do kilku dni. Byłam tak zadowolona że na jego "have a safe trip" odpowiedziałam "thank you, you too" :D.

Ogólnie to się super cieszę, nie było pytań o obecną naukę czy pracę. Byłam bardzo zestresowana ale próbowałam to ukryć i chyba się udało. Myślę że najlepiej to starać się nawiązać dobry kontakt wzrokowy (choć nie zawsze jest to trudne bo oni zawsze tylko piszą na klawiaturze) i normalnie, spokojnie odpowiadać. Fajny gostek to był :D.

Mam nadzieję że nie okaże się że mi przysyłają paszport bez wizy, jak to w kilku przypadkach :).

Jeszcze pytanie, bo on nic nie powiedział na jakiś czas ta wiza i czy wielokrotnego czy też nie użytku, oni zawsze to mówią NAWET jeżeli faktycznie jest powiedzmy na 10 lat i nie jedno razowa?

- Who is sponsoring this trip?

- My parents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wykryli klamstwa w dokumentach ,odpowiedziach np zakaz wjazdu to odbierzesz paszport z wiza w TNT :)

mi nikt nic nie mowil a dostalem na 10 lat wklejke :)

a i pamietaj ze ta wiza nie jest dana na 10 lat ,bedziesz o 1 dzien dluzej w USA niz masz napisane w I-94 i tej wizy nie masz waznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem....ale powiedzmy że pisze że na 10 lat, ale wracam do kraju o czasie po tej wizycie, zgodnie z l-94, czy potem mogę znów jechać już bez udania się do konsulatu? Jak to działa? A jeśli tak nie działa, to jaki sens w tym czy różnica czy wiza jest na 10 lat czy 6 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...