Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Paszport dostarczają w przeciągu kilku dni, tak? Byłam w czw, więc mogę liczyć na paszport na poniedziałek albo wtorek? Pisze że "your passport is still with post", nie jestem pewna co to dokładnie oznacza.

Jest to możliwe, powinnaś wcześniej dostać e-mail z informacją, że paszport jest do odbioru. Ja dostałam równocześnie e-mail i sms-a od TNT. Wizytę w konsulacie miałam 29.11 w czwartek, a 04.12 we wtorek dostałam sms-a od TNT, że paszport jest gotowy do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest to możliwe, powinnaś wcześniej dostać e-mail z informacją, że paszport jest do odbioru. Ja dostałam równocześnie e-mail i sms-a od TNT. Wizytę w konsulacie miałam 29.11 w czwartek, a 04.12 we wtorek dostałam sms-a od TNT, że paszport jest gotowy do odbioru.

Aha, to fajnie że tak szybko! Mam nadzieję że na wtorek też już będzie mój. Jeszcze spytam o tego e-maila....no bo ja zarejestrowałam się w tym systemie gdzie się umawia online na rozmowę jakiś czas temu, z e-mailem który dziś już nie istnieje....więc na tamtej stronce mojego obecnego chyba nie mają, nawet login to mój stary adres, więc chyba najlepiej samemu sprawdzać status tego paszportu, prawda? No, chyba że przyślą esa :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dzwonić do TNT. Wyszukaj w google nr telefonu do punktu, który podałaś jako punkt odbioru i zadzwoń w poniedziałek, bądź we wtorek. Tylko będziesz musiała podać nr, tylko nie pamiętam, który to był, chyba ten, który wyświetla się po zalogowaniu w panelu https://cgifederal.secure.force.com, obok loginu.

Co do adresu meilowego, to możesz zalogować się w powyższym panelu i uaktualnić swoje dane w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zdarzyc się może ze straznik po przylocie do USA zaznaczy ze np mozesz zostac w usa na 3 miesiace a w formularzu napisales/as 3 tygodnie...

tak, ja miałam bilet powrotny za 17 dni a dostałam na 6 miesięcy wizę :rolleyes:

teraz, tzn 31-go lecę na 25 dni i też dadzą na dłuzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja miałam bilet powrotny za 17 dni a dostałam na 6 miesięcy wizę :rolleyes:

teraz, tzn 31-go lecę na 25 dni i też dadzą na dłuzej

Chwilka, na wizie samej pisze na ile ona jest, prawda? (dopiero czekam na paszport, choć miałam inne wizy w przeszłości no ale nie turystyczną)

Chodzi mi o bodajże taką sytuację, że...powiedzmy że mam wizę na 10 lat. We wniosku napisałam że na 2 miesiące. Strażnik w USA wbija mi dozolony pobyt na ponad dwa miesiące, czy może być taka sytuacja? I jak wbije że na więcej niż te dwa miechy, to mogę zostać dłużej, mimo że we wniosku napisałam 2? Skoro on wbija mi więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicy imigracyjni na lotniskach zwykle wbijają standardowy pobyt - 6 miesięcy.

Bo gdyby przy każdej osobie musieli zmieniać datownik i ustawiać na tyle, na ile deklaruje ta osoba, to w kolejce do nich stałoby się kilkakrotnie dłużej...

Zdarza się, że wbijają krótszy czas pobytu, ale to się bardzo rzadko zdarza (np. wtedy, kiedy ktoś przyjechał do USA na 6 miesięcy, wyjechał na krótko czasu i znów planuje wjechać).

To jest taki mały haczyk... Bo teoretycznie możesz zostać na 6 miesięcy, skoro na tyle dostałaś pozwolenie. Nawet jeśli w systemie mają, że planujesz/planowałaś jechać na 2. Przy kolejnych wlotach, jeśli sytuacja będzie się powtarzała (czyli, że będziesz siedziała w USA po pół roku - no bo przecież możesz, skoro dostałaś pozwolenie), to za którymś razem mogą Cię dokładniej przemaglować).

Generalnie zasada jest taka, że wiza turystyczna służy do odwiedzin turystycznych, a nie do mieszkania w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...