Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej. Czy ktoś słyszał o przypadku, iż osoba która nielegalnie przedłużyła sobie pobyt w usa o kilka miesięcy i wróciła do polski, to czy jest szansa na otrzymanie wizy? Minęło 13 lat od tego momentu. Nie ukrywam bylam głupia, pierwszy rok studiów i poleciałam. Dzisiaj jedyne o czym marze to i podróży poslubnej do usa. Z góry dziękuję za rady:)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse generalnie sa zawsze, ale nie ma żadnej gwarancji ze wize dostaniesz. Najważniejsze to przyznać sie do wszystkiego, nie kłamać we wniosku i wrócić w terminie. Od tego co napiszesz we wniosku i jak wyglada aktualnie twoja sytuacja życiowa zalezy jaka decyzje podejmie konsul w trakcie rozmowy. Bana raczej nie masz skoro tyle czasu minęło ale skoro raz zostałaś to niektórzy konsulowie moga juz nie zaufać. Próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że prawdopodobnie gdzieś już to się przewijało... Ale czy jeśli jest się umówionym na spotkanie w godzinach porannych, to czy jest możliwość odbioru paszportu z wizą tego samego dnia? Nie chodzi mi o odbiór osobisty z ambasady (bo to raczej niemożliwe?), ale z oddziału firmy kurierskiej... Koleżanka w ostatniej chwili zdecydowała się na dołączenie do mnie w podróży i ma rozmowę 23 stycznia, a ja wylatuję następnego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Gusia21 said:

Wiem, że prawdopodobnie gdzieś już to się przewijało... Ale czy jeśli jest się umówionym na spotkanie w godzinach porannych, to czy jest możliwość odbioru paszportu z wizą tego samego dnia? Nie chodzi mi o odbiór osobisty z ambasady (bo to raczej niemożliwe?), ale z oddziału firmy kurierskiej... Koleżanka w ostatniej chwili zdecydowała się na dołączenie do mnie w podróży i ma rozmowę 23 stycznia, a ja wylatuję następnego dnia...

Nie ma no to szans raczej. Wiza jest gotowa w ciągu 3 dni roboczych wtedy opuszcza paszport ambasadę i jak dobrze wybierzesz punkt odbioru paszportu to tego samego dnia będzie do odbioru w Warszawie / Krakowie w odpowiednich punktach TNT. Niech próbuje zmienić termin rozmowy - czasami pojawiają się dodatkowe wolne terminy - ludzie rezygnują. Niech próbuje w Krakowie (jak jest z Warszawy) lub Warszawie (jak jest z Krakowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dawnych czasów, gdy większość z Was jeszcze nie umiała nawet czytać i pisać lecialem do USA pierwszy raz w zyciu, dostawalo się paszport z wizą tego samego dnia. Kto nie dostał wizy od razu, brał paszport do ręki i wracał do domu. Kto wizę dostał, szedł na piwo czy jakieś zwiedzanie i paszport z gotowa wiza był do odebrania w konsulacie chyba ok. 16.

Wiza wtedy to był stempel na całą stronę a nazwisko szczesliwca było wpisane dlugopisem.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...