Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Moze ktos mi odpowie na pytanie i jakos pocieszy ze sa szanse na dostanie wizy bo juz wlosy rwe z glowy :D Chciala bym na te wakacje poleciec do Chicago wraz z moim chlopakiem . Moj tata od 9 lat pracuje w Stanach ma obywatelstwo :) Ja wraz z mama oraz siostra wylosowalysmy zielona karte 7 lat temu . Polecielismy do Stanow jednak siostra byla chora na guza mozgu, jej stan sie pogorszyl i musielismy wrocic do Polski . Chlopak studiuje jest na 2 roku ja po wakacjach mam mature . Chcemy sie starac o wize turystyczna.Mamy oboje zaproszenia od taty. Czytalam na forum ze jak jedno z rodzicow jest obywatelem to niezbyt dobra sytucja bo ambasador moze pomyslec ze chcemy juz tam z rodzicem zostac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie bardzo wiem o co chodzi :) niczego sie nie zrzekalam :) a prawda jest taka ze faktycznie lecimy z chlopakiem w celach turystycznych :) dlugo planowalam wyjazd do Stanow poniewaz bardzo mi sie tam podoba moj chlopak nigdy tam nie byl wiec razem mozemy pozwiedzac. :( Kurcze jak nie dostane to sie chyba zalame:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabi chodzi o to ze nie masz juz tzw GC ale nadal jestes w systemie ze takowa masz a wiec zrzekasz sie jej,mozesz to zrobic 1 dnia ..

masz fizycznie GC w domu,?

tutaj masz to opisane jak i na forum

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/permanent_resident.html

pare osob z forum tak zrobilo,ze oddalo GC i dostalo wize turystyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał jakiś problem jeśli w DS160 zadeklarowałem wyjazd na 17 dni a polecę na 26?

W ds zaznaczyłeś planowany termin (co nie oznacza że musisz się tego trzymać) wiadomo nie chodzi o to że teraz walniesz 5 miesięcy że chcesz być... sam dałem inną datę niż na bilecie mam 3 dni wczesniej lecę i 1 dzień wcześniej wracam niż podałem ale tak mogłem kupić bilet w najlepszej cenie... chyba że zaznaczyłeś konretne daty i loty w ds to już może być gorzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych dodatkowych papierów nie zabierałam.

Rozmowę miałam na 9.00 w Krakowie, a już o 8.30 wyszedł pan i pozbierał paszporty. W środku też wszystko fajnie i sprawnie szło.

Cała rozmowa odbyła sie po polsku i trwała może 30 sekund (na bardzo fajnego i miłego pana trafiłam).

Moje pytania:

- Cel podróży?

Turystyczny i konferencja bo jestem nauczycielem.

- Wow, i jak się pracuje z młodzieżą??

Świetnie :)

- OK, wszystko jest w porządku, życzę miłego pobytu w stanach.

Godz. 9.02 wychodziłam juz z konsulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje:) i miłego pobytu w USA, a czy może Twój fajny Pan to taki jasnowłosy mężczyzna, normalnej postury w wieku do 38 lat??:) a obok przyjmowała również młoda dziewczyna i dużo starszy ciemnowłosy Pan?? tak z ciekawości pytam....

Zastanawiam się tylko nad jednym (stwierdzam po postach z forum :) ) , jak to jest że jak otrzymujemy wizy wszystko jest ładnie super i perfekcyjnie na zewnątrz i w środku.... a jak nie otrzymujemy to wszyscy są bee :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...