Skocz do zawartości

Informacje O Wizie J-1 Od A Do Z.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mało czasu by się starać o wizę... a bilety lotnicze już chyba od grudnia mam zakupione.Bo jedyny problem był z tą wizą. Dopiero od niedawna mam czas na to by cokolwiek zrobić. Wcześniej za dużo czasu mi szkoła zabierała i nie wiedziałam nawet jak się nazywam. Ale może mi przyznają wizę w tak krótkim czasie. Warto chyba spróbować ją załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie zwrotu. Ale jest możliwość zmiany daty lotu. Nawet na przyszły rok. Dlatego mogę się starać o wizę, nie bojąc się że sporo kasy stracę przez to, że jej nie otrzymam. Czytałam różne fora i 90% postów dotyczyła tego, że otrzymanie wizy graniczy z cudem. I aż się zastanawiałam, czy w ogóle ma sens staranie się o nią, ale z drugiej strony. Wolę przekonać się na własnej skórze co i jak, bo opinie innych są często przesadzone, bądź wypowiadają się osoby, których wiedza polega na tym, że "gdzieś kiedyś ktoś mówił, że..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz ten plus z biletem wiec nie jest az tak zle

kolejny plus przy wizie ze nikt z Twoich bliskich nie jest nielegalnie lub tez nie byl ,kolejna sprawa ze sie uczysz oraz chcesz sie uczyc wiec nie bedziesz miec problemu z rozmowa o tej sprawie,no i najwazniejsze to lecisz jako turystka :)

a teraz zalezy jak odbierasz to co ktos pisze bo czasami nie jest latwo pisac cos co jest realne a moze wygladac za zbyt przesadzone lub tez pesymistycznie..

Teraz zalezy tez jakie czytasz fora oraz kiedy te osoby pisaly o wizach,gdzie sie staraly i jak ..pamietaj o tym ze ludzie czasami nie pisza duzo o swoich sprawach bo ja moge napisac ze mi nie dali wizy i jest trudno wize otrzymac -ale jak napisze wiecej ze np napisalem ze bede 6 miesiecy w USA i nie umialem powiedziec co tam bede robic wtedy sama zobaczysz ze takiej osobie nie latwo dostac wize-pamietaj tez ze kazdy przypadek jest inni jak my sami..

wiec mozesz czytac ale musisz widziec swoja sytuacje jak masz oraz co mozesz pokazac z tych plusow swoich i na takie cos sie nastaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi wlasnie chodzi, ze nikt nie pisal konkretnie czemu nie dostal. I raczej to byly posty hm.. niezbyt kulturalnie napisane. nie bede cytowac, ale chyba wiadomo o co chodzi- wyzwiska, jakies wyrzuty itp. I wydaje mi sie ze nie bede miala problemow z udowodnieniem tego ze nie zamierzam tam nielegalnie zostac, jechac pracowac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zapraszam na ten temat o wypelnianiu ds 160 abys miala latwiej z tym

http://www.usa.info.pl/board/Jak-Wypelnic-Ds-160-t16284.html

a potem dzwon i umawiaj sie na rozmowe

zapoznaj sie tez ze strona Ambasady w tym temacie

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wi...a-si-o-wiz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek mam juz zapisany na dysku ; ) ale wysle go jak kolega zobaczy czy na pewno wszystkie dane adresowe sie zgadzaja, wieczorem postaram się już go wyslac. A czy umawiajac sie na rozmowe z konsulem moge, ze tak powiem negocjowac date rozmowy? czy oni z gory ustalaja kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

date oraz godzine mozesz tzw negocjowac ale jak bedzie mozna ,beda wolne terminy :)

a TY sama nie mozesz sprawdzic tego wniosku z forum czy masz dobrze

nie wiem czy wiesz ale jak wyslesz taki wniosek to nie bedzie ze kolega sprawdzaj i mowil ze jest ok..jaka sama widzisz za 1 razem nie wiedzieliscie za duzo co to jest za numer itd

moze wez takie cos pod uwage -chyba ze teraz dobrze sprawdzicie i nie bedzie jak za 1 razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff to dobrze ; ). Znaczy tak dla pewnosci wyslalam mu screeny stron formularza. Bo chcial zobaczyc czy ok jest, czy literowek nie ma itp. Taki juz jest... Jak ma byc spokojny, to niech sobie sprawdzi czy wszystko ok ; p. teraz juz sie zgadza wszystko, gdy wypelnialam wniosek o wize B-2. Nie ma zadnych pytan ktorych nie rozumiem. wszystko juz sie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...