Skocz do zawartości

Czy Moge Starac Sie O Wize Do Usa Z Uk?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie.Chce starac sie o wize,ale mam kilka pytan i moze ktos mi odpowie.

Chce leciec w Listopadzie na 3 tygodnie.Mam dobrego przyjaciela, ktory zaproponowal mi abym do niego przyleciala zamiast wloczenia sie po hotelach.Czy pisac mam ze lece do znajomego(on ma Green Card,juz zlozyl papiery na obywatelstwo)?Nie chce od niego zaproszenia bo mysle ze moje dochody jako self employed,ze mieszkam w Angli 5 lat,posiadam niebieska ksiazeczke(rezydencja) ,mam kilka tysiecy na koncie,wlasne mieszkanie w Polsce,no i minimum 3-4 razy w roku latam w celach turystycznych do roznych zakatkow swiata(bo to moje hobby)-wystarcza.

Tylko nie wiem czy pisac ze jade do niego,tzn u niego chce sie zatrzymac,ale mamy w planach tez cruise po Caraibach 9 dniowy,a zamiarzem byc 3 tygodnie?

I nastepna sprawa.

Aha i jeszcze jedno pytanie.Czy mam pisac cos ze mieszkalam przed przyjazdem do Angli w Hiszpani 9 lat?Czy wogole o tym nie wspominac?Tzn mam tez status rezydenta w Hiszpanii.Ale ich chyba interesuje to co sie dzialo do 5 lat wstecz wiec chyba nie bede nic pisac.Bo tu juz mieszkam prawie 5 lat.

Co do zdjecia to chce sobie zrobic sama i obrobic tak aby bylo jak oni chca.Ale nie rozumiem czy potem mam tp zdjecie wydrukowac,czy jak bede drukowac wniosek to tam tez to zdjecie sie wydrukuje?Tzn :chyba jak wydrukuje wniosek to zmienie papier na fotograficzny aby wydrukowac zdjecie?Aha mam takie zdjecie bo robilam je kilka miesiecy temu do paszportu ,wiec czy moge zeskanowac,i je dolaczyc do wniosku ,czy musi byc zdjecie orginalnie zrobione i potem wydrukowane?

Aha i czy ktos wie GDZIE kolo ambasady w Londynie mozna zostawic komorke,czy jest jakis platny schowek.bo jade sama do Londynu a mam 5 godzin drogi autobusem i raczej bedzie mi telefon potrzebny bo to roznie bywa...

No i jeszcze czy sadzicie,ze nie bede miala wiekszego problemu z wiza(pracuje jako self od 4 lat,wczeniej rok w firmie ,mam oplacane podatki,wiec oczywiscie wezme zaswiadczenie,rowniez od mojego ksiegowego,wszystkie rachunki sa na mnie ,bo mieszkam sama)

Aha i ostnie.Czu wiecie jaki jest jest czas oczekiwania na umowienie rozmowy z konsulem.Bo wiem ze w Polsce szybko 3-5 dni a w Anglii?

Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie masz dobrego znajomego

a teraz co do wielu pytan

Sprawa wpisania znajomego nie jest taka latwa oraz prosta bo mozesz leciec tam jako turystka a potem slub i legalizacja pobytu w USA a ta wiza do tego nie sluzy i jesli dobrze wypadniesz na rozmowie oraz bedziesz miec rozmowe z Konsulem co np uwerzy Ci ze lecisz na pare tyg to wpisz taka osobe ..

To ze masz cos swojego to ok ale jak przekonasz na rozmowie ze takie cos trzyma Cie w UK-w Europie ?to juz moze byc roznie ale co nie oznacza ze masz nie wziasc tych papierow o podatkach oraz wykazu z konta aby pokazac wrazie czego ze masz za co zyc ;)

Np jakbys miala pytania w ds 160 o krajach gdzie bylas to mozesz takie cos wpisac ale jesli bedziesz miec.Po paszporcie bedzie wiadome gdzie latasz -moga tez pasc takie pytania.

Co do Hiszpanii to narazie nie potrzebujesz zaswiadczenia o niekaralnosci-nie musisz wpisywac gdzie bylas z 10 lat temu -gdzie mieszkalas ale wystarczy ze bedziesz sie starac o wize na pobyt staly do USA-wize narzeczenska i taki pobyt w Hiszpanii oraz zaswiadczenie o niekaralnosci bedzie potrzebny..napisalem to aby Ci pokazac ze licza sie w pewnych sprawach takie pobyty jak ten w Hiszpanii

co do czasu to masz to tutaj pokazane

http://travel.state.gov/visa/temp/wait/wait_4638.html

jest gdzies na forum temat-post gdzie ktos opisywal jak mial rozmowe

co do drukowania potwierdzenia wniosku to nie musisz miec papieru fotograficznego..

czytalas moze strone Ambasady USA w UK co musisz miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za odpowiedzi.Co do zanjomego,to nie powiem,ze to chlopak,bo tak nie jest:-)A ja nie zamierzam emigrowac do USA,bo tu mi sie dobrze zyje,jak co wole wrocic tam gdzie cieplo:-0czyli Hiszpania....Ale tak wogole to bardzo dziekuje za pomocne iNFORMACJE,jutro sie chyba za to wezme.Fakt faktem zrobilam sobie zdjecie sama i je obrobilam na stronie ,co podaje jak i co ma byc.Nie wiem czy im sie spodoba,bo mam leciutki cien za uchem,wiec w razie czego wezme sobie jeszcze zdjecie wizowe ze soba ktore zrobie w tygodniu. :rolleyes: Jak nie dostane tej wizy,to tez nie bede plakac:-)polece do Kanady....Tylko szkoda troche tych 140 dolcow,czasu na podroz do Londynu,no i nastepnych kosztow....Ale bedzie dobrze..:-)Dziekuje jak co to jeszcze tu zajrze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Chce starac sie o wize,ale mam kilka pytan i moze ktos mi odpowie.

Chce leciec w Listopadzie na 3 tygodnie.Mam dobrego przyjaciela, ktory zaproponowal mi abym do niego przyleciala zamiast wloczenia sie po hotelach.Czy pisac mam ze lece do znajomego(on ma Green Card,juz zlozyl papiery na obywatelstwo)?Nie chce od niego zaproszenia bo mysle ze moje dochody jako self employed,ze mieszkam w Angli 5 lat,posiadam niebieska ksiazeczke(rezydencja) ,mam kilka tysiecy na koncie,wlasne mieszkanie w Polsce,no i minimum 3-4 razy w roku latam w celach turystycznych do roznych zakatkow swiata(bo to moje hobby)-wystarcza.

Tylko nie wiem czy pisac ze jade do niego,tzn u niego chce sie zatrzymac,ale mamy w planach tez cruise po Caraibach 9 dniowy,a zamiarzem byc 3 tygodnie?

I nastepna sprawa.

Aha i jeszcze jedno pytanie.Czy mam pisac cos ze mieszkalam przed przyjazdem do Angli w Hiszpani 9 lat?Czy wogole o tym nie wspominac?Tzn mam tez status rezydenta w Hiszpanii.Ale ich chyba interesuje to co sie dzialo do 5 lat wstecz wiec chyba nie bede nic pisac.Bo tu juz mieszkam prawie 5 lat.

Co do zdjecia to chce sobie zrobic sama i obrobic tak aby bylo jak oni chca.Ale nie rozumiem czy potem mam tp zdjecie wydrukowac,czy jak bede drukowac wniosek to tam tez to zdjecie sie wydrukuje?Tzn :chyba jak wydrukuje wniosek to zmienie papier na fotograficzny aby wydrukowac zdjecie?Aha mam takie zdjecie bo robilam je kilka miesiecy temu do paszportu ,wiec czy moge zeskanowac,i je dolaczyc do wniosku ,czy musi byc zdjecie orginalnie zrobione i potem wydrukowane?

Aha i czy ktos wie GDZIE kolo ambasady w Londynie mozna zostawic komorke,czy jest jakis platny schowek.bo jade sama do Londynu a mam 5 godzin drogi autobusem i raczej bedzie mi telefon potrzebny bo to roznie bywa...

No i jeszcze czy sadzicie,ze nie bede miala wiekszego problemu z wiza(pracuje jako self od 4 lat,wczeniej rok w firmie ,mam oplacane podatki,wiec oczywiscie wezme zaswiadczenie,rowniez od mojego ksiegowego,wszystkie rachunki sa na mnie ,bo mieszkam sama)

Aha i ostnie.Czu wiecie jaki jest jest czas oczekiwania na umowienie rozmowy z konsulem.Bo wiem ze w Polsce szybko 3-5 dni a w Anglii?

Dziekuje za odpowiedzi.

tak jest napisz wszystko,szczegolnie ze jestes rezydentem dwoch panstw i tym sposobem "napewno" otrzymasz wize.

tylko jak przekonac konsula ze nie chcesz zostac przypadkiem rezydentem trzeciego panstwa usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...