Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej no to teraz moja kolej opisania wizyty w  Warszawie :)

mieliśmy na 9 wpuszczono nas o 8:30 , wiadomo w pierwszej kolejności to co zawsze czyli kontola itd. Dostaliśmy numerek 27. Otwarte były dwa okienka widać było w nich dwóch konsulów którzy wszystkim wizy dawali. Za chwilę otworzyło się kolejne okienko w którym siedziała Pani konsul. W głębi duszy modliłam się żeby do niej nie trafić ale jak sobie wyliczyłam że jak za chwile okienko drugie sie nie zwolni to załapiemy się do tej właśnie Pani.. i bam! mówisz i masz hehe podchodzimy ( ja byłam z partnerem ) uśmiechamy się i dzień dobry.. Pani odpowiada i odrazu pyta jaki cel wizyty? Odpowiadam turystycznie i odwiedziny u rodziny... Pyta się czy to nasza wspólna rodzina ja mówie że nie to moje rodzeństwo.. kolejne pytanie kim dla siebie jesteśmy...- jesteśmy parą. Pytanie czym się ja zajmuję... kolejne a czym sie Pan zajmuje )gdzie była Pani poza Europą...

potem jak sie dowiedziała że dwa razy byłam w Stanach spytała ile tam siedziałam. Pozniej sie spytała w jaki sposób rodzeństwo otrzymało swój status w USA i to moze być pomocne dla niektórych siostra wzieła kiedyś ślub, a brat wygrał w loterii zieloną kartą. Pózniej spytała ile jesteśmy razem ja odpowiedziałam 14 lat... a Pani konsul z wielkim zdziwieniem i uśmiechem Fourteen years???!!! a ja mowie no tak :D  potem coś tam mój chłopak zażartował i kolejne pytanie było ile lat mieszkamy razem opowiedź 11 :D Gratuluje wiza została przyznana. Nie pytałam nawet na ile. 

Wszystko trwało 30 min o 9 byliśmy już po wszystkim

Więc tak  jedyne co mnie tu trzyma to chłopak ponieważ rodzice nie żyją a rodzeństwo moje w Stanach ... dziś po dwóch dniach oby dwoje paszporty w ręku na 10 lat.

Byłam szczera żadnych dokumentów ze sobą nie miałam dodatkowych oprócz to co wymagane :)

Powodzenia wszystkim!! Jakby ktoś miał jakieś pytania to zapraszam na priv

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, steko18 napisał:

hej

mam krótkie pytanko w związku iż pociąg przyjeżdża prawie na styk a to jest ostatnia godzina 8:30(wizyta w konsulacie) możliwa do wyboru

jakie jest dopuszczalne spóźnienie? 10-20min?

 

ludzie tak sie spozniaja i faktycznie lepiej tak sie nie spozniac lecz zycie pokazuje jak jest i czasami nie da rady inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem umówiony o 8:00 w W-wie, całość trwało 35 min.
Cel podróży
Czym się zajmuję
Jak długo pracuję
Jakie miasto będę w USA i ile dni
Czy byłem kiedyś w USA
Czy mam rodzinę w USA
Jakie kraje byłem
Wiza przyznana i konsul życzy miłego pobytu.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po rozmowie w ambasadzie w Warszawie.Byłem na rozmowie wspólnie z córką 18 lat  poszło w miarę szybko .

Pytania:

-cel podróży 

-czy byłem wcześniej w USA

-pytanie o pracę 

-w jakich krajach wcześniej byłem 

-kim jest osoba dla mnie do której jadę 

- do jakiego miasta chcę jechać w USA 

-przewidywany czas pobytu w USA

Po tych kilku pytaniach konsul popstrykał troszkę w komputerze po czym z uśmiechem oznajmił , że wizy zostały przyznane i witamy w Stanach Zjednoczonych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...