Skocz do zawartości

Denver


Ollaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

za niespełna 2 miesiące wybieram się do Denver do rodziny na 2,5 miesiąca.

Podejrzewam, że rodzina nie będzie się mną zajmowała 24h na dobę dlatego chciałam zapytać gdzie warto się wybrać, gdzie można np. się poopalać bądź po prostu pospacerować i miło spędzić czas.

Z góry dziękuję za jakieś informację i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam wszystkich,

za niespełna 2 miesiące wybieram się do Denver do rodziny na 2,5 miesiąca.

Podejrzewam, że rodzina nie będzie się mną zajmowała 24h na dobę dlatego chciałam zapytać gdzie warto się wybrać, gdzie można np. się poopalać bądź po prostu pospacerować i miło spędzić czas.

Z góry dziękuję za jakieś informację i wskazówki.

idź do centrum informacji (visitor information center bodajże) - tam im mówisz ile masz czasu i co cię interesuje. Powiedzą ci co powinnaś zobaczyć wtedy i dadzą mapkę. Na pewno warto odwiedzić Denver Art Museum i State Capitol - najciekawsze chyba miejsca w centrum. Jeśli lubisz muzea to w centrum jest ich mnóstwo. Za dużo w Denver co prawda nie przebywałem, trochę się tylko poszlajałem po centrum. Obczaj np. na lastfm czy nie ma jakichś koncertów - można czasem zobaczyć znanych wykonawców ale bez tysięcznych tłumów, bo Denver jest spokojnym miastem. Ogólnie to wydaje mi się, że dobrą opcją byłoby skoczyć do okolicznych miasteczek w górach, ale to już całodniowe wyprawy są. Tak ogólnie to jak na miasto z prawie taką ilością mieszkańców jak np. Poznań to Denver jest takie hmm niemrawe ;) Rano i wieczorem pustki są na ulicach w centrum - albo mi się tak tylko wydawało ;p Ja takie coś lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Tak ogólnie to jak na miasto z prawie taką ilością mieszkańców jak np. Poznań to Denver jest takie hmm niemrawe :) Rano i wieczorem pustki są na ulicach w centrum - albo mi się tak tylko wydawało ;p J

Mieszkam w Denver i... troche sie zgadzam ;) Wiekszosc ludzi w Denver mieszka poza centrum, wiec ta czesc miasta troche wymiera wieczorami w ciagu tygodnia. Ale nadrabia w weekendy, jest tam duzo dobrych restauracji, barow, butikow, kilka klobow (chociaz pamietaj ze tu trzeba miec 21 lat zeby sie dostac - sprawdzaja.) Dzien lazenia i wszystko zobaczysz. Warto tez polazic po dzielnicy Cherry Creek - to taki mini denverowski Beverly Hills - duzo eksklusywnych sklepow, galerii, itp. Jest duzo ladnych parkow (Washington Park, City Park) i slicznych historycznych dzielnic (Country Club, Capitol Hill, Highlands) Widzi sie duzo mlodziezy w okolicy zwanej South Broadway (mniej wiecej S. Broadway i 1st Avenue) - tam sa fajne sklepy vintage, barki, knajpki itp. Koniecznie wybierz sie do Red Rocks - jakies pol godziny jazdy od centrum, fantastyczny naturalny amfiteatr, egzotyczna czerwona cegla, swietne widoki, tam sa tez ciekawe szlaki trekkingowe. Takze warto pojechac do Boulder, gdzie jest glowna baza University of Colorado - jedny z najladniejszych 'college towns' w USA. Male, mlode (jezeli chodzi o przecietny wiek mieszkancow) sliczne miasto, przeslicznie polozone. Mam nadzieje, ze rodzina zabierze cie do Rocky Mountain National Park, i w gory do historyczno/narciarskich miasteczek Georgetown, Breckenridge i Vail.

Dodam jeszcze, ze fajnie jest wynajac rower w miescie (sa 'stacje' w wielu miejscach) i pozwiedzac centrum i okolice w ten sposob. To nie jest duze miasto, ale przyjemniej bedzie na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytalas sie tej rodziny co bedzie/.

bo moze bcy roznie od tzw brak czasu po trzymanie za raczke pod czas calego pobytu ;)

Jeśli chodzi o czas jaki tam będę miała to wiem, że oczywiście będą starali się wszystko mi pokazać od strony zabytków i fajnych miejsc ale wiem, że w tym okresie co tam będę to oni będą pracować dlatego podejrzewam, że godziny dopołudniowe będę miała tylko dla siebie. Mam mieć do swojego użytku samochód dlatego chciałabym jak najwięcej też sama pozwiedzać żeby nie umrzeć z nudów w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denver super miasto .... mieszkalem w colorado przez rok ale w gorach w Breckenridge .... chetnie bym kiedys zamieszkal w Denver

a z miejsc do odwiedzenia nie wymienionych wczesniej polecam Canon City - Royal George Canyon ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Mieszkam w Denver i... troche sie zgadzam :) Wiekszosc ludzi w Denver mieszka poza centrum, wiec ta czesc miasta troche wymiera wieczorami w ciagu tygodnia. Ale nadrabia w weekendy, jest tam duzo dobrych restauracji, barow, butikow, kilka klobow (chociaz pamietaj ze tu trzeba miec 21 lat zeby sie dostac - sprawdzaja.) Dzien lazenia i wszystko zobaczysz. Warto tez polazic po dzielnicy Cherry Creek - to taki mini denverowski Beverly Hills - duzo eksklusywnych sklepow, galerii, itp. Jest duzo ladnych parkow (Washington Park, City Park) i slicznych historycznych dzielnic (Country Club, Capitol Hill, Highlands) Widzi sie duzo mlodziezy w okolicy zwanej South Broadway (mniej wiecej S. Broadway i 1st Avenue) - tam sa fajne sklepy vintage, barki, knajpki itp. Koniecznie wybierz sie do Red Rocks - jakies pol godziny jazdy od centrum, fantastyczny naturalny amfiteatr, egzotyczna czerwona cegla, swietne widoki, tam sa tez ciekawe szlaki trekkingowe. Takze warto pojechac do Boulder, gdzie jest glowna baza University of Colorado - jedny z najladniejszych 'college towns' w USA. Male, mlode (jezeli chodzi o przecietny wiek mieszkancow) sliczne miasto, przeslicznie polozone. Mam nadzieje, ze rodzina zabierze cie do Rocky Mountain National Park, i w gory do historyczno/narciarskich miasteczek Georgetown, Breckenridge i Vail.

Dodam jeszcze, ze fajnie jest wynajac rower w miescie (sa 'stacje' w wielu miejscach) i pozwiedzac centrum i okolice w ten sposob. To nie jest duze miasto, ale przyjemniej bedzie na rowerze.

Kurcze, tak fajnie to opisałaś, że jeszcze większą mam ochotę na turystyczny wyjazd do USA. Wiza jest, kasa jest, zatrzymać się jest gdzie... ale jakoś tak nie mogę się zebrać w sobie i lecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...