Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Urzędnicy imigracyjni na lotniskach zwykle wbijają standardowy pobyt - 6 miesięcy.

Bo gdyby przy każdej osobie musieli zmieniać datownik i ustawiać na tyle, na ile deklaruje ta osoba, to w kolejce do nich stałoby się kilkakrotnie dłużej...

Zdarza się, że wbijają krótszy czas pobytu, ale to się bardzo rzadko zdarza (np. wtedy, kiedy ktoś przyjechał do USA na 6 miesięcy, wyjechał na krótko czasu i znów planuje wjechać).

To jest taki mały haczyk... Bo teoretycznie możesz zostać na 6 miesięcy, skoro na tyle dostałaś pozwolenie. Nawet jeśli w systemie mają, że planujesz/planowałaś jechać na 2. Przy kolejnych wlotach, jeśli sytuacja będzie się powtarzała (czyli, że będziesz siedziała w USA po pół roku - no bo przecież możesz, skoro dostałaś pozwolenie), to za którymś razem mogą Cię dokładniej przemaglować).

Generalnie zasada jest taka, że wiza turystyczna służy do odwiedzin turystycznych, a nie do mieszkania w USA.

Jasne ze do zwiedzania nie mieszkania, ale mozna np mieszkac zostajac tam te 6 miesiecy, ze znajomym czy z kims tam, to tylko pol roku. Skoro wiec wbija mi na 6 miesiecy a ja napisalam ze na dwa chce, a ogolnie na wizie mam na 10 lat, to trace wize kiedy zostaje na dluzej niz 2 miesiace? bo zostaje na dluzej niz napisalam w formularzu, sorry jesli pytanie sie powtarza ale chce make sure ze rozumiem ; ). np teraz pojade na dwa niby ale np jesli zostane 3 to nie chce aby byl problem czy zebym miala ja uniewazniona albo zeby mi wstepu zakazali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiza w paszporcie zmienia sie w zwykłą, kolorową naklejkę w momencie, kiedy przesiedzisz dłużej, niż zewzwolił Ci na to urzędnik imigracyjny przy wjeździe (na druku I-94).

Mówisz, że to tylko pół roku... A kogo stać na bycie turystą przez pół roku? Rzadko zdarzają się osoby, które w swoim kraju nie mają żadnych zobowiązań (praca, nauka) i jeszcze stać je na półroczny wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza w paszporcie zmienia sie w zwykłą, kolorową naklejkę w momencie, kiedy przesiedzisz dłużej, niż zewzwolił Ci na to urzędnik imigracyjny przy wjeździe (na druku I-94).

Mówisz, że to tylko pół roku... A kogo stać na bycie turystą przez pół roku? Rzadko zdarzają się osoby, które w swoim kraju nie mają żadnych zobowiązań (praca, nauka) i jeszcze stać je na półroczny wyjazd.

Masz rację....nie pomyślałam o tym. No ok, wtedy łamię prawo i jestem tam nielegalnie, chodzi mi o to czy problemem będzie jeżeli zostanę np. 3 czy 4 miesiące PODCZAS gdy wpisałam 2 a wbiją mi 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację....nie pomyślałam o tym. No ok, wtedy łamię prawo i jestem tam nielegalnie, chodzi mi o to czy problemem będzie jeżeli zostanę np. 3 czy 4 miesiące PODCZAS gdy wpisałam 2 a wbiją mi 6.

Nie będziesz miał najmniejszego problemu bo liczy się to co Ci wbił urzędnik i jak wbił 6 miesięcy to tyle możesz tam siedzieć!

A do tego możesz jeszcze na miejscu przedłużyć o kolejne 6 miesięcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego potem jak sie stara ktos o wize kolejna

czasami wtedy nie ma ze mi wbili 6 miesiecy i bylem legalnie ;)

wiec nie lamiesz prawa zostajac 6 miesiecy bo mozesz taki pobyt na granicy dostac -chociaz mialas byc 2 miesiace ale ,,wpisujesz jedno a robisz cos innego ;)

wez takie cos pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...